Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




Akvariumo prieziūra

Lituaniana


Akvariumo prieziūra



Įrengus akvariumą ir įleidus pradinį nedidelį zuvų kiekį reikia pradėti jį priziūrėti. Tai vienas is tų atvejų, kai daug geriau uzkirsti kelią nelaimei, negu salinti jos pasekmes. Laikantis nustatytos prieziūros tvarkarasčio dauguma problemų neiskyla, o tos, kurios atsiranda, pavyzdziui, dėl permaitinimouzsitersęs vanduo, greitai sutvarkomos dar joms nevirtus rimtomis nelaimėmis.

Vienas is didziausių reguliariosakvariumo prieziūros privalum 15115f516p ų yra tas, kad jame palaikoma pastovi vandens kokybė. Be prieziūros kai kurie rodikliai gali keistis taip lėtai, kad bus pastebėti tik tada, kai jau bus per vėlu, arba kai jų atstatymo nebebus įmanoma atlikti vienu kartu. Prieziūros darbai atliekami nevienodai daznai - vieni kasdien, kiti tik du kartus per metus, tačiau visi jie savaip svarbūs.

Kasdieninė prieziūra

  1. Akvariumo apsvietimą įjunkite arba isausus, arba kai kambario apsvietimas jau kurį laika veikia - taip isvengsite staigaus, zuvis erzinančio perėjimo is tamsos į sviesą.
  2. Apziūrėkite, ar visos zuvys sveikos. Jei reikia, imkitės atitinkamų priemonių.
  3. Pamaitinkite zuvis. Zuvų bendrijai ar daugumai uzteks dviejų maitinimų per parą - ryte ir vakare. Specializuoto elgesio ar gyvenimo budo zuvys, pavyzdziui, besimaitinančios prietemoje ar naktį, seriamos kitokiu pasarair kitu laiku.
  4. Apziūrėkite, ar zuvys nesiruosia nersti. Jei reikia, porelę perkelkite į atskirą akvariumą; kai kurios zuvys dauginimosi metu tampa per daug agresyvios. Tėvus reikia paimti is akvariumo ir tada, kai tenka auginti mailių. Lengviau yra sugaudyti gyvavedzių zuvų mailių, nors geriau būtų svelniai paimti patelę (neistraukiant is vandens, o įvarant i stiklainį) ir perkelti į kitą akvariumą.
  5. Paziūrėkite ar tinkama vandens temperatūra.
  6. Patikrinkite visus įrenginius, pakeiskite ar suremontuokite neveikiančius.
  7. Vakarop paziūrėkite, ar sveikos prieblandą ir naktį aktyvios zuvys, kurios dieną ilsėjosi pasislėpusios.
  8. Pries gesindami kambario sviesas pirmiau isjunkite akvariumo apsvietimą. Taip isvengsite staigaus sviesos perėjimo į tamsą.

Prieziūra kas savaitę

  1. Patikrinkite amoniako, nitritų ir pH kiekį vandenyje, jei reikia, imkitės priemonių.
  2. Apziūrėkite visą akvariumo įrangą daug atidziau, negu tai darote kasdien.
  3. Isskyrus veisimui atrintas zuvis ir auginamą mailių, vieną dieną zuvų neserkite. Tai padės apsisaugoti nuo nedidelio persėrimo, galinčio įvykti per savaitę.
  4. Patikrinkite pasarų, vaistų, vandens prieziūros priemones, indikatorius, reagentus ir kitų medziagų atsargas, papildykite trūkstamus.

Prieziūra kas dvi savaites

  1. Isjunkite aeratorių ir vandens siurbliuką.
  2. Svelniai perbraukite dugno pavirsių, stengdamiesi neisjudinti augalų saknų.
  3. Nugramdykite dumblius, isaugusius ant akvariumo sienelių (jei soninės sienelės matomos, dumbliai gadina vaizdą). Jei tik galima nevalykite akvariumo galinės sienelės; palikite dumblius augalėdzių zuvų maistui.
  4. Apkarpykite augalus, pasalinkite visus negyvus ar mirstančius lapus.
  5. Leiskite siukslėms ir dumbliams nusėsti į dugną.
  6. Issiurbkite mzdaug ketvirtį akvariumo vandens kartu su visomis siukslėmis. (Siurbkite specialiai skirta įranga. NIEKADA netraukite vandens burna ). Jei kas savaitę matuojamo amoniako  ir nitritų kiekis yra per didelis, dalį vandens keiskite kas savaitę, kol pasalinsite sių nukrypimų priezastį.
  7. Issiurbtą vandens kiekį papildykite lietaus ar vandentiekio vandeniu, pakaitintu (uzvirintu) tam tikrame inde, galima ir kibire. Jei keičiate daugiau kaip 20-25 procentus akvariumo vandens, pasalinkite is įpilamo vandens chlorą ir chloraminus. Akvariumo ir įpilamas vanduo turi būti to paties pH ir kietumo.
  8. Pries uzdėdami atgal nuvalykite akvariumo dangtį. Patikrinkite ir, esant reikalui, pakeiskite aktyvuotų anglių filtro uzpildą, laikydamiesigamintojo istrukcijos.
  9. Įjunkite aeratorių ir vandens filtro siurbliuką.

Prieziūra kas mėnesį

  1. pakeiskite ar isvalykite mechaninio ir cheminio vandens filtro uzpildą.
  2. Praplaukite biofiltro uzpildą.
  3. Jei turite dugninį filtrą, įkiskite ploną vamzdelį per oro pūtimo zarnelę ir issiurbkite truputį atliekų, susikaupusių po filtro plokste.
  4. Patikrinkite visus apsvietimo sistemos gnybtusir sujungimus.
  5. Isvalykite visus filtrų vamzdelius ir aeratoriaus purkstukus.
  6. patikrinkite kompresoriaus diafragmą. Jei reikia, ją pakeiskite.
  7. Nuvalykite oro difuzorius.
  8. Nuvalykite kondensatoriaus lovelį ir akvariumo dangtį, jei to neteko daryti ankstensio patikrinimo metu.
  9. Pakeiskite silpniausius augalus, patikrinkite akvariumo dekoracijas.

Nereguliari prieziūra

  1. Jei naudojate ultravioletinių spindulių sterilizatorių, kas sesis mėnesius pakeiskite spinduliavimo vamzdelį.
  2. Patikrinkite kaip svieia fluorasensinės lempos. Jeigu reikia, ar blogai auga augalai, pakeiskite lempų vamzdelius. Jei lempų yra kelios , vieną ar du vamzdelius pakaitomis keiskite kas sesis mėnesius
  3. Pakeiskite oro filtrą aeratoriuje.
  4. Sutepkite oro kompresoriaus ir vandens siurblio motoriukus

Prieziūra pries atostogas

  1. Gerai priziūrėtas akvariumas neturėtų sutrukdyti semos atostogų. Artėjant atostogoms patikrinkite visus įrenginius ir pakeiskite tuos, kuriųveikimu abejojate. Nepalikite tikrinimo, valymo ir keitimo paskutinei dienai. Padarykite viską pries 10-14 dienų, tada uzteks laiko įsitikinti, kad nauji įrenginiai veikia gerai arba jie spės sugesti.
  2. Apsvietimą turėtu perjunginėti laiko rėlė. Jei paliekate akvariumą priziūrėti draugams, isaiskinkitejiems, kokio sviesos/tamsos rėzimo jūs laikotės, kad jums nesant nenukentėtų augalų augimas.
  3. Zuvis serti gali automatinė sėrykla, nustatytais intervalais suberianti tamtikrą kiekį sausųjų pasarų. Dauguma zmonių paveda zuvis serti draugams. Būtų idealu, jei akvariumą priziūrėtų ismanantis zmogus. Jei jūsų draugas to nemoka, isaiskinkite, kaip siariate zuvis ir kaip veikia akvariumo įrenginiai. Paruoskite kasdienines pasaro porcujas, uzrasykitedatą - taip zuvys nebus persertos, nes tą dazniausiai ir padaro laikini įtėviai.Galima nusipirkti spec. Pasaro blokų atostogoms. Jiems lėtai tirpstant į vandenį patenka nedidelės pasaro dozės. Galų gale, jei visus metus zuvys buvo teisingai seriamos, akvariumas gerai apsodintas, ten esančių pasaro atsargų uzteks kelioms savaitėms.

Document Info


Accesari: 3169
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2025 )