Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




Papildomas matavimas

Lituaniana




Papildomas matavimas

Tikrieji atradimai nėra naujų zemių paieska, o tik pazvelgimas kitomis akimis.

Laikas ten ir čia; laikui viskas, bet ne laikas. Laikas nei mylimas, nei keikiamas - laikas sandoris, kurio dalyviais niekada nebuvome. Laike regime ir laike mirstame. Meilė laukia per laikmečius, bet nelaukia nieko. Viskas, kas apie laiką pasakoma, kad laikas niekada nesustoja. Laikas - man, tau, mums. Laikas yra visa, bet mums Laikas yra Niekas.

Mūsų realybės suvokimas, t,y, kad pasaulis, kuriame įvykiai vyksta trimatėje erdvėje ir laike, gali po 2005-ųjų pasikeisti, mano Maria Spiropulu, tirianti papildomų matavimų apraiskas. Dabar mes sprendziam lygtis kaip laiko ir erdvės funkcijas. Tačiau labai dideliu mastelius arba labai mazu masteliu laikas ir erdvė yra dinaminės prigimties. Kas vyksta tose atkarpose, nezinome. Tad ar reikia stebėtis, kad jose gali būti papildomų matavimų apraiskų?

Tradiciskai mokslininkai vyksmą aiskina modeliu, kuriame materija sudaryta is lengvasvorių leptonų (kaip elektronas ar neutrinas) ir kvarkų, Sias dalelytes valdo trys jėgos; elektromagnetinė, stipri bei silpna branduolinė sąveikos. Bet tai negali paaiskinti gravitacijos, 4-sios jėgos. Kvantinės mechanikos taisyklės sėkmingai sujungtos su Einsteino specialiąja reliatyvumo teorija, aiskinančia labai greitų objektų elgseną - bet ne su Bendrąja reliatyvumo teorija, gravitacinės galios pagrindu. Ir todėl mes nezinome, pvz., kas nutinka dalelėms, įtrauktoms į "juodąsias skyles".

Siekdamas paaiskinti visus reiskinius, fizikas Gunnar Nordstrom (1881-1923 m,.) 20 a. pradzioje panaudojo papildomo matavimo sąvoką. Galbūt, kaip jis manė, gravitacija pasireiskia srityje, kurios negalime suvokti ir matematiskai apibrėzti. Po 10 m. Theodor Kaluza (1885-1954 m.) ir Oskar Klein (1894-1977 m.) toliau isvystė Nordstrom idėją. - papildomas matavimas gali būti suvyniotas į neįsivaizduojamai mazą kamuolį Planko konstantos - maziausio įmanomo atstumo (10 ,SUP>-33).

Teorijos sugrįzta. Vienąkart Niutono korpuskulinė (dalelių) teorija buvo atmesta ir pakeista Huygen bangų teorija. Bet vėliau Plankas ir Einsteinas sugrązino dalelių teoriją ją pavadinę kvantine. Taip nepaneigta teorija buvo pakeista kvantine mechanika.

Papildomo matavimo idėja atgaivinta paskutinįjį 20 a. desimtmetį, fizikams pradėjus klausti, ar Niutono universaliosios gravitacijos dėsniai veikia centimetro atstumu. Juos "įkrovė" 1997 m. rastos tikėtinos sąsajos su "superstygų" teorija tariant Visatą sudarytą is nepaprastai plonų vibruojančių skaidulų kitame lygyje uz kvarkų ir leptonų.

Tyrinėtojai Nima Arkani-Hamed, Savas Dimopuolos, Gia Dvali vėliau isreiskė mintį, kad bent viena is tų smulkių dimensijų galėtų būti pakankamai didelė, kad būtų ismatuota. Vis tik dar niekas nepateikė nenuginčijamo superstygų įrodymo.

Tyrimai įrodo, kad Niutono dėsniai veikia iki 200 mikronų atstumo. Zemiau to lygio fizinė realybė yra nepaaiskinama. Kazkur ties Planko konstanta arba neįtikėtinai aukstose energijose smulkus papildomas matavimas gali derinti gravitaciją ir elektromagnetizmą.

Yra sakančių, kad neutrinai ir kvarkai gali egzistuoti veidrodiniame pasaulyje, kaip s- kvarkai ir s-neutrinai.

"Bombos pritaikymas zvaigzdzių veiklos imitacijai yra tik vienas sąrysis tarp branduolinės ginkluotės ir astrofizikos. Tas rysis buvo visiskai aiskus Sacharovui dar 1948-ais. Palieptas prisijungti prie Tamm bombos kūrimo komandos, jis, kad pasiruostų, uzsiėmė astrofizika.

Teller - Ulam / Sacharovas - Zeldovičius [vandenilinės bombos veikimo principas].

Zeldovičius nurodė, kad dujos, krisdamos į neutroninę zvaigzdę, turi įkaisti ir svytėti. Ir ar jos negalėtų kristi "liezuviais" ir skleisti rentgeno spindulių? Tai Rayleigh - Taylor reiskinys.

Sviesos greičio problema

1917 m. A.Einsteinas pabandė isreiksti savo spėjimą, kad Visata plečias pastoviu greičiu. Nuo tada vyksta ginčai: ji plečiasi, traukiasi ar lieka tokia pati. Siandien apsistota ties tuo, kad plečiasi. Tai irgi neguodzia, nes ateis laikas, kai Zemė liks viena saltame, tusčiame kosmose.

Jei gravitacija pasiekia maksimumą ir "uzsibaigia" "juodosiose skylėse", tai Visatos plėtimasis vyksta kosmologine konstanta arba kvintensencijos jėga/laukas/energija/efektas, virsija gravitacijos jėgą, tada pagrindinė antigravitacinė jėga yra ta kvintensencija, kuri sklinda is "baltųjų skylių", maitinančių energija daugelio Visatų "juodąsias skyles" per tam tikrą absorbavimo taską (plysį).

NSO, kaip ateivių erdvėlaivių, prielaidai labai trukdo reliatyvumo teorija. Mazai tikėtina, kad kitų protingų būtybių būtų Saulės sistemoje, tad jos turėtų atskristi is kitų zvaigzdzių. Tačiau reliatyvumo teorija neleidzia didesnio nei sviesos greitis. O skrendant lėčiau, kelionė truktų neįtikėtinai ilgai ir reiktų milziniskų maisto atsargų. Dar didesnę problemą sudaro tai, kad ji teigia, kad greičiui artėjant prie sviesos greičio kūno masė didėja. Tad reikia ir neįtikėtinų kuro atsargų.

Linksmesnė naujiena yra ta, kad reliatyvumo teorija nebūtinai isreiskia gamtos dėsnius. Is esmės, bendroji reliatyvumo teorija buvo sukurta dar iki Einsteino matematiko Poincare. Tik jis nesirėmė elektromagnetinio lauko teorija, o laikėsi prielaidos apie eterio egzistavimą (įvestą dar Aristotelio, bandziusio paaiskinti dangaus kūnų judėjimą). Poincare sprendė grynai matematinį uzdavinį.

Dangaus mechanikos teorija neblogai aiskino daugelė reiskinių, laikytų reliatyvumo teorijos "įrodymu": sviesos spindulių nukrypimą prie Saulės, Merkurijaus orbitos anomalijas ir kt. 7-ojo desimtmečio pradzioje vyko karsti debatai, kuri teorija yra patikimesnė.

Nuo reliatyvumo teorijos ji skiriasi ir tuo, kad neriboja greičio. Pagal ją nedideliam kūnui (kaip erdvėlaivis) judant dideliu greičiu erdvė elgiasi taip milziniska vandens masė (tai garsioji "daugelio kūnų problema").

Torsioniniai generatoriai

1966 m. K.N.Perebeinos ir kiti demonstravo informacijos perdavimo sistemą įveikiančia storus ekranus - panaudodami mechaniskas besisukančias sistemas (N.K.Perebeinos. Gravitacinių jėgų komunikacijoje galimybių įvertinimas, 1966).

Kol sukimasis yra pastovus (t.y., kampinis daznis nesikeičia, besisukanti masė tolydziai pasiskirsčiusi, nėra svyravimų ir t.t.), kuriamas pastovus torsioninis laukas. Kai sukimasis kinta, siunčiamos bangos. Tie torsioniniai laukai gali paveikti besisukančius objektus.

Egzistuoja 4-ių tipų torsioninių laukų generatoriai:

Pirmapradis torsioninių laukų saltinis yra elementariųjų dalelių (taipogi, kvantų) sukimasis. Magnetas sutvarko dalelių srautų orientaciją. Tas pertvarkymas sukuria bendrą magnetinį lauką. Magnetinių momentų sutvarkymas paveikia elektronų sukinius. To pasekoje atsiranda bendras torsioninis laukas. Tad bet koks magnetas be magnetinio lauko tveria ir torsioninį lauką.

Elektromagnetinis laukas sukuria torsioninį lauką. Dauguma elektros, radiotechnikos, radioelektronikos įtaisų yra torsioninio spinduliavimo saltiniai. Ypač veiksnios siuo atzvilgiu yra ritės, kuriose vyksta cikliniai elektromagnetiniai reiskiniai.

Specialiai sutvarkyti materialaus kūno (ar lauko) sukiniai (pvz., besisukantis magnetinis laukas).

Geometrinių formų torsioninių laukų generatoriai (kodėl jie veikia, nėra aisku). 1978 m. prancūzų patentas kalba apie "torsioninio lauko sukūrimą topologijos ir elektros poliarizacijos deriniu. Į 16-sonę prizmę įstatyti du statmeni elektrodai su įtampa iki 300 kV. Prizmės sonuose gali būti kūgiai ar ovalai. Nuolatinė elektros srovė sukuria pirminį torsioninį lauką, kuris suzadina stipresnį torsioninį lauką dėl sistemos formos". Geometrinių formų generatoriai aprasomi ir Gurtovojaus knygoje. Torsioninių laukų saltiniu gali būti kristalai su poliarizuotais branduolių sukiniais.

Torsioninių laukų generatoriai veikia, kai sukinys sukuriamas isorinės energijos pagalba. Sukinio ir spiralės generatoriai sukuria tokius pat efektus.

Formos poveikis

Torsioninių laukų formos poveikį be jokių detektorių gali pajusti dauguma zmonių. Pasidarykime piramidės skeletą (pvz., is vario vielos). Pagrindas turi būti kvadratas, o piramidės aukstis 0,618 jo krastinės ilgio (būtent tokių proporcijų yra Cheopso piramidė). Prie virsūnės pritvirtinta viela leidziasi zemyn iki pagrindo ir nieko neliečia.

Paimkite piramidę uz vertikalios vielos ir nukreipkite briaunas į pasaulio salis. Po kelių minučių (laikant piramidę mazdaug 1/5 - 1/3 nuo pagrindo trim pirstais - nyksčiu, rodomuoju ir viduriniu) dauguma zmonių pajunta "torsioninį soką" - saltį ar karstį, dilgčiojimą rankoje ir pan. Tik nereikia stipriai spausti vielos, nes tada pajusite tik paprastą skausmą. Tai paprastas ir silpnas "pasyvus" statinio lauko torsioninis generatorius.

Sąmonė apokalipsės fizikoje

Smegenų ir mąstymo sąrysis vis dar lieka tamsia būties mįsle, paskutine ir didziausia, kurios dar neįveikė [bendravardiklinanti] zmogaus mintis. Nepaisant artimos sąsajos tarp natūralių ir patologinių patirčių ir tam tikrų smegenų sričių dirginimo (pvz., atskiriant spalvų skyrimą ir judesių kontrolę) - egzistencinė bedugnė tebeskiria sąmonę ir objektyvią fizinę realybę. Smegenų būsenos negalima istirti remiantis subjektyvia patirtimi, nes skiriasi jų egzistencinės prigimtys.

Perzengti sį plysį galima ties pačia neurodinamikos, papildytos neįprastomis dualiųjų el.dalelių-bangų savybėmis [chaoso] riba. Kantinis neapibrėztumas sudaro prielaidą, kad visos el.dalelės-bangos yra suristos sąsaja, kuri yra jų emisijos is kosminės bangos rezultatas.

Pagal kvantinės mechanikos tranzakcionalistinę interpretaciją, visos el.dalelės yra tapačios ir joms būtina, kad egzistuotų tiek emiteris, tiek absorberis, tarp kurių vyksta apsikeitimas per erdvėlaikį.

Tai sukelia keistų minčių. Kai zvelgiu į zvaigzdę, kurios mus pasiekusi sviesa savo kelionę pradėjo pries milijonus metų, tai reiskia, kad mano akis turėjo egzistuoti ateityje, kad ją priimtų (fotonų imtuvas).

Biologinis poveikis

J.U.Little parodė analogiją tarp neuroninių tinklų ir magnetinių sistemų. John Hopfield nurodė, kad tokie tinklai su simetriniais sujungimais yra tapatūs besisukančioms stiklinėms. Tai sudaro galimybes smegenų modeliams kurti.

Taip, kaip atskiras neuronas sujungtas su daugeliu kitų, taip tolimasis poveikis veikia tarp besisukančių stiklinių, kai atskiras sukinys susijęs su daugeliu kitų. Kiekvienas isorinis torsioninis laukas gali sukurti atitinkamą sukinio struktūrą smegenyse, - kaip it kiekvienas sąmonės veiksmas.

Literatūra:

Amik D.J., Gutfreund N. Souspolinsky N. Spin glass models of neural networks// Phys.review, 185, v.32, No 2

Sviesos greitis, nuorodos

Fizikos FAQ
Reliatyvumo ir kosmologijos srityje pateikiamos kelios temos: kodėl jis pastovus, kodėl jis toks didelis,, ar yra analogas garso barjerui ir kt.

Sviesos greitis
Interaktyvi svetainė leidzianti nurodyti elektromagnetinio lauko bangos ilgį matuojant atstumus ir reikalingą laiką grįztant.

Reliatyvumo skaičiuoklė
Apletas parodantis, kas vyksta, keliaujant artimu sviesai greičiu.

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Papildomai skaitykite:
Ar ten ieskome?
Kas tas laikas?
Virpesio-sukinio teorija
Hipotezės: sliekangės
Greičiau uz sviesą!
Tolimojo poveikio reiskinys
Isilginės bangos ir kelionės laike
Antigravitacija: praeityje ir dabartyje
Klaidas Tombo: Jis atrado Planetą X
Edvinas Hablas: Jo vardu pavadintas orbitinis teleskopas
Rodzeris Boskovičius: Aplenkęs savo laiką 
Nikola Tesla: Atradėjo gyvenimas ir palikimas

Greičiau uz sviesą!

1994-aisiais meksikietis Miguel Alcubierre (Cardiff'e esančiame Wales universitete) pradėjo įtikinėti fizikus, kad garsiojo Enterprise (is Star Trek filmo) greitesnis uz sviesą "warp" variklis nėra neįmanomas. Erdvėlaivis gali skrosti erdvę ją "iskreipdamas" - suspausdamas priekyje ir vėl isplėsdamas uzpakalyje. Tai būtų tarsi koks skrydis banglente - ant erdvės/laiko bangų.

Tačiau 1997-aisiais Michael Pfenning ir Larry Ford is Medford'e esančio Tufts universiteto "palaidojo" tas viltis įrodydami, kad vienam tokiam skrydziui reiktų daugiau energijos nei jos yra visoje Visatoje.

Bet belgas Chris van den Broeck is Leuven katalikiskojo universiteto Teorinės fizikos instituto vėl sugrązino viltį. Tai būtų įmanoma, jei būtų sukurta keista erdvės anomalija - tarsi koks "burbulas" su plonomis sienelėmis.

Paaiskinsime pagrindinę idėję paėmę dvimatę erdvę. Joje yra "burbulas", kuris su sia ploksčia erdve sujungtas labai siauru kakleliu. Sio burbulo "gyventojui" tas kaklelis yra nepaprastai siauras, tačiau burbulo viduje milziniski dykrai gyvenimui. Tai yra sukuriamas erdvės darinys, kuris is isorės atrodo be galo mazas, tačiau patekus į vidų erdvė tarsi "issipučia". Fantastikos mėgėjai greitai suras analogijas su Dr.Who T 424m1223e ardis'o policijos būdele, į kurią įėjus patenkame į labai erdvią laboratoriją. Tačiau svarbu ne toji analogija, o tai, kad tokio burbulo sukūrimui nereikia milziniskų energijos kiekių - jį sukurti galima ir is vieno gramo tam tinkančios materijos (tik ji turėtų būti sudaryta vien is neigiamos energijos - nieks nezino, kaip ją sukurti).

Erdvėlaivis skrietų to burbulo viduje. Tad jo įgula nepatirtų jokių nezmoniskų g-perkrovų ir Einsteino "laiko sulėtėjimų" (laiko skirtumų skirtingiems stebėtojams).

Paruosė Cpt.Astera's advisor

Antigravitacija: praeityje ir dabartyje

5-6 desimtmečio skraidančių lėksčių reiskiniai paskatino JAV oro transporto kompanijas tirti gravitacijos paslaptis. O neseniai NASA iniciavo panasios paskirties "Greenglow" projektą, kurio tikslas yra skatinti pasiekimus gravitacijos įveikimo srityse sukuriant pagrindą ateities skraidymo aparatams.

Prisiminkime du 1955 m. lapkričio 21 d. "Herald-Tribune" straipsnius (p.1 ir p.6): "Ateities skraidanti lėkstė", kuris iliustruotas Eugene M.Gluhareff (jo sūnus yra Manheteno malūnsparnių ir orlaivių korporacijos prezidentas, pateikęs teorinius tyrimus apie "skraidančių lėksčių" formos orlaivius naudojančius atominius generatorius kai varomoji jėga gaunama greitinant elektronus (tarsi dujas reaktyviniuose varikliuose). Tai neterstų aplinkos radioaktyviomis atliekomis.. Jis uz tai gavo Alexander Klimiu premiją) paveikslas, kuriame pavaizduotas lėkstės formos orlaivis esantis uz Zemės atmosferos ribų. Orlaivis varomas elektronų srautais.

"Zemė yra tarsi milziniskas magnetas. Daug tyrimų JAV siekia surasti, kaip panaudoti Zemės magnetinį ir gravitacinį laukus sukuriant skraidančius įtaisus pakylančius be oro pagalbos. Nagrinėjamos ir G-jėgos (skrydzių milzinisku greičiu staigiai keičiant judėjimo kryptį be poveikio keleiviams).

Vis dar mazai zinoma apie gravitaciją ir jos sąveiką su elektromagnetinėmis jėgomis. 6-me desimtmetyje William P.Lear gavo "Collier Trophy" apdovanojimą uz "didziausią pasiekimą JAV aviacijoje sukuriant lengvasvorę automatinio valdymo ir prisiartinimo kontrolės sistemą reaktyviniams naikintuvams". Jis mano, kad yra įmanoma sukurti dirbtinius elektromagnetinius laukus uztikrinančius gravitacijos jėgų įveikimą. Jis sako: "visi daiktai ir zmonės sių laukų viduje būtų jų dalis. Jie nebūtų veikiami nei Zemės, nei jokio kito dangaus kūno gravitacinės jėgos". O tai reikstų, kad joks zmogus (nepriklausomai kokiu greičiu skrietų orlaivis supamas "privataus" gravitacinio lauko) nejaustų jų poveikio.

19 a. didziojo Anglijos isradėjo Michael Faraday atradimai sukūrė prielaidas elektromagnetų sukūrimui, kai magnetinis laukas sukuriamas aplink minkstą gelezinę serdį teka elektros srovė. Jo galingumas labiau priklauso nuo apvijų skaičiaus, o ne nuo el.srovės stiprumo. Ir iki sių dienų vis dar atrandama naujų elektromagnetų panaudojimo sričių.

Dėl ilgalaikių "degalų" būtų galima pasiekti bet kokį greitį. Tikima (Pascual Jordan, įrodęs daugelį MAx Planck "Kvantinės teorijos teiginių), kad besisukančių kūnų gravitacinius laukus galima paveikti elektromagnetiniais laukais. Norman V.Peterson vysto "branduolinių ir Saulės energija maitinamų jonų elektroninių reaktorių teoriją".

Papildomai skaitykite:
Visatos modeliai
Papildomas matavimas
"Pioneer" anomalijos
Tolimojo poveikio reiskinys
Tamsioji materija ir energija
Panspermia: uzkratas is kosmoso
Brandbergo Baltoji dama
Birzuose nufilmuota pamėklė
Zvaigzdzių vartai

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Dominuojančios mokslo draugijos palaikomas nusistatymas pries NSO yra religija. 

Aplenkęs savo laiką
Kas yra religija?

Skaitykite >>>> KITA DALIS  

In our site: 
English page about Roger Boscovich: 
Ahead his time 

Kitas puslapis: Vieningo lauko teorijos konspiracija

Pačiame Zagrebo (Jugoslavija) pakrastyje esantis modernus pastatas pavadintas Boskovičiaus institutu. Jame vykdomi fizikos ir chemijos tyrimai. Kieme yra garsaus skulptoriaus sukurta bronzinė skulptūra vaizduojanti giliai paskendusį mintyse asmenį sventiko drabuziais. Alkūnę jis uzdėjęs ant gaublio. Uzrasas byloja 'Rugjer Josip Boskovic 1711 - 87.'

Bet keli senesniosios fizikos mokyklos atstovų yra girdėję apie Boskovičiaus atomus. Kaip pazymėjo David Deutsch - fizikai teoretikai uzmirsta istoriją. O juk dar pries 60 metų, kaip ir dar 150 metų anksčiau, Boskovičius buvo plačiai zinomas kaip gamtos filosofas ir astronomas.

"Boskovičiaus teorija 200 metų aplenkė savo laikmetį ir negalėjo būti tinkamai įvertinta tol, kol kvantinė fizika nepakeitė praeito simtmečio biliardo kamuolių ir drebučių", - rasė 1958 m. kovo 6 d.'New Scientist" numeris.

Boskovičius buvo 18 a. jėzuitas, pasiūlęs Vieningo lauko teoriją. Jis yra praleista grandis tarp Niutono ir Einsteino. Be jo atrodytų, kad Einsteino idėjos kilo neturėdamas istakų. Tai paslaptingas plysys, apie kurį nenoriai uzsimena akademinis pasaulis. Tikra fizikos vystymosi linija turėtų būti tokia: Niutonas-Boskovičius-Einsteinas-Tesla.

"Rodzeris Boskovičius (1711 - 1787) . yra galbūt paskutinysis daugelio sričių mokslininkas uzimantis svarbią vietą istorijoje ir jo karjera buvo savotiskas anachronizmas.

Jis buvo nusivylęs dėl neigiamo daugelio jėzuitų filosofų- kuriuos jis laikė peripetikais - poziūrio į jo gamtos filosofiją." - Dictionary of Scientific Biography vol II, 1970.

Boskovičiaus knyga 'Theoria Philosophiae Naturalis' (1758) tiesiogiai paveikė daugelį vėlesnių mokslininkų ir vis dar tebezavi savo įzvalga. Ji pristatė teoriją, pagal kurią materija yra sudaryta is daugybės neturinčių apimties taskų, su kiekvienos jų poros abipuse trauka, kuri nusakoma funkcija nuo atstumo perteikiama virpesių kreive. Kartu jis isdėstė ir pirmąjį lygiagrečių Visatų teorinį variantą. Nes toji virpesių kreivė buvo tokios formos, kad is jos galėjo būti kildinama bet koks Visatų kiekis, kurių kiekviena panasi ar nepanasi į kitas . ir nė viena jų neturi sąveikos su kita. ir visos mazesnių matavimų Visatos gali elgtis kaip atskiri taskai aukstesnių lygmenų Visatų atzvilgiu.

Brian Greene knygoje "The Elegant Universe" rasydamas apie superstygų teoriją tvirtina: "Stygas aprasantis matematinis formalizmas prasideda lygtimis, kurios apraso mazų be galo plonų dalelių judesius, lygčių, kurias, kaip isplėtimą, Niutonas galėjo parasyti pries 300 m. Tos lygtys tada kvantuojamos".

Stygų teorija galėjo būti sukurta pries 200 m. Boskovičiaus. Bet ji neatitina siuolaikinės, kurioje "lygtys yra kvantuojamos". Mokslo istorija atmeta Boskovičių kaip anachronizmą, nors jo teorija yra labiau isvystyta nei siuolaikinė fizika. Fizikams vertėtų patyrinėti tą "baltą dėmę".

Einsteino teorija 1919-aisiais derėjo su vieningos fizikos teorijos koncepcija, kurią vystė nemazai fizikų, isplečiančių Niutono teoriją. Bet po kvantinės "revoliucijos" apie vieningą fizikos teoriją daugiau nebuvo mąstoma ir Boskovičius buvo "nurasytas" is populiariosios Nustatytosios fizikos kurso.

Nebuvo padaryti jokie eksperimentai, kurie paneigtų Boskovičiaus vieningą teoriją. Ji buvo teisinga iki 1920-ųjų, kai buvo tiesiog pakeista tuo, kas tapo Siuolaikine fizika. Persasi isvada: Modernioji fizika yra religija, kaip ir kitos religijos moksle kurios slepiasi po moksliskumo vardais.

Rodzeris Boskovičius: Biografija

Gimė: 1711 m. geguzės 18 d. Ragusoje, Dolmatijoje (dabar Dubrovnikas, Kroatija)
Mirė: 1787 m. vasario 13 d. Milane, Italija

Kaip kad 17 amziuje tarp jėzuitų dominavo Athanasius Kircher, taip 18 a. lyderiu tarp mokslininkų tapo Ruggiero Giusseppe Boscovich. Bet jei Kircher knygos siais laikais paziūrimos is smalsumo, Boskovičiaus idėjos vis dar gerbiamos.

1726 įstojo į jėzuitų ordiną ir po kelių metų buvo įsventintas Romoje. Jis mokėsi Romėnų kolegijoje Romoje ir buvo paskirta į ją profesoriumi 1740 m. ir juo isbuvo apie 20 metų, nors jėzuitų generolas Luigi Centurione, S.J. manė, kad jo mokymas pernelyg avangardistinis. Jis vienas pirmųjų Europos kontinentinėje dalyje priėmė Niutono gravitacijos teoriją.

Jis studijavo astronomiją, matematiką, fiziką, geodeziją ir rasė eilėrasčius. Dėl jo patikimumo ir techninių zinių būdavo paskiriamos įvairios diplomatinės ir mokslinės uzduotys.

Daug kartų vyko į Paryzių, Vieną, Londoną ir Konstantinopolį, bet Italiją laikė "vienintele tikrai malonia motina". Kazkur 1750-1753 m. jis paprasė popieziaus Benedikto XIV leisti su Cristoforo Maire ismatuoti meridianą tarp Romos ir Rimini, kad nustatytų Zemės kreivumą ir gautų duomenų popieziaus zemėlapių patikslinimui.

1757 m. vyko į Vieną, kad palaikytų Lucca respublikos teises ginče dėl Bientina ezero. Boscovičius tapo Pavia matematikos profesoriumi 1764-ais. Vėliau mokė Milane ir buvo Brera observatorijos direktoriumi. Tyrė optikos reiskinius ir nagrinėjo astrofiziką. Atliko daug stebėjimų ir matavimų, istaisiusių paplitusias klaidas. Jis sukūrė teleskopą uzpildytą vandeniu, kuris 1871-ais (84 m. po jo mirties) buvo įrengtas Grinvičo observatorijoje.

Jis vadovavo 1769-ųjų ekspedicijai į Kaliforniją Veneros tranzito stebėjimui. 1773-1783 m. jis dirbo Paryziuje. Garsus astronomas Joseph Lalande sakė, kad visoje Italijoje nėra kito tokio astronomo ir geometro. Vienas is jo garbintojų, seismologijos pionierius Fr. Daniel Linehan, S.J. pavadino "ryskiausia jėzuitų sviesa". Laurence Ricci, S.J. tapus jėzuitų generolu Boskovičius paskirtas jezuitų Vizitatoriumi. Jis buvo ir Londono Karaliskosios bendrijos korespondentas bei daznas jėzuitų "Mémoires des Trévoux" autorius. Jo pastangomis buvo svelninamas priesiskumas Koperniko mokymui. Tik jo reputacija paskatino popiezių Benediktą XIV pasalinti Koperniką is Uzdraustų knygų indekso.

1773 m. paliko Milaną ir isvyko į Vieną, o po to Paryzių, kur, po jėzuitų uzdraudimo, 10- čiai metų tapo Prancūzijos laivyno optikos kapitonu. 1783 m. Vėl grįzo į Italiją, Bassano del Grappa, kas sutvarkytų uzrasus apie optikos ir astronomijos tyrimus. 1785-ais persikėlė į Tuskaniją ir tų pačių metų spalio mėn., pakviestas draugų, į Milaną, kur ir mirė.

Jis turėjo vyresnįjį brolį Bartholomew, kuris irgi buvo jėzuitų matematikas ir kartais pavaduodavo Rodzerį, kai siam reikdavo isvykti.

Savo veikalus rasė tik lotynų, italų ir prancūzų kalbomis. Jo draufas Volteras, su kuriuo daznai susirasinėjo, is pagarbos rasė tik italiskai.

Jo darbai: Theoria Philosophiae Naturalis redacta ad unicam legem virium in natura exixtentium, Vienna 1758; De Solis ac Lunae Defectibus (latin poem), London 1760; Opera pertinentia ad Opticam et Astronomiam, Bassano del Grappa 1785.

Yra parasęs apie 70 straipsnių optikos, astronomijos, gravitacijos, meteorologijos ir trigonometrijos temomis. Savo tyrime apie Zemės formą jis panaudojo deviacijų absoliučių reiksmių sumos minimumo idėją. Sprendimas buvo geometrinis. Jis pirmasis pateikė procedūras kaip paskaičiuoti planetos orbitą pagal tris jos stebėjimo pozicijos ir kaip nustatyti planetos ekvatorių is trijų stebėjimų pavirsiuje. Jis pirmasis klaidų teorijoje pritaikė tikimybių metodą. Laplace ir Gause pripazino jo įtaką, padėjusią isvesti Legendre maziausių kvadratų principą. Knygos "Fizikai ir poetai" autorius Robert Marsh Boskovičiui priskiria Lauko idėją, kurią is jo perėmė Faradėjus ir kiti.

Jo pagrindinis veikalas "Theoria Philosophiae Natural" yra apie matematinę fiziką, kuriame pateikė atomistinę teoriją bandančią duoti vieningą Visatos paaiskinimą. Jis sakė, kad materijos pagrindiniai elementai yra nematomi "atomai", esantys jėgos centrais, kuri kinta priklausomai nuo atstumo. Kartais jo nesuprasdavo ir jėzuitai, kartą aiskinę, kad jis laiko materiją vientisa ir nesudarytą is dalelių.

Boskovičius buvo kūrybingas mokslininkas, patobulinęs ziedinį mikrometrą ir achromatinį teleskopą. Laikyta, kad matematikai yra praktikai galintys sutaisyti tokius painius daiktus kaip laikrodziai, tad jis buvo siunčiamas pas popiezius ir imperatorius taisyti Milano katedros kupolo įtrūkimus, sutvirtinti Sv.Petro bazilikos kupolą (panaudojant gelezines sankabas), nusausinti Pontine ir nustatyti popieziaus valstybių meridianus.

Rodzerio palikimas issaugotas specialiame "Boskovičiaus archyve" Berklio Kalifornijos universiteto Bancroft Rare Books bibliotekoje. Tarp 180 rankrasčių ir 2000 laiskų yra dauguma jo 66 mokslinių veikalų ir susirasinėjimas su dauguma jo laikmečio mokslininkų: Euler, D'Lambert, Lagrange, Laplace, Jacobi ir Bernoulli.

Jo veikalais visada domėjosi rusų mokslininkai. Jo vardu pavadintas didelis Mėnulio krateris.

(... KITA DALIS >>>> ...)

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Atsiliepimus ir pastabas galite palikti pagrindinio san-taka station puslapio gale.

Papildomai skaitykite:
Nikola Tesla: Atradėjo gyvenimas ir palikimas
Dzekas Parsonsas: Per meilės orgijas į zvaigzdes
Klaidas Tombo: Jis atrado Planetą X
Edvinas Polinas Hablas: Jo vardu pavadintas orbitinis teleskopas
Idėjos: Antigravitacija: praeityje ir dabartyje
 

Literatūra

Roger Joseph Boscovich S.J., F.R.S., 1711 - 1787 Studies of his life and works on the 250th Anniversary of his birth, edited by Lancelot Law Whyte, foreword by Sir Harold Hartley, UK 1961

1760 - Estratto della Litteratura Europea, Bern. Vol IV, pp. 3-29.

1787 J. J. de Lalande Eloge. J. de Paris. 13 Mars.

1787 B. Zamagna Oratio in funere R.J.B. Ragusa.

1792 J. J, de Lalande Eloges. J. des Scavans. Paris. Febr. pp. 113-18.

1880 F. Evellin Quid de rebus . , . Boscovich. Thesis. Paris. 1889 Lord Kelvin On Boscovich's Theory. British Assoc. Reports. p. 494.

1907 - Catholic Encyclopaedia. N.Y. Article on R.J.B.

1909 M.Oster R.J.B. als Naturphilosoph. Inaug. Dissert. Bonn.

1914 S, Ristitsch R.J.B. Vierteljahrschrtft f. Wiss. Phil, 38, p. 82.

1917 B. Petronievic R.J.B. Article in Slav Achievement in Science. London.

1918 C. Stojanovic R.J.B. Revue Scientifique. p. 456.

1922 D. NedeljkoviC La philosphie naturelle et relativiste de R.J.B. Paris.

1922 - Reviews of 1922 Edition of Thearia in Times Litt. Supp, (Dec. 14) and Nature (Dec. 30).

1924 V, VariCak Important 60-page review of 1922 Theoria, in English. Bullet. d. Trav. d. l. Cl. d Sciences Math. et Nat., Acad. des Sciences et des Arts des Slaves du Sud du Zagreb. pp. 45-102. Zagreb. Also, Review of recent works. pp. 727-30.

1929 L. Cermelj R.J.B. aIs relativist. Arch. f. Gesch. d. Math. 11, p. 424. (Joje yra istraukų is Boskovičiaus lotyniskų rasinių apie laiką ir erdvę vertimas į vokiečių kalbą)

1931 H. Bedarida Amities francaises du pere Boscovich a Paris. 1937 G. Nikolic R.J.B., 150e anniversaire de la mort. Bull. Soc. Astr. Franc. 51, p. 91.

1937 D. UranoviC B.'s anticipation of high densities. Observatory. 60, p.76.

1941 H. V. Gill R.J.B. Forerunner of Modern Physical Theories. Dublin.

1942 H. C. Plummer Review of Gill. Nature. 49, p. 180.

1949 - Enciclopedia Cattolica. Rome. Article on R.J.B. 1951 J. Feyer Theoriae corpusculares . . . Doctrina de R.J.B. Paris.

1953 B. M. Scully A great but forgotten Jesuit scientist, R.J.B. Modern Humanist. Weston, Mass.

1956 Z. Markovit R.J.B. et les Mathematigues Appliquees. VIIIe Congres International d'Histoire des Sciences. pp. 202-6. Florence.

1957 L, L. Whyte R.J.B. and Particle Theory. Nature. 179, p. 284. 1958 L. L. Whyte R.J.B. and the Mathematics of Atomism. Notes and Records of the Royal Society, 13, p. 38.

1958 L. L. Whyte Bicentenary of R.J,B.'s Theoria. (Report of London meeting). Nature. 182, p. 230.

1958 Father F. E. Keegan, S,J. R.J,B. The Month. pp. 340-52.

1958 D. Nedeljkovic Motion and relativity in R.J.B.'s "New World" (English Summary). Serbian 112. Belgrade.

1958 A. L, Mackay New Scientist. March 6th. pp. 17-18.

1959 A. M. Godytsky-Tsvivko The Scientific Ideas of R.J.B. (Russian).

Archivum Historicum Societatis Iesu ( AHSI ) Rome: Institutum Historicum Bangert, William A History of the Society of Jesus. St. Louis: St. Louis Institute

Boyer, Carl A history of mathematics. New York: Wiley, 1968

Gillispie, Charles. C. ed., Dictionary of Scientific biography. 16 vols. New York: Charles Scribner and Sons, 1970

Sommervogel, Carolus Biblioth?que de la compagnie de Jésus. 12 volumes. Bruxelles: Société Belge de Libraire, 1890-1960

Whyte, Lancelot Law Roger Joseph Boscovich,S.J. New York: Fordham Press, 1961 Enciclopedia Treccani, headword Boscovich; B. Marini - La nazionalitą di Ruggero Boscovich - Roma 1970;

M Deanovich - I rapporti tra il Voltaire, R. Boscovich e l'Accademia - Godisnjak Svencilista u Zagrebu (University of Zagreb yearbook) 1929;

G. Gozzi - Repubblica di Ragusa - Roma 1974;

D. Gaiani - Galleria di Ragusei illustri - Ragusa 1841

R.J.Boscovich vita e attivita scientifica. Piazza dell' Enciclopedia Italiana, 1993, pp.281- 306

Kiti:

1772 J. Priestley History . . . of discoveries relating to vision, light, and colours. Period VI, pp. 390-1.

1777 J. Priestley Disquisitions relating to matter and spirit, p. 19,

1781 J. J. de Lalande Astronomie, 4, p, 686.

1802 T. Thomson System of Chemistry, 4 vols.

1812 Sir H. Davy Elements of Chemical Philosophy.

1822 J. Robison System of Mechanical Philosophy. Ed. Brewster, 4 vols (Vol I, pp. 267- 339 on R,J.B.).

1831 C, Daubeny Introduction to Atomic Theory. Oxford 1831, 1850.

1844 M. Faraday Phil. Mag,, 24, p. 136. Researches in Electricity. 1844/5. Vol II, p. 244; III, p. 447.

1853 M. Seguin In F.N.M. Moigno's Cosmos, Vol II, p.374.

1854 D. Stewart Collected Works, Vol I, p. 423.

1862 R. Grassmann Die Weltwissenschaft oder Physik, Vol I, pp. 22-5.

1864 G. T. Fechner Uber die Phys. u. Phil. Atomlehre, 2nd ed.

1868 D. Mendeleeff See Principles of Chemistry. London edition. 1905. Vol I, p. 218.

1873 J. W. L. Glaisher Phil. Mag., 46, pp. 102-22.

I875 J, Clerk Maxwell Article on Atom in Encycl. Britt. 9th ed., Vol III.

1877 J. Clerk Maxwell Nature, 16, p. 246.

1878 P. S. de Laplace Traire de mecanigue celeste, Vol II, p. 147.

1880 H. L. F. v. Helmholtz Wissenschaftliche Abh, p. 16.

1883 W. Wundt Logik, Vol III, p, 356.

1893 A. Lalande Lectures sur la philosophie des sciences, p. 261. Paris.

I893 Lord Kelvin On the elasticity of a crystal according to Boscovich. Proc. Roy. Soc.,8th.

1895 A. Hannequin L'Hypothese des Atomes, p. 100. Paris.

1895 F. Nietzsche Jenseits von Gut und Bose, §l2, p. 22. Aus dem vorreden-Material, Vol XI,

1900 Earl Russell Philosophy of Leibniz, p. 91.

1902 E. v. Hartmann Die Weltanschauung der modernen Physik, p. 180.

1904 Lord Kelvin Baltimore Lectures, pp. 123, 125, 131, 285, 556, 675.

1904 0. Buek Die Atomistik und Faraday's Begriff der Materie. Archiv f. Gesch. d. Philosophie. Berlin. 18, pp. 65, 139.

1905 P. Duliem L'Evolution de la mecanique, pp. 22, 1661.

1905 Lord Kelvin Phil. Mag., 10, p. 695.

1907 J. J. Thomson Corpuscular Theory of Matter, p. 160.

1908 G. Cantor vorl. u. Gesch. d. Math. Vol IV, p. 656.

1909 J. R. Poynting Atomic Theory. Reprinted in Collected Scientific Papers. 1920. p. 724. 1822 J. Robison

19I0 Lord Kelvin See S. P. Thompson, Life of William Thomson, Vol II, p. 1077. on R,J.B.).

1911 E. Cassirer Das Erkenntnisproblem, Vol II, pp. 422, 506.

1924 L. Silberstein Theory of Relativity, 2nd ed,, p. 38.

1932 E. Meyerson Identite et Realite, pp. 56, 61, 79, 83, 104, 443.

1940 S. Chapman Nature, 146, p. 607.

1947 E. C. Millington 1949 J. R. Partington 1952 M. Boas

1957 M. Jammer 1959 H. Woolf 1960 A. J. Berry

1960 L. Pearce WilIiams Annals of Science, 5, pp, 352-72. Advanced Physical Chemistry, Vol I, p. 732.

Establishment of the Mechanical Philosophy. Osiris, 10, p. 524. Concepts of Force, pp. 170-8,

Transits of Venus. A Study of XVIIIth Century Science, pp. 45, 88, 141n, 163. Henry Cavendish, p. 92.

Michael Faraday and the Evolution of the Concept of Electric and Magnetic Forces. Proc. Roy. Inst. 38 II (No. 171). 1960.

Humphry Davy. Scientific American. June 1960. pp. 106-16. 3.


Pagrindinis Global Lithuanian Net puslapis

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Boscovičiaus autografas
 
 
 
 
 

Brera observatorija
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Boscovičiaus vardo krateris yra Mėnulyje

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Tesla: gyvenimas ir palikimas

Kitos biografijos:
Rodzeris Boskovičius: Nutylimas fizikas, vieningo lauko idėjos pradininkas
Dzekas Parsonsas: Per meilės orgijas į zvaigzdes
Klaidas Tombo: Jis atrado Planetą X
Edvinas Polinas Hablas: Jo vardu pavadintas orbitinis teleskopas
Idėjos: Antigravitacija: praeityje ir dabartyje

Jaunystės metai

Nikola Tesla 1856 metais gimė Austrijos-Vengrijos imperijos kalnuotoje Balkanų pusiasalio Lika vietovėje. Jo tėvas Milutin ir motina Djuka buvo serbai. Tėvas buvo grieztas bet mylintis ortodoksinis kunigas, rasytojas ir poetas. Dar vaikystėje Tesla įniko į tėvo biblioteką. Teslos motina buvo talentinga moteris sukūrusi daug įtaisų namų ūkio darbams - vienas jų buvo kiausinių plaktuvas. Visus savo kaip isradėjo gabumus Tesla laikė motinos paveldu.

Mokytis pradėjo namuose ir vėliau Kroatijoje Carlstadt gimnazijoje.Anksti pasireiskė jo kaip genijaus gabumai ir jis galėjo mintyse atlikti integralų skaičiavimus - dėl to mokytojai įtarė, kad jis juos "iskala". Tais metais Nikas pamatė Niagaros krioklių metalinę graviūrą. Jis vaizduotėje regėjo jo sukamą milziniską ratą. Savo dėdei jis prasitarė, kad norėtų vykti į Ameriką ir isgauti energiją tokiu būdu. Po 30 m. jis taip ir padarė. Bet jaunystėje savęs dar neįsivaizdavo isradėju.

Susizavėjęs matematika ir mokslais, tesla buvo tėvo "nuolat spaudziamas" tapti sventiku. 17 m. jis susirgo cholera ir is tėvo gavo pazadą, kad jei pasveiks, leis studijuoti Graze atnaujintame Austrijos Politechnikume. Tesla siekis tapo realybe - jis pradėjo mechanikos ir elektrotechnikos studijas. Vieną dieną fizikos dėstytojas parodė naująją Gramme dinamą, kurią galima naudoti ir kaip variklį , ir kaip generatorių. Kurį laiką ją stebėjęs, Tesla issakė mintį, kad ją galima padaryti su neefektyvių kibirksčiuojančių kontaktų rinkiniu. Nustebęs profesorius pasakė, kad tai skamba kaip amzinojo variklio sukūrimas.

24 m. Tesla gyvenant Budapeste ir dirbant Central Telephone Exchange, atėjo sprendimas:

Vieną popietę vaiksčiojo su draugu po parką ir deklamuojant eiles. Jis zodis zodin zinojo kelias knygas - viena jų buvo Getės "Faustas". Ką tik nusileidus saulei į galvą atėjo:

Raudonis nuslenka, dienos triūsai baigiasi,

Skubina - naujas gyvenimo sritis tirti,

Ach, nėra sparnų, pakeliančių nuo zemės,

Į aukstybes nesančių.

Tie zodziai įkvėpė ir kaip zaibas trenkė mintis. Lazdele smėlyje jis nupiesė diagramą. Tai buvo indukcinio variklio isradimas, netrukus pakeitęs pasaulį.

Kelias į Ameriką

Po to atradimo, Tesla samdė Strasburgo ir Paryziaus elektros kompanijos, kad patobulintų jų DC savybes. Tiek Vokietijoje, tiek Prancūzijoje jis nesėkmingai bandė sudominti savąja AC koncepcija. Tapo aisku, kad tam reikia susitikti su didziausiu pasaulio inzinieriumi - Thomas Alva Edison.

28 m. amziaus Nikola Tesla atvyko į Niujorką ir buvo sukrėstas to, ką pamatė: "Viskas, ką palikau, buvo puiku, meniska ir stebino; tai ką pamačiau, buvo nechaniska, grubu ir nepatrauklu". Jis atvyko į Ameriką su su 4 centais kisenėje, kai kuriais matematiniais paskaičiavimais, skraidančios masinos idėja ir rekomendaciniu Charles Batchelor laisku.

Elektra pirmą kartą israsta Niujorke pries 1880-us. Edisono lemputė sukūrė poreikį elektros energijai. Jo DC storis Pearl gatvėje zemutiniame Manhatene greitai tapo monopolija. Gatvėse pavieniai stulpai laikė tuzinus lenktų kablių ant kurių kabojo laidai. Ir elektros nukrėtimai buvo nuolatinis pavojus. Bert Niujorko turtingieji skubėjo prisijungti elektrą, o bankininkas J.P.Morgan investavo į Edisoną.

Tokiu metu s pėdų ir 4 colių imigrantas is Rytų Europos su baime įzengė į savo herojaus ofisą ir padavė rekomendacinį laiską: "Brangus Edisonai, As zinau du didzius vyrus - ir jūs esate vienas jų. Kitas yra sis jaunuolis". Tesla nupasakojo savo darbus ir planus apie kitokį elektros variklį.

Edisonas apie tai zinojo nedaug ir nesivargino suzinoti daugiau. O AC galia skambėjo kaip konkurencija Edisonui. Bet Tesla kazkuo skyrėsi ir priįmė jį DC stočių tobulinimui. Tesla tvirtino, kad Edisonas jam sėkmės atveju pazadėjo 50 tūkst. dolerių, - galbūt tikėdamasis, kad tai neįmanoma. Tačiau galimybė tokio pinigų kiekio gavimui paskatino imigrantą.

Tiek Edisonas, tiek Tesla miegodavo mazai. Edisonas trumpai nusnūsdavo ant sofos ofise. Tesla sakėsi dirbęs Edison Machine Works nuo 10:30 iki 5 ryto. Net senatvėje Tesla miegodavo po 2-3 valandas.

Bet čia panasumai ir baigėsi. Tesla rėmėsi įkvėpimo akimirkomis ir visas detales turėjo galvoje iki pradedant konstruoti. Edisonas laikėsi bandymų ir klaidų principo, kuriam isradimas buvo 5% įkvėpimo ir 95% juodo darbo. Edisonas buvo savamokslis, Tesla turėjo Europinį issilavinimą.

Tebuvo laiko klausimas, kada kils konfliktas.

Po kelių mėnesių Tesla pareiskė, kad jo darbas uzbaigtas ir paprasė uzmokesčio. Edisonas pradėjo aiskinti, kad 50 tūkst. buvo pasiūlyta juokais: "kai tapsi apsiplunksnavusiu amerikiečiu, suprasi amerikoniską pokstą". Sukrėstas Tesla iskart isėjo.

Sklido gandai, kad nepaprasto talento uzsienietis kasa griovius, kad isgyventų. Investitoriai paprasė jį patobulinti lanko apsvietimo metodą. Ir nors tai buvo ne tai, ko tikėjosi, grupė norėjo finansuoti "Tesla Electric Light Company". Naujasis savininkas sukūrė puikią lanko frmos lempą. Bet visas pelnas ėjo investuotojas, o Tesla tegalo krūvą beverčių akcijų.

Bet sėkmė atėjo. A.K. Brown is "Western Union Company" sutiko investuoti į Tesla AC variklį. Edisonas greitai sukūrė AC energijos generatorių ir perdavimo sistemą, kuri yra naudojama iki siol. "Mano sukurti varikliai buvo tiksliai tokie, kokius įsivaizdavau. As jų nepagerinau, o tik atkūriau tokius, kokie buvo mano vaizduotėje". Mūsis dėl jų gamybos buvo laimėtas. Dėl komercinio panaudojimo - tik prasidėjo.

Srovių mūsis

1887-ųjų lapkritį ir gruodį Tesla uzregistravo kelis patentus daugiafazių AC variklių ir energijos perdavimo srityse. Pitsburgo pramonininkas George Westinghouse, gelezinkelio oro stabdzių isradėjas, isgirdo apie tesla isradimą ir pamanė, kad tai gali būti trūkstama jungtis tolimam energijos perdavimui. Jis Teslai uz patentus pasiūlė 60 tūkst. dolerių (5000 grynais ir 150 "Westinghouse Co" akcijų). Ir taip pat sutiko mokėti po 2,5 dolerio uz kiekvieną parduotą arklio jėgą. Mąstydamas apie naujus isradimus, Tesla greitai isleido pusę pinigų naujai laboratorijai.

Tuo metu Edisonas pradėjo propagandistinį karą. Tuo tarpu buvo įvykdyta pirmoji mirties bausmė elektros kėdėje. Baldomąja kiaulyte buvo William Kemmler, nuzudytas 1890-ųjų rugpjūčio 6 d. ,"siaubingas reginys, daug baisesnis uz pakorimą". Technika vėliau pavadinta "Westinghouse". Tai panaudota kaltinant pavojumi naująją energiją.

Bet reikalai klostėsi gerai. Buvo apsviesta 1893-ių geguzes 1 d. atidaryta Čikagos pasaulinė paroda vadinta Kolubo vardu (skirta Amerikos atradimo 400 m. jubiliejui). Kontraktas laimėtas pries "General Electric Company", pasiūlusią 1 mln. pasiūlymą. "Westinghouse" sprendimas buvo perpus mazesnis nenaudojant vario laidų. Prezidentas Grover Cleveland nuspaudė mygtuką ir įsiziebė simtai tūkstančiai lempų. "Sviesos miestas" buvo Tesla darbas. 37 mln. parodos lankytojų buvo aisku, kad ateitis priklauso AC.

Niagaros pazabojimas

Niagaros krioklių projektas buvo sklidias technologinio optimizmo. Priversti juos dirbti amerikiečiai svajojo nuo pat jų atradimo 1725-ais. 1893-iais Tesla svajonė tapo realybe, kai "Westinghouse" laimėjo kontraktą pastatyti elektros stotį. Kontraktas gautas "Niagara Falls Commission" atmetus visus konkursantus. Komisijos vadovas buvo lordas Kelvin, garsus britų fizikas, priesinęsis kintamos srovės panaudojimui iki Čikagos parodos. "Atsivertęs", pasiūlė "Westinghouse" pazaboti krioklius.

Realizacijos laikotarpis buvo dramatiskas inzinieriams, mechanikams ir darbuotojams. Projektą rėmė keletas turtingiausių Amerikos ir Europos zmonių: J.P.Morgan, John jacob Astor, lordas Rothchild ir W.K.Vanderbilt. Po 5 m. kosmaro projektas priartėjo prie pabaigos. Esla nė akimirkos neabejojo sėkme, bet investuotojai nebuvo tuo tikri.

Abejonės buvo nepagrįstos. Nuspaudus kirtiklį, pirmoji elektros energija pasiekė Buffalo 1896 m. lapkričio 16 d. vidurnaktį. Bet buvo ir sutrikimų. "Westinghouse"ir GE korporacijos buvo issekę po mūsio. Tai buvo Plėsikų baronų era, ir vienas jų buvo pasiruosęs veikti. J.P.Morgan, tikėdamasis visą hidroenergetiką paimti savo kontrolėn, zaidė akcijų birzoje ir supirkinėjo Tesla patentus. Is dalies Tesla dėka to neįvyko.

Westinghouse kaltino isradėją, kad jis pasitraukė nuo pradinio kontrakto sąlygų, kurios garantavo geras pajamas. Garsiu istoriniu gestu Tesla suplėsė kontraktą. Jis, po visko, buvo dėkingas vienam zmogui, patikėjusiam jo isradimu. Ir manė, kad priekyje dar didesni isradimai.

Auksti dazniai

Po Niagaros sėkmės Tesla atnaujino mėgiamą darbą (eksperimentavimą) ir savo laboratorijoje Grand gatvėje Niujorke ėmėsi tirti aukstų daznių elektrą. Toje srityje jau mokslinių tyrinėjimų. Anglijoje James Clerk Maxwell 1873 m. matematiskai įrodė, kad sviesa turi elektromagnetinę prigimtį, t.y. sviesa yra elektra, vibruojanti ypač dideliu dazniu. Vokietijoje Heinrich Hertz 1888 m. eksperimentiskai įrodė, kad elektros kibirkstis skleidzia elektromagnetines bangas. Tie atradimai nustatė radijo bangų buvimą ir skatino kalbas apie naujas elektros galimybes.

Tesla ieskojo prietaiso, kuris leistų jam persikelti į nezinomą teritoriją. Aukstesni dazniai turėjo privalumų - lempos svietė ryskiau, energija perduodama efektyviau, ir kėlė maziau pavojų zmogaus kūnui.

Pradinis Tesla tkslas buvo priartėti prie saulės sviesos daznio ir sukurti neparasto ryskumo lempas. Jis tikėjosi, kad tai leis panaikinti Edisono lempą, tepanaudojančią tik 5% energijos. Jis pradėjo pagamindamas AC generatorius besisukančius didesniu greičiu. Bet priartėjus prie 20 tūkst. hercų, prietaisai "nuskrisdavo". Sprendimas atėjo sukūrus garsų prietaisą vadinamą Tesla rite, uzpatentuota 1891 m. Ji ne tik leido sukurti iki simtų tūkstančių hercų daznį, bet ir ypač aukstas įtampas.

Sių tyrimų dėka Tesla sukūrė pirmąsias neonines ir fluorescencines lempas. Taipogi jis padarė pirmąsias rentgeno nuotraukas. Tačiau tie atradimai nublanko pries 1890-ais atrastą vakuuminę kolbą - perduodant energiją per orą. Tai buvo Tesla bevielio energijos perdavimo siekio pradzia.

Kas isrado radiją?

Su naująja rite Tesla nustatė, kad gali perduoti ir priimti stiprius radijo signalus, jei jie rezonuoja tuo pačiu dazniu. Kai ritė nustatyta tam tikram dazniui, ji sustiprina gaunamą energiją dėl rezonanso. 1895-ųjų pradzioje Tesla perdavė signalą 50 mylių atstumu į West Point. Tačiau tais pačiais metais įvyko nelaimė - sudegė pastatas, kuriame buvo Tesla laboratorija.

Laikas buvo pats blogiausias. Anglijoje jaunas italas Guglielmo Marconi atkakliai kūrė bevielį telegrafą ir 1896-ais uzregistravo bevielio telegrafo patentą. Jo prietaisas tebuvo dviejų grandinių sistema, kuri negalėjo perduoti signalo net "per tvenkinį". Vėliau Marconi padidino atstumą panaudodamas Tesla osciliatorių.

Tesla savo radijo patentą registravo 1897-ais. Jie buvo patenkinti 1900-ais. Marconi pirmasis bandymas registruoti radijo prietaisą Amerikoje 1900 m. lapkričio 10 d. (kaip ir kitų 3 m. bandymai) buvo atmesti dėl Tesla ir kitų isradėjų pirmystės.

Tačiau vien patentai neapsaugo, kaip rodo Tesla tolimesnė karjera. 1900 m. "Marconi Wireless Telegraph Co" pradėjo veiklą akcijų rinkose - daugiausia Marconi seimos rysių su Anglijos aristokratija dėka. Akcijų kaina Anglijoje nuo 3 dolerių pakilo iki 22. Į Marconi investavo tiek Edison, tiek Andrew Carnegie. 1901 m. gruodzio 12 d. Marconi pirmąkart perdavė signalus per Atlanto vandenyną.

Otis Pont prisimena, kaip Tesla replikavo apie Marconi: "Tai geras bičas, - tegu tęsia. Jis naudoja 17-a mano patentų". Tačiau ramybė truko neilgai, kai 1904 m. JAV Patentų tarnyba netikėtai pakeitė ankstesnę nuostatą ir uzregistravo Marconi, lkaip radijo isradėjo, patentą. Tokio sprendimo priezastys niekada nebuvo paaiskintos, bet turėtas bankininkų uznugaris laidzia spėti.

Tesla buvo uzsiėmęs kitomis problemomis, bet kai Marconi paskyrė Nobelio premiją 1911-ais, jis įsiuto. Jis bylinėjosi su Marconi kompanija, bet neturėjo finansinių sąlygų teistis su galinga korporacija. Taip tęsėsi iki pat 1943-ųjų, kai keli mėnesiai iki Tesla mirties JAV Auksčiausias teismas atstatė Tesla radijo patentą Nr.645576. Teismas tam turėjo savo priezastį - Marconi bylinėjosi su JAV vyriausybe dėl jos patentų panaudojimo Pirmojo pasaulinio karo metu. Teismas paprasčiausiai atidavė pirmenybę Tesla patentui.

Robotų rasė

Tesla norėjo pademonstruoti bevielio energijos perdavimo sistemų galimybes. 1898 m. elektros parodoje Madisone jis parodė pirmą radiju valdomą laivą. Visi tikėjosi netikėtumų is Tesla, bet buvo nustebę isvydę prūde plaukiojantį maza plieninį laivelį, kuris turėjo "skolintą protą". Mat, pvz., paklausus, "kubinė saknis is 64" laivelis mirktelėdavo 4 kartus. Tais laikais, kai mazai kas zinojo apie radijo bangas, galima buvo pamanyti, kad laivelį Tesla valdo mintimis.

JAV patentas Nr.613809 skirtas bevieliui nutolintam valdymui, "teleautomatizacijai". Veikiantis modelis reaguodavo į radijo signalus. Tesla neapsiribojo laivais, bet taikė įvairioms transporto priemonėms. Jis įsivaizdavo operatorius valdančius simtus masinų. Kai "New York Times" zurnalistas spėjo, kad Tesla gali sukurti povandeninį laivą su sprogmenimis, isradėjas sprogo: "Čia nematote radiju valdomų torpedų. Jūs matote pirmąją robotų rasę, mechaninių zonių, atliekančių juodą darbą".

Tesla buvo robototechnikos tėvas. Deja, laikas tam buvo pernelyg ankstyvas.

Kolorado saltiniai

1890-ųjų pabaigoje Tesla padarė isvadą, kad dideliame aukstyje galima perduoti elektros energiją be laidų. Jo draugas ir teisininkas Leonard E.Curtis pasiūlė rasti kelių mylių prerijose zemės sklypą ir tiekti energiją is Colorado Springs esančios "El Paso Power Co". Kitas rėmėjas buvo pulkininkas John Jacob Astor, davęs 30 tūkst. dolerių, kurie leido pastatyti eksperimentinę stotį netoli Pikes virsūnės. Į Colorado Springs Tesla atvyko 1899-ų geguzę ur reporteriams pasakė, kad nuo Pikes siųs radijo signalus į Paryzių.

Netrukus jis nustatė, kad "zemė tiesiog gyva elektros vibracija". Jis pradėjo manyti, kad zaibui trenkus į zemę galingos bangos juda į kitą zemės pusę. Jei zemė yra geras laidininkas, tada galima būtų perduoti neribotą energijos kiekį į bet kurią vietą beveik be praradimų. Tos teorijos isbandymui jam reikėjo sukurti zaibo modelį.

Laboratorijos grindys buvo įzemintos, stogas uzriestas, kad isvengtų gaisro, stiebėsi 8 pėdų medinis bokstas. Virs jo kilo 142 pėdų metalinis stiebas laikantis masyvų vario rutulį. Keistos konstrukcijos viduje inzinieriai montavo ypatingai galingą Tesla ritę, skirtą signalams siųsti į zemę.

Eksperimentas jam pavyko, bet sudegino "El Paso" dinamą ir visas miestas neteko energijos. Buvo pareikalauta, kad Tesla atlygintų nuostolius. 9 mėnesius Tesla kasdien atlikinėjo bandymus, tačiau jų rezultatai yra nezinomi. Kai kurios ataskaitos nurodo, kad jis perduodavo pakankamą kiekį energijos uzdedančią vakuumines lemputes kelių mylių atstumu.

Kitas bandymas buvo perduoti ypatingai zemo daznio signalus nuo pavirsiaus į jonosferą. Tesla paskaičiavo, kad daznis turi būti apie 8 hercai. Tai pavyko tik 6-me desimtmetyje būtent tokiu dazniu.

Trečias bandymas buvo perduoti elektros energiją į 80 km aukstį (jonosferą). Tesla manė, kad tame aukstyje oras yra geras laidininkas ir neklydo.

Vieną naktį Tesla pastebėjo pasikartojančius signalus paveikiančius jo transmiterį. Jam pačiam besistebint jis manė, kad tai signalai "is isorės". Nors jis buvo isjuoktas, tačiau galimas dalykas, kad jis pirmasis "priėmė" signalus is kosmoso.

Tesla darbus Colorado Springs supa daug paslapčių. Bet jis grįzo į Niujorką tikėdamas, kad pavyks įgyvendinti belaidį energijos perdavimą.

Svajų bokstas

Grįzęs į Niujorką parasė sensacingą straipsnį publikuotą "Century magazine", kuriame parodė futuristinį Saulės energijos gavimą naudojant anteną. Taip pat jis manė, kad elektros energijos pagalba galima valdyti orus. Spėjo, kad atsiras masinos padarysiančios karą negalimu. Ir pasiūlė globalinę bevielių komunikacijų sistemą. Daugeliui zmonių jų idėjos buvo tiesiog nesuprantamos.

Straipsnis patraukė vieno galingiausių pasaulio zmonių, J.P.Morgan, dėmesį. Daznas Morgan namų svečias, Tesla pateikė schemą pasaulinei bevielio rysio sistemai perduodant telefonines zinutes per vandenyną: naujienas, muziką, akcijų kursus, asmeninius laiskus, slaptas karines zinutes ir net piesinius. "Kai bevielis rysys visiskai įsigalės, zemė virs milziniskais smegenimis, galinčiais atsakyti į kiekvienos jų dalies uzklausą".

Moragan Teslai pasiūlė 150 tūkst. dolerių perdavimo boksto ir elektrinės statybai. Realistiskesnė suma turėjo būti milijonas dolerių, bet Tesla paėmė tai, kas buvo ir pradėjo dirbti. Tikrasis jo tikslas buvo parodyti elektros energijos perdavimą be laidų. Tai buvo jo lemiama klaida.

Tesla įsigijo zemės sklypą ant Long Island Sound uolų pavadintą Wardenclyffe. 1901-ais metais svarbiausias uzdavinys buvo pastatyti 187 pėdų auksčio bokstą, kurio virsuje būtų 55 tonų plieno rutulys. Po bokstu 120 pėdų leidosi sulinio formos sachta. 16 gelezinių vamzdzių buvo įkasta 300 pėdų giliau, kad srovė galėtų jais tekėti į zemę.

Bokstui kylant vis labiau aiskėjo, kad reikia daugiau lėsų. Bet Morgan neskubėjo jų duoti. Ir tada 1901 m. gruodzio 12 d. pasaulį pazadino zinutė, kad Marconi raidė "S" perdavė per Atlanto vandenyną is Cornwall, Anglijoje, į Newfoundland. Tesla teisinosi, kad Marconi naudojosi 17-a Tesla patentų. Bet Marconi sistema ne tik veikė, bet ir nebuvo tokia brangi.

Tesla prasė naujų lėsų, bet Morgan atsisakė. Reikalai dar pablogėjo, kai akcijų birza smuko ir medziagų kainos pasoko dvigubai, o tai trukdė rasti naujų investuotojų. Tad 1905-ais Tesla komanda nutraukė projektą. Laikrasčiai jį pakrikstijo "Milijono dolerių kvailyste".

Tesla patyrė nervinį sukrėtimą. Jis priestaravo: "Tai ne svajonė. Tai tik mokslinis elektros inzinerijos kelias, tik labai brangus... aklas, silpnos sirdies, abejojantis pasaulis".

Ginklas nutrauksiantis karą

Is tėvo Tesla paveldėjo neapykantą karui. Visą gyvenimą jis manė, kad technologija gali padaryti galą karams, kurie virs "tik masinų vaidinimu".

1931-ais jis paskelbė, kad yra beatrandąs visiskai naują energijos saltinį. Tuo metu karo debesys tvenkėsi Europoje. 1934 m. liepos 11 d. "New York Times" pirmajame puslapyje antrastė skelbė: "78 m. amziaus Tesla atskleidzia naują mirtiną spindulį". Straipsnyje pranesama apie naują isradimą, "siunčiant koncentruotus elementariųjų dalelių spindulius oru tokio galingumo, kad gali sunaikinti 10 tūkst. prieso lėktuvų flotilę 250 mylių atstumu". Tesla tvirtino, kad sis isradimas padarys galą karui kiekvienai saliai duodamas "nematomą kinų sieną".

Idėja idomi ir priestaringa. Tesla iskart nuvyko pas J.P.Morgan, Jr. Ieskodamas lėsų isradimo prototipui. Morgan buvo neįkalbamas. Tesla dar pabandė kreiptis tiesiai į Anglijos premjerą Chamberlain. Bet iskilus Hitleriui "antikarinio" ginklo idėja nebuvo patraukli. 1937-ais pasidarė aisku, kad Europoje subrendo karas.

Tesla sąjungininkams (JAV, Kanada, Anglija, Prancūzija, Tarybų Sąjunga, Jugoslavija) issiuntinėjo techninį aprasymą su diagramomis pavadintą "Naujas koncentruotos neissisklaidančios energijos projektavimo per gamtinę terpę menas" (siandien tai vadinama įelektrintų dalelių ginklu). Didziausią susidomėjimą parodė tarybų Sąjunga. 1937 m. Tesla planą pateikė "Amtorg Trading Co", Tarybų Sąjungos kariskių atstovybę. 1939 m. viena is stadijų buvo isbandyta TSRS ir Tesla gavo 25 tūkst. dolerių čekį.

Tesla tikėjosi, kad jo isradimas bus grynai gynybinis ir taps priemone, nutraukiančia karus. Jo sistemai reikėjo palei sieną eilės galingų elektrinių, kad būtų galima nustatyti, ar nėra prieso lėktuvų. Kadangi spindulys veikė tik tiesia linija, jo veikimo nuotolis buvo apie 200 mylių(dėl zemės islinkimo).

Taip pat Tesla mąstė apie kitus taikius savo spindulio pritaikymus - perduoti energiją be laidų dideliais atstumais ir įkaitinti virsutinių atmosferos sluoksnių sritis dangaus apsvietimui naktį - kaip siaurės pasvaistė.

Prarastieji dokumentai

Viena neaiskių temų yra Tesla mokslinių ir techninių dokumentų likimas o Tesla mirties 1943-iais. Pries pat mirtį jis sakėsi istobulinęs "mirties spindulį" nenuostabu, kad FTB ir JAV saugumo agentūros turėjo tuo susidomėti. Kai kurie nerimavo, kad jo dokumentai gali pakliųti į Axis rankas ar sovietams.

Rytą po isradėjo mirties jo sūnėnas Sava Kosanovic skubėjo į dėdės kambarį "Hole New Yorker". Jis buvo kylantis Jugoslavijos valdininkas su galimais rysiais su salies komunistų partija. Jam atvykus Tesla kūnas jau buvo isnestas ir Sava spėjo, kad kazkas jau "patikrino" dėdės popierius. Daug popierių buvo dingę kaip ir juodas kelių simtų puslapių sąsiuvinis, kurio kai kurie puslapiai buvo pazymėti "vyriausybinis".

P.E.Foxwoth, Niujorko FTB ofiso direktoriaus padėjėjas iskviestas tyrimui. Pasak jo, vyriausybe buvo "gyvybiskai suinteresuota" issaugoti Tesla popierius. Po dviejų dienų Svetimosios nuosavybės agentūros darbuotojai pasiėmė viską. Istirti popierius buvo pakviestas Dr.John G.Trump. Jis padarė isvadą:

"Jo [Tesla] bent paskutinių 15 m. idėjos ir pastangos buvo daugiausia spekuliatyvinio, filosofinio ir dalinai reklaminio pobūdzio daznai apie energijos gamybą ir bevielį jos perdavimą, tačiau neturėjo naujų, dominančių ir veikiančių principų ir metodų jų realizavimui."

Iskart po Antrojo pasaulinio karo sustiprėjo susidomėjimas spindulių ginklu. Tesla popierių kopijos pasiųstos į Patterson Oro pajėgų bazę Sayton mieste, Ohio valstijoje. Operacija kodiniu pavadinimu "Project Nick" buvo gausiai finansuojamas. Jam vadovavo brigados generolas L.C.Craigie. Tyrimų rezultatai niekada nepublikuoti, o projektas staiga nutrauktas. Tesla popierių kopijos dingo.

1952-ais likusieji popieriai buvo perduoti Sava Kosanovic ir isvezti į Belgrado muziejų Tesla garbei. Susirūpinimas padidėjo, kai 1960-ais Nikita Chrusčiovas pranesė apie "naują fantastinį ginklą". Darbai spindulių ginklo srityj vyko ir JAV. 1958-ais DARPA pradėjo ypatingai slaptą projektą pavadinimu "Seesaw" - Larence laboratorijoje. Buvo kuriamas įelektrintų dalelių spindulio ginklas. Daugiau kaip po 10 m. ir isleidus 27 mln. dolerių projektas nutrauktas. Dirbę mokslininkai neturėjo Tesla popierių.

Parengė Cpt.Astera's advisor 

Kitos biografijos:
Rodzeris Boskovičius: Nutylimas fizikas, vieningo lauko idėjos pradininkas
Dzekas Parsonsas: Per meilės orgijas į zvaigzdes
Klaidas Tombo: Jis atrado Planetą X
Edvinas Polinas Hablas: Jo vardu pavadintas orbitinis teleskopas
Idėjos: Antigravitacija: praeityje ir dabartyje  

san-taka
station

Maloniai pasitiksime zinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiskinamus reiskinius naktiniame danguje ar patirtus sapno metu...
įspūdzius, klausimus ar komentarus prasome siųsti el.pastu:
[email protected] arba pateikti pagrindinio puslapio gale.

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Pagrindinis NSO puslapis
Vartiklio naujienų puslapis
Pagrindinis Global Lithuanian Net puslapis

 
 
 
 
 
 
 
 

23 m. amziaus

Gramme dinama, 1877
 
 
 
 
 

Ankstyvasis indukcinis variklis

29 m. amziaus
 

Edisono 'jumbo' dinama

Tesla dvifazis variklis
 
 

Edisono elektrinė, 1883
 

Čikagos paroda
Niagaros elektrinė
 
 

Medzio raizinys. Tesla paskaita apie aukstus daznius
 

Neono apsvietimas Kolumbijos paviljone

Markas Tvenas
Tesla labaratorijoje

Pirmoji nuotrauka isryskinta fosforencine sviesa

Tesla demonstruojamas bevielis rysys, 1899

Marconi ir bevielis telegrafas
 
 

Pirmasis radiju valdomas laivelis

Radiju valdomas povandeninio laivo variantas
 

Laboratorija, 1990

Laboratorijoje

Gruntą svitinanti lempa
 

Tesla bokstas, 1904

Tesla boksto viduje

Ateities karo vizija, Paul Frank

Spindulinio ginklo dalis
 

Po Tesla laidotuvių New Yorker viesbutyje: Bogoliubovas Jevtičius (Jugoslavijos vyriausybė), Borisas Furlanas (Aktyvus slovėnas karo JAV metu, vėliau suimtas ir brutaliai nuzudytas Jugoslavijoje), Sava Kosanovičius

Pomirtinė kaukė

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Mokslininkų pasisakymai apie NSO

Skaitykite Plutono atradėjo Klaido Tombo nuomonę... 

Maurice Biot, vienas zymiausių aerodinamikos ir teorinės fizikos atstovų
Maziausiai neįtikėtinas paaiskinimas, kad tie NSO yra dirbtiniai ir valdomi. Kurį laiką maniau, kad jie nezemiskos kilmės.
Life, 1952 m. balandzio 7 d.

Werner von Braun, raketų konstruktorius kūręs nacių V2, vėliau Amerikos erdvės programą
Susiduriame su galiomis stipresnėmis nei iki siol manėme ir kurių esmė iki siol nezinoma; po 6 ar 9 mėn. galima bus pasakyti tiksliau.
News Europa, 1957 m. sausis - kalbant apie keistus nutikimus bandant Juno 2 raketą

Neįmanoma patvirtinti [ NSO ] dabar, kaip neigsime juos ateityje.
Pastaba skirta NASA mokslininkui Clark McClelland

Louis Breguet, prancūzų orlaivių kūrėjas
Diskai varomi kitokio tipo energija. Kito paaiskinimo nėra. Skraidančios lėkstės atvyksta is kito pasaulio.

Richard F.Haines, NASA Ames tyrimų centro vyr.mokslininkas
Ką radau [rinkdamas medziagą knygai] buvo aiskumas, kad daugelis tų oro objektų labai aplenkia zemiskąją technologiją - to laikmečio, kai buvo regimi. Turėjau pripazinti, kad labai panasu, kad Zemė lankoma isvystytų orlaivių valdomų "labai protingų" [būtybių].
Is knygos "Delta projektas" pratarmės, 1998

Frank Halsted, Darling observatorija, Minesota
Daug astronomų įsitikinę, kad skraidančios lėkstės yra tarpplanetiniai erdvėlaiviai.
1957 m.

J.Alien Hynek, buvęs Siaurės Vakarų un-to Astronomijos fakulteto direktoriumi, "Mėlynosios knygos" konsultantas (1952-1969)
Pirmąkart įsitraukęs į tą sritį daugeliu atvejų buvau skeptiskas dėl zmonių pasisakymų mačius NSO ir visiskai netikėjau tvirtinimais apie paėmimą į vidų. Bet pakeičiau nuomonę.
1972 m.

Tas man primena Galilėjų, bandziusį įkalbėti pazvelgti į Saulės dėmes. Jam sakė, kad Saulė yra Dievo zenklas, Dievas tobulas, todėl Saulė yra tobula, tad dėmių būti negali - tad nėra ko ziūrėti.
Newsweek, 1977 m. lapkričio 21 d., p.97

Buvau "Mėlynojoje knygoje" ir zinau, ką jie darė. Jiems buvo liepta nejaudrinti publikos, nesupti valties... Jie nutikdavo atvejis, kurį galėjo paaiskinti - kurių buvo nedaug - jie tai atzymėdavo ir leisdavo pasirodyti ziniasklaidoje. Prie atvejų, kuriuos paaiskinti buvo labai sunku, jie ziniasklaidos neprileido. Jie turėjo padaryti darbą, gerai ar blogai, islaikydami nesujaudrintą visuomenę.
Is nufilmuoto interviu

Lee Katchen, NASA metereologas
NSO matymai tokie dazni, kad kariskiai neturi laiko rūpintis jais. Jie tiediog ignoruoja NSO. Neįprasti taikiniai ignoruojami, nes juos tedomina rusų, galimo prieso, taikiniai. Kazkas plevenantis ore, o tada saunantis 5000 mylių per valandą greičiu nedomina, nes negali būti priesu. NSO "pagauti" nuo zemės pavirsiaus bei oro radarų ir buvo nufotografuoti. Danguje tiek daug NSO, kad Oro pajėgos turi specialų radarų tinklą jiems stebėti.
1968 m, birzelio 7 d. pranesimas remiantis 7000 liudijimų

Robert J.Low, Kolorado un-to NSO projekto (kitaip Condon) kooerdinatorius
Triukas galėtų būti tame, kad viesai projektas nusakomas taip, kad atrodytų kaip objektyvi studija, bet mokslo bendrijai perduotų supratimą apie grupę netikinčiųjų bandančių būti kuo objektyvesniais, bet nė trupučio nesitinkiais rasti skraidančią lėkstę.
1966 m. rugpjūčio 9 d. memorandume

Clark McClelland, Apolono programos techninis pavaduotojas, prisidėjo beveik prie 600 skrydzių is Kanaverio iskysulio, dirbo Mercuri, Gemini ir kt. programose

Kai "Gemini" kapsulė įėjo į orbitą, RCA sekimo komanda per savo telemetrijos sistemą, vizualinį theodolitą ir kt. prietaisus, aptiko, kad ji nėra viena. Mūsų kapsulė turėjo 4 "svečius". RCS komandai buvo liepta patikrinti situaciją, kad būtų tikra, kad priezastimi nėra kokie vaiduokliski vaizdai.

Titan II pakopa irgi pasalinta is galimų priezasčių... Po apsistumdymų ir ginčų buvo prieita isvados, kad salia mūsų Gemini kapsulės yra kiti objektai... Oficialus NASA paaiskinimas buvo, kad tai buvo paskutinės pakopos likučiai patekę į orbitą. Buvau konferencijoje spaudai ir beveik pradėjau juoktis. Kaip gali suduzusi pakopa aplenkti kapsulę ir sustoti tiesiai pries ją lydėdama ją visa orbita aplink Zemę? Bet sulaikiau juoką, kad neprarasčiau darbo.
Komentuojant 1964 m. balandzio 9 d. startą

Ateis diena, kai Zemės vyriausybės galutinai pripazins, kad nesame vieni, kad zmonės susiduria su kitomis gyvybės formomis is kosmoso.
Is Clark svetainės "Stargate Chronicles"

James E.McDonald, Arizonos un-to Atmosferos fizikos prof, 1967-ais:
Neturiu jokio supratimo, is kur pasirodo NSO ir kaip jie veikia, tačiau po 10 m. tyrimų zinau, kad jie kazkas ateinantis is uz atmosferos.

J.C.MacKenzie, Kanados atominės energijos kontrolės valdybos vadovas, buvęs nac. Tyrimų konsiliumo prezidentas
Atrodo fantastiska, kad tokie dalykai gali būti. Pirma, pagunda yra pasakyti, kad tai nesąmonė, optinių iliuzijų virtinė. Bet buvo tiek daug pranesimų is patikimų stebėtojų, kad jų negalima ignoruoti. Sunkiai įtikėtina, kad visi tie pranesimai tebuvo dėl optinių iliuzijų.

Harry Messel, Sidnio un-to Fizikos profesorius
Faktai apie skraidančias lėkstes buvo nusekami toli atgal ir padėtis senai zinoma slaptuose gynybos sluoksniuose daugiau nei vienoje salyje.
1965 m. pareiskimas

C.B.Moore, Meteorologas ir balionų specialistas
Pagal aprasymus galiu aiskiai paneigti. 1947-ais ar dabar tai nebuvo balionas, kurį galime laikyti to įvykio priezastimi.
Į klausimą, ar Rozvelo incidentas gali būti Mogul balionas

Herman Oberth, laikomas siuolaikinių raketų tėvu
NSO sukurti ir valdomi labai aukstos tvarkos protingų būtybių ir jie varomi įveikiant gravitacinį lauką, verčiant gravitaciją į vartojamą energiją. As neabejoju, kad tai tam tikros rūsies tarpplanetiniai laivai. As ir mano kolegos sutariam, kad jie nekilę Saulės sistemoje, tačiau jaučiame, kad jie gali Marsą ar kitą kūną panaudoti kaip kokią stotį. Tikėtina, kad jie nesukurti Saulės sistemoje, o gal ir net mūsų galaktikoje.
Kazkur 1954-ais, jis siejasi su citata is "The American Weekly", 1954 m. spalio 24 d.

Sakau, kad skraidančios lėkstės yra tikros ir yra erdvėlaiviai is kitos saulės sistemos.

Negalime prisiimti garbės vien sau uz pasiekimus tam tikrose mokslo srityse. Mums padėjo. [Reporteris paklausė: Kas?] "Kitų pasaulių gyventojai."
Pareiskimas reporteriams po atsistatydinimo 1960-ais

Walther Riedel, vokiečių Peenemunde raketų tyrimo centro tyrimų vyr.projektuotojas, po karo dirbęs JAV
Esu visiskai įsitikinęs, kad [NSO] kilę ne siame pasaulyje.

John Sathco, Pietų Kalifornijos un-to astronomas
Buvo per 200 pranesimų, kuriuos gavome is Luizanos, zmonių, sakančių, kad turėjo tiesioginį kontaktą su erdvėlaiviu pilnu ateivių. Manau, 200 pranesimų yra labiau patikima, jei ne daugiau, nei tų zmonių....

Wilbert Smith, elektroteknikos inzinierius įkalbėjęs Kanados vyriausybę pradėti "Magneto projektą" NSO tyrimams (skaitykite W.C.Fitch intervu su juo)
Si medziaga JAV vyriausybės vertinama labiausiai, net auksčiau uz vandenilinę bombą. Skraidančios lėkstės egzistuoja. Jų modus operandi nezinomas, bet sutelktos pastangos padarytos grupės, kuriai vadovauja Vannevar Bush.
1950 m. lapkričio 21 d. Kanados vyriausybės memorandumo.

... netrukus paaiskės, kad yra didelė spraga tarp ateivių mokslo ir to, kurį mokiausi. Tam tikri svarbūs bandymai pasiūlyti ir atlikti, ir visais atvejais rezultatai rodė ateivių mokslo pagrįstumą. Uz to tasko ateivių mokslas atrodo kaip tiesiog nesuprantamas.
1958 m. kovo 31 d., kalba apie EBE (Nezemiskos biologinės esybės) tyrimus

Layne Meade, BSRF direktorius, pagal Weisberg, Kanados fiziko, tyrusio kai kuriuos diskus Edwards oro pajėgų bazėje, nusakymą
Kaip vėzlio nugara, su kabinos vidumi apie 15 pėdų diametru. 6-ių narių kūnai sudegę ir disko vidus smarkiai pazeistas didelio karsčio.
1949 m.

Zhang Zhousheng, Yunnan observatorija, Kinijos Chengdu mieste
Kas ypač svarbu, kad 180 km atstumu, dviejų nepriklausomų stebėtojų liudijimai apie orlaivio judėjimo kryptį yra tokie pat... Iki siol tas keistas reiskinys tinkamai nepaaiskintas, net ir turint tūkstančius stebėtojų.
Zhang Zhousheng ir kiti stebėjo keistą svytintį spiralės formos objektą apie 5 min. skriejusį dangumi 1977 m. liepos 26 d.

Skaitykite apie Edwiną Hablą... 

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Atsiliepimus ir pastabas galite palikti pagrindinio san-taka station puslapio gale.

Taip pat skaitykite: 
Roswello avarija
NSO regėję mokslininkai ir astronomai
Planetos X ieskojimai
Aplenkęs savo laiką 
Apie stebuklus pasaulyje 
Per meilės orgijas į zvaigzdes 
Nikola Tesla gyvenimas ir palikimas 
Vatikanas apie "svetimus" ir Adomo gimimą 
Baznyčios paėmimas

Pagrindinis NSO puslapis
Vartiklio naujienų puslapis
Pagrindinis Global Lithuanian Net puslapis


Holger N. Toftoy ir Dr. Werner von Brauno

Louis Breguet

Dr. Richard Haines 1999 m priima apdovanojimą ių Bob Thrift, UFOCUS redaktoriaus

J.Alien Hynek

Clark McClelland

Harry Messel


Herman Oberth

Walter Riedel
 
 
 
 
Taip pat skaitykite:
Istoriniai NSO liudijimai

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Iki pusės vandeniu uzpildyta vandens stiklinė -
ar ji pusiau tusčia, ar pusiau pilna?
Jei į ją pilame - pusiau pilna, jei is jos liejama - pusiau tusčia.
Bet kai negali stebėti proceso, tai skirtumo nėra.

Hermetiskasis alternatyvaus mokslo pobūdis

Skaitykite >>>> KITA DALIS 

In our site: 
English page about Roger Boscovich: 
Ahead his time 

Senųjų ismintis buvo perduodama Mokytojo mokiniui. Tada mokslas ir religija buvo susipynę. Daug religinių spekuliacijų prasidėjo su kriksčionybe.

Senasis būdas buvo per įsventinimą - kad mokinys ruostųsi tapti Mokytoju. Ir reikiami zodziai jam paaiskėdavo per Nusvitimą. Bet jei Nusvitimas nebūdavo tikras, zodziai įgaudavo ne tas reiksmes ir tai būsimų skirtingų versijų saltinis.

Toji sistema sutriko pries Pitagorą, apie 500 m.pr.m.e. ir graikų filosofai bandė atkurti Senąją ismintį - daug senesnę nei jų. Pitagoro mokymas buvo kitoks nei jo laikmečio - pvz., jis mokė, kad zemė juda. Atidziau panagrinėję, atrasime, kad pitagoriečių idėjos nebuvo unikalios. Daug panasumų į jas yra Budos mokyme.

Pitagoro mokymas atėjo is orfikų. R.F.Paget "Orfėjaus pėdos" raso apie netoli Avernus prie Baiae atrastą Didziąją Antrum, kurią senovėje laikė anga į pozeminį pasaulį. Tad atrodo Orfėjaus kelionė į Hadą galėjo turėti pagrindą. (taip pat - ola, kaip kosmosas, Porfirijaus "Nimfų oloje" ; olos motyvas Hermetiskosios vizijose).

Diodorus Siculus, 1 a. istorikas, mini, kad "Orfėjas is Egipto atsinesė daugumą misterijų, apeigų ir orgijų, kurios visada supo jo klajones. Ozyrio ritualai yra tokie pat kaip Dionyso, o Izidės kaip Demetros."

Taip hermetizmas is Egipto per Orfėjų pasiekė Graikiją, ir Pitagorą. Vėliau jo idėjas įtraukė kriksčionybė, ypač tai rysku sv.Pauliaus mokyme. Ir tik vėliau, 3-4 a. Baznyčios tėvai, ypač gyvenę Aleksandrijoje ir Mazojoje Azijoje, isstojo pries visas ankstyvosios kriksčionybės koncepcijas.

Tai darė ir Niutonas, Kepleris bei kiti. Didelį zingsnį į priekį padarė R.Boskovičius. Bet kiekvienąkart, kai "erezija" pabandydavo parodyti hermetiskąjį kelią, ji būdavo "sustabdoma". Fizikos vystymasis griovė Baznyčios status quo, - is čia kilo eretikų persekiojimas.

Pastaba: Kepleris uzsiiminėjo su Platono kietaisiais kūnais ir tai darė klaidingai.

Vieningo lauko teorijos konspiracija

Iki 1819 m. tebuvo zinomos 3 jėgos:gravitacija (Niutono dėsniai), elektra (Coulomb dėsniai) ir magnetizmas. Tada Oersted pastebėjo elektros iskrovos poveikį kompaso adatai. Iskart kilo idėja, kad tos 3 jėgos gali būti tos pačios prigimties. Faradėjus 1859 m. liepos 9 d. atliko bandymus su įelektrintais kūnais (15831 jo dienorasčio pastraipa). J.Lemerick Michael Faradey 1791-1867

Gravitacija gali būti nukreipta abiem kryptimis - link masyvių kūnų ir nuo jų. Viena jų vadinama gravitacija, o kita antigravitacija. Ir ji skiriasi nuo elektrinės jėgos, jei nepriimsime quanta, kuris yra statmenas elektros ir gravitaciniams vektoriams, isreiskiantis elektrogravitaciją Paul La Violette teorijoje.

Lancelot Law Whyte 1961 m. isleistoje knygoje (su Harold Hartley įzanga), skirtoje R.Boskovičiaus gimimo 250 m. metinėms, nurodoma, kad jis sukūrė vieningą fizikos teoriją, naudojančią reliatyvistines ir kvantines sąvokas, bet ji klaidinga, nes nesutampa su 1925-ais Boro įvesta "oficialia" kvantine mechanika.

Boskovičiaus teorijoje buvo pritraukianti ir pulsuojanti gravitacija. Tereikėjo atlikti keletą eksperimentų, kad nustatytume universaliąsias konstantas. Fizikos metodas yra sulyginti skirtingas teorijas. Tačiau Boskovičiaus teorija niekada nebuvo priespastatyta su 3-iojo desimtmečio kvantine teorija. Be eksperimentų Boskovičiaus teorija nebuvo vystoma.

Ji tapo atmesta, nes fizika tapo politika - dar iki susprogdinant atominę bombą. Becker (dukart Nobelio premijos laureatas) savo "Kryzminėse srovėse" tvirtina, kad moksle egzistuoja konspiracija - kai kurie rezultatai "uzmirstami", kad nebūtų atskleistos paslaptys.

Boskovičiaus matematika įkvėpė Gausą ir kitus matematikus susidomėti neeuklidine geometrija, kurią panaudojo Einsteinas savo reliatyvumo teorijai. 1910 m. Einsteino naudota matematika gavo tenzorių pavadinimą. Bet ir Einsteinui neleido uzbaigti jo teorijos. Jo versija buvo revizuota 3 desimtmetyje dėl spėjamo rysio su nacių judėjimo kilimu ir įvykiais vedusiais prie 2 pas. karo.

Boskovičiaus idėjas naudojo Tesla ir daugelis mokslininkų, "istrintų" is fizikos istorijos.

Einsteinas buvo teisus ir klaidingai interpretuotas po 1925 m. "pazangos". Tuomet buvo atmestos Tesla teorijos, nes jo nederėjo su kvantine mechanika. Tesla rėmėsi klasikine elektromagnetine teorija. Jis yra paminėjęs Boskovičių, kuris, atseit, Einsteino teoriją pateikė dar 18 a. Boskovičiaus įtaka buvo didelė. Jo idėjomis besiremdamas Faradėjus sukūrė elektromagnetinių laukų teoriją, vėliau aprasytą Klerko Maksvelo lygtimis.

Dalton jį laiko siuolaikinės atomistinės teorijos pradininku. Bet Dalton kūrė savo teoriją paremtą eksperimentais, o Boskovičiaus laikmečiu atlikti sios rūsies eksperimentus nebuvo galimybės. Tad "ortodoksinė" fizika jo teoriją laikė spekuliacija.

Niutonas savojoje "principų ir optikos" knygos pabaigoje paliko neisspręstas problemas. Boskovičius jas spręsdamas 1750-ais sukūrė teoriją, kurioje dalelytės veikia ne- euklidinėje erdvėje. Einsteino 1915-ais pateikta reliatyvumo teorija naudojo ne-euklidinę erdvę. Tuo tarpu 1925-ųjų kvantinė mechanika yra subatominių dalelių fizika. Tad Boskovičiaus teorija jungė abi jas į vieną.

Stai sąrasai mokslininkų, kuriuos paveikė Boskovičiaus idėjos:
Britanijoje: Priestley, Young, Davy, Faraday, Clerk Maxwell, Kelvin, J.J.Thomson.
Prancūzijoje: Clairault, de Lalande, Laplace, Gay-Lussac, Ampere, Cauchy, Seguin, Saint-Venant
Kitur: Fechner, Weber, Helmholtz, Hertz, Lorentz.

Stai kaip Boskovičiaus teoriją vertino britų mokslininkai.

Young (1807 m.), priimdamas Boskovičiaus teoriją kaip spekuliatyviąją, sakė, kad ji "plačiai paplitusi tarp algebriskųjų filosofų" ir "kai kurių besaliskų vertintojų labai rekomenduojama".

Faradėjus (1844 m.): " Boskovičiaus atomai man pazangesni uz kitas įprastines sąvokas".

Klerkas Maksvelas (1877 m.): "Geriausias dalykas, kurį galime padaryti, tai pasalinti kietą branduolį jį pakeičiant Boskovičiaus atomais".

Kelvinas (1889 m.) laikė "Hooke kristalų formų pateikimą kaip rutuliukų sūsnį, Navier ir Poisson teoriją kietų kūnų elastingumu, Maxwell ir Clausius darbus dujų kinetinėje teorijoje . visus Boskovičiaus teorijos vystymus grynais ir aiskiais". Kelvino poziūris keitėsi daznai, bet jis 1905-ais vėl rasė: "Dabartine nuomone Boskovičiaus palikimas grynas ir aiskus".

Siuos pasisakymus papildykime ir Mendelejevo (1870 m.) zodziais: "Boskovičius kartu su Koperniku yra vakarinių slavų paziba".

Laukų teorijos

Fizikinių laukų teorijos kilo 18 a. ir buvo taikomos vientiso kūno nesėjams, tokiems kaip fluidai ir silumos perdavimui. Buvo keletas bandymų juos taikyti gravitacijai, elektrai ir magnetizmui, pvz, Lagranzo ir Laplaco, apibrėzusių erdvę kaip "potencialų", esančių erdvės-laiko funkcijomis, talpyklą. Pati kūno savybė buvo ignoruojama dėl tolydaus matematinio erdvės isreiskimo, kai kiekvienas taskas buvo funkcija su erdvės-laiko koordinatėmis.

Boskovičius manė, kad poveikis per atstumą turėtų būti atliekamas nemechaniniu būdu. Tam jis sukūrė tolydzių jėgų teoriją, kurioje materija buvo sutraukta į taskus, kurie veikia vieni kitus stumdami arba traukdami. Visos materijos savybės priklausė nuo atstumo tarp dalelių.

Michaelis Faradėjus, britų eksperimentatorius ir magnetinės indukcijos atradėjas, priįmė Boskovičiaus laukų idėjas ir laikė juos nesėju erdvėje. Jis bandė pačiam jėgos laukui priskirti substanciją ir galų gale materijos mases sutraukė į lauko taskus. Faradėjus laikė atomus esant taskais, kuriuos supa jėgų "atmosfera", ir jis tikėjo jėgas turint tokias savybes kaip kietumas ir sunkis.

Atskiru atveju, Boskovičiaus pasekėjai elektros iskrovas ir magnetizmą isreiksdavo matematiskai kaip per atstumą veikiančias jėgas. Į sią schemą Faradėjus įtraukė lauko linijų, turinčių kryptį, sąvoką ir savybes (traukia-stumia, teigiamas, neigiamas). Jis įsivaizdavo tas linijas skverbiantis per nesėją, eterį, - taip aiskindamas poveikį per atstumą. Patys magnetai ir gelezis nebuvo svarbūs. Svarbios buvo is magneto visomis kryptimis iseinančios linijos. Ten, kur kiti tematė atstumą ir veikimą per atstumą nuo materialių centrų, Faradėjus matė terpę ir jėgų siūlus.

Dz.Klerkas Maksvelas, garsus skotų fizikas, daug rėmęsis Faradėjaus darbais, sukūrė elektromagnetinių laukų teoriją. Jis tvirtino, kad sviesa ir magnetinė energija keliuja skersinėmis bangomis ir sviesos bangų prigimtis yra elektromagnetinė. Jis sutiko su Faradėjumi, kad erdvė uzpildyta į eterį panasia terpe, kurioje pernesama energija. Energija yra elektromagnetinių laukų darinys ir jai, kaip ir substancijai, galioja tvermės dėsnis.

Matematiskai suderinęs elektros ir magnetizmo teorijas. Maksvelas is pradzių elektromagnetiniam laukui taikė mechanistinius metodus. Vienu metu jis laikė tas jėgas esant molekuliniams sūkuriais eteryje, besisukančiais stačiu kampu lauko linijoms. Vėliau jis atsisakė mechanistinių modelių ir jėgas traktavo vien kaip matematines esybes. Jo teorija energijai suteikė pagrindinį vaidmenį ir nuteikė, kad realybė yra materijos ir energijos sąveika.

Remdamasis Maksvelo teorija, Einsteinas irgi atmetė mechanistinį realybės modelį ir matematiskai isreiskė materijos ir energijos derinį (E=MC2). Tačiau gravitaciniai laukai nebuvo įjungti. Einsteinas, kaip ir kiti bandė sukurti vieningą lauko teoriją. Tačiau visos pastangos neapvainikuotos sėkme.

Apibendrinant, laukas yra erdvės sąlyga ir nėra lokalizuojamas (kaip kad materialūs daiktai). Toliau, laukas "prisotintas" energija, t.y. energija pasklidusi terpėje vadinamoje lauku. Poveikis per atstumą galima suprasti kaip veikimą lauke. Trečia, lauko jėgos sukelia tos energijos aktyvavimą. Materija is dalelių pakeista aktyvia būtimi. Ir pagaliau, laukas tampa matematiniu objektu apjungiančiu stebimus reiskinius. Jis nėra tiesiogiai ismatuojamas ir jo negalima įrodyti empiriskai. Jį patvirtina tie reiskiniai, kuriuos jis sukelia. Ir pabaigai, lauko jėgos yra paslėptos funkcijos. Jos yra stebimos gamtos elgsenos sąlygos ar priezastys.

Teorija apie viską

Iki Koperniko neteisingai naudojo "jėgą" kaip greitį. Galilėjus ją susiejo su pagreičiu. Boskovičiaus teorijoje tebuvo "viena jėga". Ir Boskovičiaus teorija buvo 10-ies matavimų.

Siuo metu geriausi "veikiantys" visų zinomų gamtos jėgų (gravitacijos, elektromagnetizmo, silpnos ir stiprios sąveikos) yra Matų teorijos ir remiasi simetrijomis. Joms sujungti į "Didziąją vieningą teoriją" reikalinga turėti daugiau matavimų. 1984-ais fizikai nustatė, kad visas įmanomas gamtos simetrijas apima supersimetrinis 10-ies matavimų erdvėlaikis. Tai buvo pavadinta Superstyga - Teorija apie viską. Daugelis fizikų ją įvardijo Teorinės fizikos pabaiga.

Pagal sią teoriją ultramikroskopinė styga arba p-branė esanti beveik Planko ilgio (10 -33 cm) yra Visatos "statybinis blokas". Kai mąstelis padidėja, styga panasėja į taską ir elgiasi kaip taskas.

Bet yra net penkios superstygų teorijos. Jų apjungimai prireikia dar vieno matavimo. Tai pavadinta M-teorija. Tačiau neaisku, ar si supersimetrija-superstyga-supergravitacija yra realybė. Jei taip, tai mūsų keturmatis pasaulis tėra siauras jos poaibis.

Fizikai sako, kad visi kiti matavimai susiriečia į Calabi-Yau erdves, tad negalime jų istirti. Bet gal juodoji materija/energija yra tų aukstesniųjų matavimų apraiska.

2001 m. rugpjūtį prestiziniame "Physical Review Letters" tarptautinės komandos straipsnyje rasoma, kad Visatai senstant gamtos dėsniai gali pamazu keistis. Stebėdami metalo atomus uz simtmečių esančiuose dujų debesyse atskleidė sviesos absorbciją, kurią tegalima paaiskinti tik įelektrintų dalelių traukos jėgos konstantos pasikeitimui. Jei tai bus patvirtinta, laikytos nekintamomis konstantos, tokias kaip sviesos greitis, gali kisti laikui bėgant.

El.dalelių fizikos tikslas yra visa aprasyti vienu dėsniu. Materijos įvairovės nepavyksta aprasyti dalelių sąveikos terminais. Kai sistemos pasidaro sudėtingomis, paaiskėja nauji dėsniai. Jos rodo tam tikrą sinergijos rūsį.

Dabar jau nemanoma, kad vakuumas yra visiska tustuma. Jame kunkuliuoja energija ir "virtualiųjų dalelių" forma nuolat apsireiskia ir isnyksta. Laughlin ir Pines pareiskė, kad bendroji teorija yra negalima. Ir fizikos uzdavinys yra susisteminti ir suprasti visą gamtos įvairovę, įskaitant ir gyvybę. Grigori E.Volovik, kieto kūno fizikas, "pirmauja" su anti- unifikacijos idėja, kad Visata galėjo kilti ne pirmapradės simetrijos būsenoje, o nesant dėsnių. Dėsniai galėjo atsirasti vėliau.

(... KITA DALIS >>>> ...)

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Atsiliepimus ir pastabas galite palikti pagrindinio san-taka station puslapio gale.

Papildomai skaitykite:
Hieroklio komentarai Auksinėms Pitagoro Mintims
Idėjos: Antigravitacija: praeityje ir dabartyje
Nikola Tesla: Atradėjo gyvenimas ir palikimas
Dzekas Parsonsas: Per meilės orgijas į zvaigzdes
Klaidas Tombo: Jis atrado Planetą X
Edvinas Polinas Hablas: Jo vardu pavadintas orbitinis teleskopas

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Boscovičiaus vardo krateris Mėnulyje

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Isminčių akmenys ar pirmasis kompiuteris?

"As nenoriu, broliai, palikti jus nezinioje dėl sios paslapties" (Rom 11:25)

"Kas paslėpta, priklauso Viespačiui, mūsų Dievui, o kas apreiksta - mums ir mūsų vaikams" (Įst 29:29)

Taip pat skaitykite:
Seniausias pasaulyje kompiuteris
Legendinė Ofyro aukso salis
Puolę angelai ir Nefilimai
Los Lunas dekalogas

Zodziai Urimas ir Tumimas pasirodo Senajame Testamente sąrysyje su auksčiausiojo sventiko pasirodymu taip, tarsi būtų tiek aiskūs, kas jų nereikėtų aiskinti. Ant efodo prisegamas keturkampis dvilinkas (dviejų sluoksnių) "teismo skydelis" - aukso, mėlynų, violetinių, raudonų ir plonų suktų lininių siūlų, meniskai isaustas. Jo ilgis ir plotis yra po sprindį. Ant jo pritvirtinamos keturios eilės brangakmenių su israizytais Izraelio genčių vardais. Į jį tada įdedamas Urimas ir Tumimas, kuriuos Aaronas visada turės "prie sirdies" pasirodydamas Viespaties akivaizdoje.

Ir nė zodzio daugiau aprasant juos. Vėliau jie su Aarono drabuziais ir kitais aksesuarais atiteko Eleazarui (Sk 20:28) ir vėliau dar kitiems. Bet galima spėti juos nebuvus dideliais, nes juos buvo galima įsidėti (hebr. 'el; Septynknygėje epi; samariečių `al) į antkrūtinį, kurio tai, kaip atrodo, ir buvo pagrindinė paskirtis. Bet mes nezinome jį apibūdinančio zodzio "čosen" reiksmės (daznai be pagrindimo verčiamo kaip dėklas ar skydelis). Niekur nenurodoma, kad juos reikia pasigaminti - tik "įdėti". Vėlesniosios nuorodos (Ezd 2:63 ir Neh 7:65, pas Josephus ir Talmude) leidzia spėti, kad jie neisliko. Panasu, kad jie tėra senai praėjusių laikų atgarsis.

Visuotinai pripazįstama Urimą ir Turimą buvus sventaisiais burtais. Kartu su "sapnais' ir pranasavimais jie sudarė kanalą su dieviskuoju pradu (visi trys būdai paminimi 1 Kar 27:6). 1 Sam 41 sprendziama, kas teisūs: " 'Izraelio Dieve, duok zenklą... [Jei tai mano ar Jonatano kaltė. Parodyk Urimą [Vulgatoje da ostensionem, įrodymą], jei tavo Izraelio tautos - Tumimą [Vulgatoje da sanctitatem, sventumą]]... Meskite burtą tarp manęs ir mano sūnaus Jonatano'. Kaltė krito Jonatanui".

Is čia aisku, kad Urimo ir Tumimo pagalba buvo nustatoma kaltė ar nekaltumas ir tai pasiekiama klausimų, į kuriuos atsakytina "taip-ne", seka. Sąsajos leidzia spėti tą burtą esant glaudziai susijusį su efodu ir jo naudojimas buvo sventikų, levitų, teisė (Įst 33:8). Kaip jie perduodavo sprendimą nėra aisku. Josephus ir rabinai aiskina, kad atsakydami akmenys suspindėdavo. Nuorodos į Viespaties atsakymus sutinkamos 1 Sam 14:3,18- 19; 23:2,4,9,11,12; 28:6; 30:7-8; Teis 20:28, 2 Sam 2:1; 5:23 ir t.t.

Panasius būrimus atlikdavo ir arabai senovėje (iki islamo įsigalėjimo). G.F.Moore pateikia tokį paprotį:
"Du strėlių kotai (be antgalių ir plunksnų) su uzrasais "Leisti" ir "Drausti" įdedami į strėlinę ir pagal tai, kuri istraukiama, sprendziama apie Dievų valią" (palyg. Apd 1:26 bei Pat 16:33: "Burtas metamas į skverną, bet jo issidėstymas priklauso nuo Viespaties").

Burtų keliu zemę "isimta" Benjamino giminei (Joz 18:11), paveldas "isėjo" Simeono (Joz 19:1) ir Isacharo (Joz 19:17) giminėms, Lyg būtų istraukti "is skverno" (ar sprendimų skydelio). Pats "teismo skydelio" pavadinimas intriguojantis. Pirmajame Septinknygės vertime į graikų kalbą panaudotas zodis "logeion", reiskiantis orakulą. Jis uzsegamas ant efodo, kuris buvo auksčiausiojo kunigo drabuzis pranasavimo apeigoms.

Atrodo, kad Urimas ir Tumimas egzistavo tik gana ankstyvu laikotarpiu. Jozefas nurodo juos buvus 200 m. iki jo. Jono Hirkano laikais. Jų panaudojimo jau nesutinkame Dovydo ir Saliamono laikais, nors tikimybė lieka tais atvejais, kai minimas efodas (pvz. Oz 3:4). Tad yra prielaida, kad tais laikais Sv.Dvasios nebuvo zemėje. Bet tai neturėjo trukti ilgai - pranasaujamas Mesijaus atėjimas, kuris "...pastatys Viespaties sventyklą. Jis garbingai sėdės soste ir valdys krastą. Bus ir kunigas savo soste". (Zch 6:12-13, zr. taip pat Iz 2:2-5)

Kunigų kodekse po Isėjimo, Urimas ir Tumimas minimi kaip dalis auksčiausiųjų sventikų atributikos. Bet jų tapatinimas su kitais brangakmeniais ant sventikų apdarų krūtinės ir pečių nėra patvirtintas. Sakoma, kad jie laikomo kvadratiniame antkrūtinyje ("sprendimų dėkle") pritvirtintame prie efodo. Bet niekur nenurodoma, is ko jie sudaryti ir kaip naudoti.

Talmudas nurodo juos tarp daiktų, kurių trūksta Sventykloje. Talmudas ir Jozefas "Zydų senovėje" Tuminą tapatino su brangakmeniais antkrūtinyje, o Urimą su sardoniksais ant pečių. Jie sprendimą perteikdavo svytėdami, kai buvo sprendziama, ar reikia aukoti dievams ir pries mūsius: "Dievas pranesė per tuos 12 akmenų ant auksčiausiojo kunigo krūtinės ir kurie įdėti į antkrūtinį kada jiems seksis mūsyje - taip ryskiai jiems spindint pries pradedant zygį, kad visi jautė Dievo buvimą" (Ant. III 8:9). Jozefas uzsimena juos buvus dar iki Mozės laikų, tada jų kiltį galima spėti esant egiptietiska, kur Lapis lazuli naudotas tiesos ir apreiskimo dorybių isreiskimui.

Talmudas apraso ir taisykles, kaip neegzistuojančių Urimo ir Tumimo pagalba buvo klausiama patarimo. Filonas Aleksandrietis "Vita Mosis" mini du simbolius, isreiskiančius Sviesą ir Tiesą.

Yra manančių, kad tiedu akmenys buvo bandymas atstatyti senesnes apeigas, kurias vykdė semitų patriarchai ir vadino Terafimu. Vieni mano, kad Terafimas buvo tam tikru laiku ir tam tikrų zvaigzdzių įtakoje astrologų nupiestas piesinys. Sutariama, kad Terafimo galios naudotos neteisingai ir issivystė į atvaizdų garbinimą, ką daznai smerkia Senasis testamentas. Manoma, Terafimą buvus bandymu pakeisti Urimą ir Tumimą, kad vėl paliudija ypač seną sių dviejų kiltį.

Nėra neuzginčijamo ir jų pavadinimų paaiskinimo. Urimas ir Tumimas yra hebrajiski zodziai (ha-u'rim weha-tummim, artikelis praleistas Ez 2:63 ir neh 7:65), reiskiantys "sviesą (sviesas), skleisti sviesą" ir "pilnumą" (ar "tobulybę", "nekaltumą"). Tad kai kurie mokslininkai spėjo Urimą ir Tumimą turėjus dvigubą tikslą sprendimų priėmimo metu. Urimas buvo skirtas "apsviesti" kaltinamojo kaltumą, o Tumimas - jo nekaltumą.

Pastaba: Galūnė "-im" gale reskia daugiskaitą, bet tai gali būti ir tai, kas Senajame Testamente neretai sutinkama kaip "didingumo daugiskaita", - taip isreiskiant dalyko svarbą. Bet tuo negalime būti tikri. Kai kur Urimas verstas antrąja reiksme "ugnis" (Iz 31:9; 44:16; 47:14; 50:11; Ez 5:2).

Mazoretiskasis hebrajų tekstas nurodo į "sviesa (-os) ir tobulybė", bet vertėjai į graikų kalbą pirmąjį 'orim siejo su torah, "sprendimu" ir toliau su doktrina, tad Ezd 2:63 traktuojamas "kol neatsiras sventikas apsisiautęs doktrina ir tiesa". Nėra patikimas ir Muss-Arnold bandymas susieti su Babilono "Likimo lentelėmis" (Muss-Arnolt. The Urim and Thumim // Journal of Semitic Languages, July 1900). Tad galima spekuliuoti kildinant is saknies "arar", "būti be kaltės".

Visa tai leidzia paieskoti asociacijos su Jėzumi Kristumi, kuriame rasime visas "tobulumo" formas ("As esu pasaulių sviesa" (Jon 8:12), "kuriame slypi visi isminties ir pazinimo turtai" (Kol 2:3). "As esu kelias, Tiesa ir gyvenimas" (Jon 14:6), - sakė Jėzus. Ps 45:2 "malonė tavo lūpose" liudija apie pranasystės dvasią. "Tas Zodis tapo kūnu ir gyveno tarp mūsų; mes regėjome Jo slovę - slovę Tėvo viengimio, pilno malonės ir tiesos". (Jon 1:14).

"Dievas yra sviesa" (1 Jon 1:5) ir "Dievas yra meilė" (1 Jon 4:8), Sių savybių pusiausvyra tobulai apreiksta ir islaikyta Jėzuje - Viespaties sviesa atsispindi Jėzaus veide (2 Kor 4:6). Taip ir tiedu, Urimas ir Tumimas antkrūtinyje sudarė vieną visumą.

Kristus buvo Dievo zodis zmonėms, apreiskimo įrankis (Zyd 1:1-3).

Kiek daugiau randame Mormonų knygoje (kitaip kaip "vertėjus"):
"Angelai negyvena tokioje planetoje kaip Zemė; Bet jie būna Dievo akivaizdoje,rutulyje tarsi stiklo ir ugnies jūra, kur visi jų slovės dalykai apibrėzti - praeitis, dabartis ir ateitis, ir yra nuolat pries Dievą. Vieta, kur randasi Dievas, yra didieji Urimas ir Tumimas Toji zemė, pasventinta ir nemari, padaryta tarsi kristalas bus Urimu ir Tumimu joje apsigyvenusiems is kur visi dalykai liesis su vidine karalystes ar visomis zemesniosiomis karalystėmis - tai bus apreikstos joje gyvenantiems - ir toji zemė bus Kristaus".

Toji dangiskoji zemė atskleis mums zemesniuosius dalykus. Tai apima įstatymus bei zemiskosios ir kūniskosios tvarkos principus. Galime įsivaizduoti kaip per Urimą ir Tumimą gaunama visa informacija apie zemesniuosius pasaulius. "Mormonų knygoje" Amonas aiskina, kad juos naudojantis yra Isminčius ir ne kiekvienas gali zvelgti į juos, nes juose galima pamatyti dalykų, kurių neturėtų zinoti.

Joseph Smith rasė, kad 1823 m. Moroni angelas jam pranesė apie "du akmenis sidabro kilpose ... ant krūtinės dėklo, kurių turėjimas įteisindavo 'isminčių' vardą senaisiais laikais" (JS-H 1:35). Joseph tuos akmenis naudojo daugeliui tikslų, daugiausia verčiant Mormonų knygą (Dzareditų ir Nefitų rastus) ir gaunant apreiskimus. Bet senasis Orson Pratt sakė, kad Urimą ir Tumimą Joseph Smith gavo is Viespaties tuomet, kai dar nebuvo patyręs vertėjas, bet vėliau, jam padarius pazangą, jų jam nebereikėję.

Urimas ir Tumimas buvo Dievo duota priemonė apreiskimams gauti. Abraomas jo dėka pazino Visatą (Abr 3:1-4). Senaisiais laikais buvo du, o gal ir trys skirtingi tų akmenų rinkiniai. Jared brolis yra pirmasis juos gavęs (Ether 3:21-28). Vėliau juos turėjo Mozė 2 ir kiti mormonų pranasai.

Antrojo rinkinio, duoto Abraomui, likimas nezinomas. Mozė gavo trečiąjį (Is 28:30), kuris, greičiausiai, minimas ir 1 Sam 28:6 bei Sk 27:18-21. Tolimesnis jų likimas irgi nezinomas, nes, neabejotinai, po Isėjimo, Urimų ir Tumimų neisliko, zr. Ezd 2:63 ir Neh 7:65:

"Valdytojas [persiskai Tirsata, Judo provincijos valdytojo ttulas] įsakė jiems nevalgyti svenčiausiųjų valgių, kol neatsiras kunigas, nesiojantis Urimus ir Tumimus".

Tad Urimu ir Tumimu vadinama Dievo buveinė bei baltasis akmenėlis (Apr 2:17), kuris bus nuosavybė visų, pasiekusių Dangaus karalystę. Laikas nuo laiko, kai to reikėdavo jo tikslams, Viespats pats ar per angelus isrinktiems pranasams duodavo Urimą ir Tumimą, kad jų dėka priimtų apreiskimus ir isverstų senovinius rastus is nezinomų kalbų. Su Viespaties leidimu pranasai galėjo juos perduoti kitiems mirtingiesiems.

Ar visa tai neprimena kompiuterinės sistemos slaptazodzio, kurį zinodamas, gali prieiti prie reikiamos informacijos? Į sistemą įleidziami tik tie, kurie zino kodą. Ir tą slaptazodį gali pasakyti kitiems. Bet jei jis bus uzmirstas, daugiau niekas į sistemą nepaklius. Kitas asociacijos su pavadinimu pasidarysite patys.

Keisas patvirtino juos buvus Dieno pranasysčių perdavimo įrankiu ir pabrėzė, kad jiedu savyje neturėjo galios, o tebuvo "čanelingo" priemonė rysiui su Kuriančiosiomis galiomis. Kai kurie Biblijos specialistai laikė juos esant pagamintus is Lapis Lazuli, to paties, kurį Keisas laikė pagerinančiu zmogaus psichines galias. Jis sakė, kad pakankamai jautrūs asmenys gali is tikro "girdėti tas vibracijas arba dainuojant ar kalbant akmenis..."

Edgaras Keisas taip pat pastebi, kad nors Atlantidos gyventojai kartais ugnies akmenį panaudodavo jėgos apraiskoms, jo pagrindinė paskirtis buvo dvasinis bendravimas: "... akmuo buvo sesiabriaunės formos kuriame pasirodydavo sviesa kai priemonė, leidzianti bendrauti tarp begalinio ir riboto...". Magnetinio poveikio akmenis į Jukataną atnesė imigrantai is Atlantidos, kad "sviesos angelai" galėtų bendrauti su zmonėmis.

Uzbaigsiu puslapį visai mistine nuoroda:
"Hatorės (pagonės) yra aukstesniųjų Veneros matavimų būtybės. Jos yra garsų ir tonų tinklo valdytojai. Jie atnesa vibracijos kalbą, tuo pačiu ir Urimo ir Tumimo (is aukstesniųjų dievų antkrūtinio) tonus. Kartu gaunami ir portalų į kitus matavimus uzraktai ir raktai". (Chelsea Flor)

Parengė Cpt.Astera's advisor 

Literatūra

P.R.Morford. Addresses on Hebrews

Dallas E.James. Alpha parchments

Ginzberg. Legends of Jews

Smith's Bible Dictionary

Spencer. De leg.Hebr.rit.Diss.VII. (isdėstyti ankstyvieji poziūriai)

Taip pat skaitykite:
Los Lunas dekalogas
Slėpiningieji Edeno sodai
Istrūkę milzinai bando gundyti?
Naujojo tūkstantmečio vaikai
Biblija ir baznyčios paėmimas
Dėl zmogaus sutvėrimo
Biblija: Pradzios knyga
10 "ne to laiko" radinių
Skraidantys sventieji
NSO ir Biblija
Biblijos skiltis

Atsiliepimus ir pastabas galite palikti pagrindinio san-taka station puslapio gale.

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Siame puslapyje pateikiama trejetas trumpų straipsnelių. 

Dujininko is Virdzinijos ir juodligės isterijos

4-me desimtmetyje Virdzinijos valstijoje kilo isterija. Vyrai budėjo naktimis su sautuvais ant kelių, moterys kamsė plysus ir rakto skylutes. Policija vaikėsi sesėlius. Spauda kaitino visuomenę tuzinu naujų pranesimų.

Kur ir kada kitą kartą pasireiks piktadarys? Pries 70 m. zmonės buvo įsitikinę, kad salia jų sėlsta pakvaisęs nuodytojas dujomis. Tas niekingas nieksas kazkokiu būdu prileisdavo namus nuodingų dujų, sukeliančių tingumą ir vėmimą.

Tačiau po 2 mėn. Isterija baigėsi ir niekas nebuvo suimtas. Tačiau viskas truko pakankamai ilgai, kad būtų psichologų įvardinta masine psichoze kartu su 1938-ais "Pasaulių karo" transliacija bei, visai neseniai, juodligės panika.

Apie tai rasoma Robert Bartholomew knygos "Little green men, meowing nuns and Head huntic panics" (2001) skyriuje "Isprotėjęs Virdzinijos nuodytojas dujomis", parasytame Bob Willes, buvusio "Roanoke Times" zurnalisto. Pries 4 m. jis parasė keletą straipsnių į "Fincastle Herald" - remdamasis virs 30 senų rasinių is "Roanoke Times".

"Zmonės labai patiklūs prielaidoms", sako Willis, kuris istoriją suzinojo is Lomax Breckinridge, kurio tėvas buvo 4 desimtm. medikas dalyvavęs tų įvykių tyrimuose.

Pirmieji "uzpuolimai" pasireiskė 3 d. iki Kalėdų 1933-iais Cal Huffman name atokiame Haymakertown vakarų Botetourt. Apie 10 val. vakaro jo zmona pajuto blogą kvapą ir ją supykino. Kvapas pasikartojo po pusvalandzio, o po to 1 val. nakties. Tada jų dukrai Alice, 20 m., pasidarė taip bloga, kad gydytojas turėjo ją atgaivinti. Kaimynas sakėsi matęs kazkokį sesėlį, isbėgantį is namo. Breckinridge spėjo tai buvus "visčiukų dujimis", kurias naudojo pauksčių vagys, kad vagiami pauksčiai nekeltų triuksmo.

Kitas pranesimas buvo is Cloverdale, Clarence Hall namų, siam grįzus namo su seima ir juose pajutus sargdinančius dūmus. Kai jis nuėjo į vidų pasiziūrėti ir greitai negrįzo, zmona jį istraukė į lauką. Hall su ginkluotais vyrais klaidziojo po miskus, o seima apsistojo pas kaimynus. "Roanoke Times" tai įvardijo kaip faktą straipsniu "Dujų atakos namuose tebesitęsia".

Trečias nutikimas buvo Troutville, o po to buvo 2,5 savaičių pertrauka. Tada nukentėjo Homer Hylton namas į vakarus nuo Fincastle. Pranesimai truko savaites. Iki sausio vidurio spauda ir policija uzregistravo jų virs tuzino. Tada straipsnį isspausdino "New York Times". Policija sukūrė kelias versijas, bet nebuvo nė vieno įtikinamo paaiskinimo, kaip dujos buvo įleidziamos į namą.

Breckinridge su kitu daktaru tyrę tuos atvejus nenustatė, kokios tai dujos. Jie įtarė tai buvus chloriną ir, gal būt, buvus formaldehido. Po kiek laiko gydytojai pradėjo įtarti, kad kai kurios "aukos" turi problemų su nervais. Vienok, Botetourt valdyba skyrė 500 dolerių uz informaciją (nemaza suma Didziosios depresijos metu). Kitądien, Virdzinijos Generalinė asamblėja isleido įsaką (pasiūlytą M.R.Morgan, W,H.Scott ir Blair Fishburn) baudziantį 10 m. kalėjimu uz nuodijimą dujomis. Jis tebegalioja.

Tačiau sausio pabaigoje į tai pradėta ziūrėti skeptiskai. Kai kurie pranesimai pasirodė esą apgaulės. Bet "nuodijimai" persikėlė į Roanake. 1934 m. vasario 7 d. A.H.Milan pranesė apie keistą kvapą, nuo kurio jai su dukra pasidarė bloga. Per kitas dienas pranesimai pasipylė is kitų Roanake vietų: Wasena Howbert aveniu, Broadway (pietų Roanake), Shenaudoah aveniu (siaurės vakarų). Viena moteris sakėsi girdėjusi "dujininką" beldziant į duris, bet policija nustatė, kad kazkas mėtė ryzius. Iskvietimų daugėjant, policija nustatė vis daugiau netikrų atvejų, sekdami dūmus rasdami tokius nekaltus saltinius kaip anglių krosnis (smalkes). Paskutinis pranesimas buvo vasario 11 d., po kurio tiek policija, tiek visi uzmetė tą reikalą kaip isteriją. "Roanoke Times" (iki tol pranesinęs "atvejus" pirmajame puslapyje)paskelbė redakcijos vedamajame, kad "Reanoke nebuvo nuodytojo" ir kad tuo "tikėjo nuo pat pradzių".

Ne vien laikrastininkai buvo atpirkimo oziu. Isterijai buvo pasidavę ir teisėtvarkininkai. Tai galėjo būti po I pasaulinio karo cheminių atakų likusios baimės pasekmė. Ir tik tai, kad tai vyko atokiame rajone, leidzia siandieną kalbėti apie issimokslinimo stoką.

Apie Botetourt "dujininką", kaip ir panasius atvejus tais pačiais 1934-ais Misurio Paryziuje, galima rasti Mothman ir kitų paliudijimuose (Paraview, 2002), "Mysterious America" (Paraview, 2001, skyrius "Isprotėjęs nuodytojas dujomis is Mattoon ir panasūs").

Atkurta atmintis

1941 m. vasarą Al Straughan buvo 2 m. amziaus ir miegojo lovelėje tėvų kambaryje pravertomis durimis. Jų namas buvo kampinis netoli Misisipės upės ir "Pramoninio" kanalo. Buvo labai karstos dienos vidurdienis. Namuose virtuvėje buvo motina ir svetainėje 12 m. amziaus sesuo.

Sesuo isvydo snypsčiantį kamuolį antro auksto laiptų virsuje. Jis nusirito zemyn kibirksčiuodamas ir apsvilindamas medinius turėklus. Jis įskriejo į mano kambarį ir as prabudęs pradėjau verkti. Jis ten ir atgal persoko per mano lovelę ir paliko kambarį nuskriejęs į svetainę, kur sulindo į elektros jungiklį. Jį matė mama, sesuo ir senelė.

Po to kelis metus sapnavau kosmarus. Po 6 mėn. "buvau dingęs", t.y. manęs niekur negalėjo rasti apie pusantros valandos. Tada "atsiradau" antrame aukste prie laiptų. Paklaustas, kur buvau, atsakiau, kad "kalbėjausi su Dievu".

Nuo 8 desimtmečio mano kairysis kelis ligotas. Man atliko dvi operacijas ir pasalino dalį kremzlės. Planuoja pakeisti visą sąnarį. Taip pat turėjau desinio peties operaciją salinant kalcio ataugas.

Pradėjau lankytis pas hilerį tikėdamasis isvengti kelio operacijos. Hileris yra įsisavinęs keletą technikų ir man taikė tranzo seansą bandydamas nustatyti ligos pradzią. Vizijų metu mačiau "vaiduoklį" is vaikystės, kurį pavadinau Ecke (tik vėliau suzinojau, kad vokiskai tai "kampas" ir tai galėjau perimti is vokiečių kilmės senelės).

Tranze vizualizavau būtybę laiptų virsuje. Ji buvo apie 3 pėdų auksčio, tamsi, ir, kaip atrodė, sparnuota. Ją stebint, ji pravėrė burną, is kurios issiverzė snypsčiantis rutulys. Įsiziūrėjus is arčiau, viduje matėsi besisukantys debesys. Jutau nepaprastą baimę ir nebuvo jokio malonumo.

Po savaitės turėjau kitą tranzo seansą. Tąkart mačiau nuogą save dirzais priristą prie stalo, kurį jaučiau esant metalinį. Prie desinio peties ir kairio kelio buvo pritvirtinti kazkokie laidai. Kambarys buvo astuoniakampis ir sienos tokios aukstos, kad nesimatė lubų. Sienos zvilgėjo kaip perlamutras. Jutau, kad nieko nėra, bet labai bijojau. Nusitraukiau dirzus ir laidus.

Vėliau suzinojau, kad ir kitus "lankė" kamuoliniai zaibai. Nezinau, ar tos vizijos realios, tačiau mano kelio negalavimas yra tikras.

Bedugnė

Mel Waters turėtame sklype yra nepaprastai gili duobė. Į ją buvo metamos siukslės, seni padargai, kritę gyvuliai. Jai neuzsipildzius, Waters ją ismatavo ir gavo 80 tūkst. pėdų gylį. 1997 m. jis paskambino radijo stočiai Art bell ir taip įaudrino 10 mln. klausytojų vaizduotę sena vietine legenda.

Manoma duobę esant 10 mylių į vakarus nuo Ellensburgo vietovėje vadinamoje Monastash Ridge. Samanas Raudonasis Briedis (Gerald Osborne) sakosi matęs duobę 1961 m.

34 m. Jay Nickell prisimena apie duobę, esančią apie 7 mylios nuo Monastash Ridge, kur jis, būdamas paaugliu, lakstė dviračiu. Jie rado duobę į kurią įmetus akmenį nebūdavo garso.

Kalbėta apie juodą spindulį is jo, įmestą negyvą sunį vėliau matė lakstant po miskus, įmestas tranzistorius grojo programas is praeities.

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Atsiliepimus ir pastabas galite palikti pagrindinio san-taka station puslapio gale.

Papildomai skaitykite:
Slaideriai - kas jie?
Neįminta Kalifornijos mįslė
Didziojo brolio akys
Ekskursija į pasąmonę
Didziausias pasaulyje piesinys
Astralinės kelionės
Pirmasis kraujas
Samanų ratu einant

Pagrindinis NSO puslapis
Vartiklio naujienų puslapis
Pagrindinis Global Lithuanian Net puslapis

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Zvalgantis po dangų

Zemė yra laivas kosmoso jūroje.

Siame puslapyje surinkome trumpus straipsniukus apie įvairius kosmoso reiskinius.

Baltoji Marso uola

Baltosios uolos ir daugiau Marso paslaptingų nuotraukų: NSO grupės failų srityje

Jos pirstai atrodo tarsi issikisę ledo durklai niūriame Marso peizaze. Neoficialius sio Marso pavirsiaus darinio pavadinimas yra Baltoji uola. Ji pirmąkart tyrinėta 8 desimtmečio pradzioje "Mariner 9" misijos metu. Vėlesnė papildomų duomenų analizė parodė, kad Baltoji uola nėra nei balta, nei kieta, nei ledas, nei uola.

Regimas jos sviesumas tėra vien dėl kontrasto su ja supančia labai tamsia aplinka. "Mars Global Surveyor" parodė apie ją ir jos plysiuose esančias tamsaus smėlio kopas.

Nors buvo spėjama, kad Baltoji uola gali būti druska isdziūvusio ezero dugne, bet TES prietaiso spektrinė analizė tos spėlionės nepatvirtina. Labiau tikėtina ją esant erozijos paveikta praeityje didesnio nuosėdų (vulkanų pelenai ar supustytos dulkės) sankaupa.

THEMIS padaryta nuotrauka paremia spėjimą, kad kadaise ji dengė daug didesnę sritį. Mazdaug 10 km į pietryčius nuo jos nedidelio kraterio dugne yra tos mačios medziagos kelios nedidelės kalvelės.

Viena yra tikra: nė vienas, pasiziūrėjęs į sį vaizdą, nepasakys, kad Marsas yra nyki vieta. Jis turėtų patikti visiems, kurie mėgsta Ansel Asams nespalvotą fotografiją.

Gamta turi didelę vaizduotę kurdama įvairių formų landsaftus, kurie zmonėms kartais primena atpazįstamus dalykus. Per pilnatį Mėnulyje regime vyrą... Zemėje - tai Kupranugario kalnas Arizonoje, Besibučiuojantys kupranugariai Kolorado "Dievų sode", "Mieganti grazuolė" prie Ludlow (Kalifornija), kai kalnų grandinė primena atsilosusią moterį.

Ir ne tik Zemėje. "Mars Pathfinder" komanda uolas nusileidimo vietoje primenančias barzdotą vyrą pavadino Yogi. Jame yra ir Valentino dienos sirdies formos krateris, linksmo veido krateris ir, be abejo, paslaptingasis Veidas. Jo vaizdą pirmąkart 8 desimtmetyje perdavė "Viking". Nuo to laiko jis zmones intriguoja zmonės iki siol. Deja, orbitinės kameros nerodo nieko neįprasto - tik gerokai apirusią kalvą. Ir vis tik sritis yra geologo svajonė. Bet nereikia manyti, kas viskas suprantama ir paaiskinama.

Mokslininkų dėmesį patraukė neįprasta medziaga (ypač siaurinėje kalvų pusėje). Atrodo, tarytum būtų sumaisyta vanduo su dulkėmis ir gauta masė "uztepta" ant uolų. Kitas paaiskinimas gali būti, kad vyksta pavirsinio sluoksnio slydimas zemyn, ypač, esant ledui.

Papildomai skaitykite: Gyvybės zenklai Marse? 
Saulės vėjas nupūtė Marso atmosferą?
Vaikų vardus į Marsą

Berenikės garbanos

Mazdaug vidurnaktį beveik tiesiai virs galvos yra zvaigzdynas, turįs būti dėkingas uz savo vardą vagisiui. Tai Coma Berenicus, arba Berenikės garbanos.

Eratosthenes 3 a. pr.m.e. buvo vienas pirmųjų paminėjęs sią neryskią zvaigzdzių grupę. O is tikro jis yra didelis ir issibarstęs zvaigzdzių klasteris esantis mazdaug uz 250 sviesmečių ir giedrą naktį (be Mėnulio) atrodantis kaip blausi dėmė.

Bernikė II buvo Egipto karalienė, Ptolomėjaus Euerfenes (arba Ptolomėjaus III, valdziusio apie 250 m.pr.m.e.) zmona. Ji paaukojo savo nuostabias kasas Zephyrium miesto Afroditės sventykloje tesėdama pazadą, kad vyras is karo su Sirija grįs su pergale. Bet netrukus plaukai paslaptingai dingo, greičiausiai pavogti is sventyklos.

Bet Conon is Somos, rūmų astronomas ir matematikas, įtikino karalienę, kad dievai paėmė jos plaukus ir patalpino danguje.

Kitoje pasakojimo versijoje Conon zvaigzdyną parodė Ptolomėjui, kuris labai pyko, nes jam nepaprastai patiko zmonos plaukai.

Pasakojimas apie Berenikę būtų uzmirstas, jei ne graikų poeto Callimachus poema "Berenikės garbanos". Po Atėnų zlugimo "Garbanas" romėnų lyrikas Catullus 1 a.pr.m.e. isvertė ir įtraukė savo rastų rinkinį (nr.66).

Keisčiausia, kad poemoje pasakoja patys Berenikės plaukai. Mat jie nebuvo labai patenkinti buvimu tarp zvaigzdzių.

Nors padėti aukstai, liūdną netektį raudam,

Pasmerkti, kad nesusijungsim su karaliene daugiau...

Į dausas mus pakėlė deivė, ismaudė asaromis,

Ir padidino zibėjimą zvaigzdzių sferoms.

Tačiau si dangaus sritis kaip zvaigzdynas nebuvo pripazįstama iki pat 17 a. pradzios. Is pradzių, tos eros zvaigzdzių atlasai sio klasterio nezymėjo kaip dangaus plaukų kuokstą. Vienok vėlyvųjų Viduramzių laikotarpiu klasteris buvo nurodomas kaip ropių ar ievos ziedų vainikas, o kartais kaip kviečių pėdas netoliese esančios Mergelės rankose. Kiti jame matė Samsono, o ne Berenikės, plaukus arba Liūto uodegos galiuko plaukų kuokstą. Pirmasis kaip Coma Berenices 1602-ais jį į katalogą įtraukė Tycho Brahe.

Iskart į rytus nuo jo yra Pauksčių tako galaktikos siaurės polius. Tad klasteriui esant vos ne virs galvos, pats Pauksčių takas yra ties horizontu pranykstantis migloje. Bet klasteriui tekant ar leidziantis, pauksčių takas issilenkia lanku beveik virs galvos.

"Taigi, kalbant dangaus kalba, joks plaukas neįkris į pieną", A.Rey. The Stars, A new way to see them.

Papildomai skaitykite: Mitologijos puslapis

Nauja dangaus kūnų klasė

Ieskodami kamuolinių zvaigzdzių klasterių, astronomai atrado didesnius ir blankesnius objektus. Pirmiausia jie buvo pastebėti Hubble teleskopu padarytose NGC 1023 lęsio formos galaktikos nuotraukose. Jie gali paaiskinti tokių galaktikų susidarymo dėsningumus.

Juos atrado Kalifornijos un-to profesorius Jean Brodie su Soeren Larsen. Anksčiau jų niekas nepastebėjo, nes jie yra labai neryskūs. Hubble archyve tėra tik 4 galaktikos, kuriose jie gali būti aptikti (is jų rasti tik 1023 ir 3384).

Astronomai zinojo dviejų tipų zvaigzdzių spiečius: atviruosius is santykinai nedaug jaunų zvaigzdzių (nuo keliasdesimt iki tūkstančių) ir tankių kamuolinių is desimčių tūkstančių senyvų zvaigzdzių. Kamuolinių spiečių randama visose galaktikose.

Naujieji objektai atrodo esą tokio pat amziaus kaip ir kamuoliniai, bet atrodo ir elgiasi kitaip. Jei ryskūs kamuoliniai tėra 15-20 sviesmečių skersmens, tai blyskūs naujieji - 50- 100. Taipogi jie susiję su galaktikos centru, o dauguma kamuolinių turi savo trajektoriją aplink galaktiką. Tų objektų sviesa rausva, tad spėjama juos esant sudarytus is senyvų zvaigzdzių. Jie sukasi aplink galaktikos centrą kartu su kitomis galaktikos zvaigzdėmis.

Lęsio formos galaktikos panasios į spiralines tik yra be rankovių ir sudarytos is senų zvaigzdzių. NGC 1023 turį rysį su nykstukine bendrakeleive galaktika is labai jaunų zydrųjų zvaigzdzių. Praeityje NGC 1023 galėjo įtraukti kitas nykstukines galaktikas. Tačiau si teorija nepaaiskina, kodėl tie klasteriai tokie dideli.

Papildomai skaitykite: Pasaulio tvėrimosi puslapis

Kosmoso spindulius skleidzia nusenę kvazarai?

Netolimos "issibaigę" kvazarinės galaktikos, praėjus milijardams metų nuo jų, kaip ryskiausių Visatos objektų, dienų, gali būti labai aukstos energijos spindulių saltinis. Jie yra greičiausiai judantys materijos elementai ir jų kiltis iki siol paslaptyje.

Mokslininkai isskyrė keturias elipsines galaktikas, galinčias būti jų "fabriku". Visos jos virs Kauso rankenos (Didziųjų Grįzulo ratų) ir regimos mėgėjiskais teleskopais. Kiekvienos jų centre yra "juodoji skylė" maziausiai 100 mln. Saulių masės, kuri, greitai besisukdama, gali beveik sviesos greičiu sėti atominių dalelių srautą.

Kvazarinės galaktikos yra tūkstančius kartų ryskesnės nei įprastinės, nes "maitinamos" centrinės "juodosios zvaigzdės" ryjančios didelius tarpzvaigzdinių dujų kiekius. Mokslininkai kol kas negali nustatyti, ar jos sukasi.

Ypatingai aukstų energijų kosminiai spinduliai yra reti (daznumas - vienas į kvadratinį kilometrą per desimtmetį) ir lieka viena didziausių paslapčių. Kiekvienas jų, dazniausiai atskira elementarioji dalelė tokia kaip protonas, lėkdama greičiu artimu sviesai, turi tiek energijos, kiek beisbolo smūgis.

Ir jų saltinis turėtų būti ne toliau nei 200 mln. sviesmečių, kad neprarastų energijos lėkdama per Visatą persmelkusią mikrobangę radiaciją.

Papildomai skaitykite: Visatos gyvenimas ir mirtis 
Pirmapradis karstis

Astronomas, nustatęs Velykų datas

Ar niekada nesusimąstėte, kaip nustatoma Velykų data? Ji gali svyruoti nuo kovo 22 d. iki balandzio 25 d. 325 m. buvo nutarta, kad Velykos turi būti svenčiamos per pirmą pilnatį po pavasario lygiadienio. Bet kelis amzius tų dienų nustatymas "į priekį" buvo problematiskas. Trukdė nuostata, kad Saulė sukasi apie Zemę.

1651 m. ant Bolonijos San Petronio bazilikos stogo Giovani Cassini (1625-1712 m.) įrengė projekcinę kamerą. Ją naudojo Saulės judėjimo paskaičiavimams. Cassini Saulės vaizdą, suprojektavęs jį pro skylę lubose. Stebėjo ant katedros grindų.

Jis rėmė Keplerį, 1609 m. issakiusį mintį, kad planetos juda elipsinėmis orbitomis. Pastebėjęs, kad Saulės skritulys ant grindų susitraukia ir vėl issiplečia, Cassini spėjo, kad atstumas iki Saulės kinta. Jis pirmasis pakankamai tiksliai jį nustatė.

Pastaba: 1543 m. Nicolaus Copernicus isdėstė teoriją, kurioje Saulė yra Visatos centras.

Siandien tikslus planetų judėjimo paskaičiavimas yra svarbus kosminių aparatų skrydziams. Mazdaug pries 2,5 m. "Cassini" laivu skraidinamas "Huygens" zondas Saturno mėnuliui tirti. Jis panaudoja kitų planetų gravitacijos trauką skrydziui paspartinti. O tam reikia turėti labai tikslius paskaičiavimus.


Skverbiantis prie galaktikos centro

Tarpzvaigzdinės dulkės slepia nuo mūsų zvilgsnių Pauksčių Tako centrą. Tačiau 5-ių metų VLBA teleskopo (sudaryto is 10 lėksčių, isdėstytų 8000 km atstumu - nuo Havajų iki St.Croix; jo tikslumas 500 kartų tikslesnis uz Hubble teleskopą) stebėjimai leidzia pazvelgti pro sią uzdangą.

Pirmiausia nustatyta, kad Saulė skrieja aplink galaktikos centrą 217 km/s greičiu - kelyje uztrukdama 226 mln. metų. Taip pat įtariama. Kad galaktikos centre yra labai masyvus kūnas (vadinamas Sagittarius A), kuris yra 1000-2,6 mln. kartų sunkesnis uz Saulę.

Pasinaudodama siais duomenimis kita komanda su Hubble teleskopu bando patikslinti Visatos plėtimosi būseną (Hubble konstantą, daugiau skaitykite siame puslapyje) ir jos amzių (spėjama, kad praėjo 12 mlrd. metų nuo Didziojo sprogimo)..

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Atsiliepimus ir pastabas galite palikti pagrindinio san-taka station puslapio gale.

Papildomai skaitykite:
Gyvybės zenklai Marse?
Mūsis dėl Veneros
Dangaus zenklai
Įvairios trumpos zinutės
Raketų pionierius
Nibiru planeta
Keistas sprogimas virs Jukono

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Tamsioji materija ir tamsioji energija

Pagal fizikos dėsnius, galaktikos turėtų subyrėti. Jos sukasi apie centrą, o bendra gravitacinė trauka sukuria įcentrinę jėgą. Tačiau galaktikose yra per mazai stebimos masės, kad būtų sukuriamas stebimas galaktikų sukimasis. Sią anomaliją dar astuntame desimtmetyje pastebėjo Vera Rubin. Jos paaiskinimas galėtų būti, kad materijos yra gerokai daugiau, nei matome. Bet kas tada yra "tamsioji materija", kuri turėtų sudaryti net 90% visos materijos, neisaiskinta. Arba jos nėra, bet tada reikia keisti gamtos dėsnius.

Visi manė, kad plėtimasis, prasidėjęs po Didziojo sprogimo, lėtėja. Tačiau 1998 m. astronomai issiaiskino, kad Visata plečiasi nuolat didėjančiu greičiu, kurio priezastis tebėra nebeaiski. Vienas paaiskinimų būtų kazkokia tusčios erdvės savybė, kosmologų įvardinta tamsiąja energija. Dėl jos gali tekti pataisyti ir Einsteino bendrąją reliatyvumo teoriją.

Tuo labiau, kad 1997 m. John Webb is Australijos, analizuodamas pries 12 mlrd. metų pradėjusią sklisti kvazarų sviesą, nustatė, kad tarpzvaigzdiniai debesys absorbavo ne tuos fotonus, kurių buvo tikėtasi. Tai gali reiksti, kad tuo metu, kai sviesa keliavo per tuos debesis, alfa arba smulkiosios sandaros konstantos reiksmė buvo kitokia. Tačiau alfa konstantai ypatingai svarbi, nusakanti, kaip sviesa sąveikauja su materija. Jos reiksmė, be kitų veiksnių, priklauso nuo elektrono krūvio, sviesos greičio bei Planko konstantos. Negi ir kuris nors sių faktorių irgi kito? Tad fizikos pasaulis nenorėjo pripazinti matavimų teisingumo.

Tačiau yra ir daugiau faktorių, leidziančių spėti, kad ne viską zinome apie alfa konstantą. Gabone kadaise veikusio natūralaus atominio reaktoriaus analizė irgi leidzia spėti kad kazkas pasikeitė kvantiniame pasaulyje. Radioaktyvių izotopų santykis irgi priklauso nuo minėtos konstantos ir tiriant skilimo produktus galima nustatyti konstantos reiksmę. Anot Steve Lamoreaux, Gabono reaktoriuje ji sumazėjo 4%.

Biologinės bangos

A.Černetskis [A.V.Chernetsky. About physical nature of biological energy phenomenons and its modeling, Moscow, 1989] parodė analogiją tarp telepatijos fizinės prigimties ir elektros saviiskrovos [ESI).

ESI sukuria isilginę elektromagnetinę (EM) bangą, kurios klasikinė fizika nepripazįsta, nes ji gali sklisti tik tam tikroje medziagoje (kaip garso banga ore). Bet ji galima, jei pripazinsime eterį (A.Misinas spėja, kad eteris gali būti laikomas esant skirtingose būsenose - ir kaip kietas kūnas, skystis, dujos, plazma ir tarpgalaktinėje, zr. A.M.Mishin. The Ether model as result of the new empirical conception// Proceed.of intern.conf."New ideas in natural sciences", 1996). A.Černetskis naudoja terminą "Fizikinis vakuumas", kad parodytų skirtumą tarp savojo "struktūrinio vakuumo" ir "vakuumo kaip niekas". Minėtos bangos yra lokaliai erdvėje sukurtos energijos tankio bangos - tad egzistuoja tam tikras erdvinis energijos tankis (t.y., erdvė yra tam tikro proceso padarinys ir jos energijos tankis priklauso nuo to proceso parametrų).

Vieni mokslininkai biologinį lauką laiko atskira rūsimi, kiti mano jį esant EM prigimties. Akademikas Vernadskis įvedė visuotinės energijos ir informacijos lauko, noosferos, sąvoką. Noosfera yra visų biologinių būtybių veiklos rezultatas. Tad sis laukas turi būti labai skvarbus ir neekranuojamas. Ir turėti energijos, kad ilgą laiką islaikytų informaciją.

Buvo atliekamas eksperimentas - nuzudant gyvūnėlį, elektrometras fiksavo el.lauko pokytį. Gyvūnas buvo patalpintas metalinėje dėzėje, kuri ekranuoja įprastines (Herco) EM bangas.

Yra panasumų su N.Kozyrevo bandymais [N.A.Kozyrev. Selected works, 1991]. Jis tyrė neatstatomų pokyčių (pvz., elastingos medziagos deformavimo) sukeltas bangas. Bangos buvo aptinkamos keliais metodais: EM bangos - elektrometru, mechaninės - specialia besisukančia svorių sistema. N.Kozyrevas tas bangas pavadino "laiko tėkmės tankio bangomis". Jis nustatė, kad tokias bangas sukelia ir vystantys augalai.

Kartais patogu tą bangą įsivaizduoti kaip tam tikrų dalelių (A.Veinoko pavadintų "chrononais") srautą. A.Veinikas [A.I.Veinik. Thermodynamics of real processes, Minsk, 1991] aptiko lokalų laiko tėkmės pokytį, naudodamas du kvarcinius oscilografus, kurių vienas buvo patalpintas "chrononų" sraute. Buvo stebimas daznio pokytis. Tos bangos yra isilginės, nes sklinda nuo generatoriaus link begalybės. Jų sklidimo greitis nėra nustatytas, tačiau gali būti didesnis nei sviesos arba momentinis (pvz., pastūmus stalą, jo visi taskai pajuda vienu metu). Tai gali reiksti, kad banga sukuriama tuo pačiu metu visuose Visatos taskuose - skiriasi tik energijos tankis.

Pagal Černetskį, biologinių būtybių energetinį lauką gali sukurti isilginės EM bangos, kurias sukelia el.krūvių judėjimas energetiniuose centruose. Elektrinių laukų veikiamos, vakuumo struktūros gali būti poliarizuojamos ir virtualių dalelių judėjimas gali įgauti tam tikrą kryptį. Tarkim, kad zmogaus smegenys pajėgia sukurti stiprų tam tikro objekto vaizdą, tas vaizdas gali is vakuumo gauti energijos sąveikai su realiu objektu [telekinezės paaiskinimas].

Patogu įvesti "holografijos" sąvoką, kai nedidelė sąveikaujančios struktūros dalis turi visą informaciją apie bangos saltinius. Is "holografinės nuotraukos" (gabalėlio) galima atkurti viso proceso vaizdą. Tai hipotezė, kad galima atkurti Visatos struktūrą, nes bet kuris energijos tankio bangą sukeliantis procesas "uzrasomas" visuotinėje informacinėje struktūroje. Biologiniu praktiniu poziūriu, galima būtų "atgroti" tuos įrasus panaikinant susirgimą ar atsaukiant senėjimo procesą.

ESI rodo neigiamą elektros laidumą, kas būtų prielaida save atkuriančios energijos rezimui. Tokia banga galėtų pasiimti energiją is aplinkos ir galėtų būti bekurės energijos pagrindas. Energijos saltiniu būtų pati erdvė, kuri lokaliai susitrauktų arba taptų "retesnė". Sąvoka "retesnė" susijusi su tam tikru dazniu ir erdvės tankis priklauso nuo to daznio. Tą daznį galime įsivaizduoti kaip lokalią laiko tėkmę, sudarant galimybes "laiko masinos" sukūrimui.

ESI yra atskiras elektros lanko atvejis esant tam tikrai įtampai. Kadangi bet kuris elektros lankas turi stiprėjančią ir silpnėjančią fazes, yra du būdai savaiminės elektrinės oscilografijos gavimui. Pirmas ir paprastesnis, silpnėjančios fazės metu, kai lanko varza yra neigiama, o antras - stiprėjančios fazės metu, kai lanko plazmos elektronai sąveikauja su plazmos stipriu magnetiniu lauku (vadinamasis sugnybimo efektas, atrastas 7 desimtmetyje). A.Černetskis naudojo antrąjį būdą.nes pastebėjo, kad sugnybimo efektas sukelia elektros lanke elektros ir magnetinio lauko ratilus (kurių priezastimi yra Lorenco jėga). Tokios elektros grandinės paaiskinimas būtų: sugnybimo efektas suspaudzia plazmą ratilais, tada ratilų EM laukas veikia lauko asių kryptimi judančias daleles padidindamas ratilų atsiskyrimą - todėl plazmos dalelių energija didėja tol, kol pasikeičia elektrodų poliariskumas.

Kosmosas ir sutvėrėjas

1-e laiske romiečiams Paulius pareiskia, kad ne tik Dievo egzistavimas yra akivaizdus, bet ir jo nematomas savybes galime pazinti nagrinėdami pasaulio sutvėrimą (1 Rom 1:18:20):

A.Einsteino reliatyvumo teorija patvirtino, stebimi Visatos dydziai nėra pastovūs, - jie reliatyvūs. O laikas yra "plastinis", t.y. jis yra fizinė Visatos savybė, ir jo greitis priklauso nuo matuojančio prietaiso fizikinės aplinkos.

Nezemiskoji gyvybė

Brandon Carter 1983 m. issakė poziūrį, kad is WAP (silpnasis entropinis principas) seka, kad proto atsiradimas gyvenamoje planetoje yra nepaprastai mazai tikėtinas. Panasią isvadą daro ir J.D.Barrow ir F.J.Tipler, remdamiesi Fermi paradoksu, pagal kurį protingos būtybės, jei jos būtų, turėjo kolonizuoti visą visatą.

Nezemiskų protingų būtybių egzistavimas reikalautų isspręsti teologinius klausimus. Ar jos turi prigimtinę nuodėmę, jei nėra kilusios is Adomo ir Ievos? Ar gali būti keli Logoso įsikūnijimai skirtinguose pasauliuose? Juk Kristus "mirė uz visus" [Rom 6:10]

Neuroninis sąmonės modelis negali paaiskinti spontaninės neuronų veiklos, spontaninio elektronų perdavimo vaidmens apdorojant informaciją, Levinthal paradokso pasekmių, - kaip ir apibrėziant atmintį, suvokimą ir kūrybiskumą. Laikyta, kad gilesnieji psichikos lygiai, virs kurių įsitaisiusi "budrioji sąmonė" turėtų būti is subtilesnio nesėjo ir siekti netgi kvantinį lygį. [Grandpierre, 1995]

Nuoroda:

B.Carter. The Antropic Principle and its Implications for Biological Evolution// Philosophical Transactions of the Royal Society of London A 310, 1983, 347-363

Ar tusčia erdvė yra tusčia?

S.V.Smelyakov (ir Y.Karpenko, - kaip ir Nikola Tesla) tvirtina, kad erdvė yra uzpildyta energija, senovės graikų vadinta "eteriu".

Aristotelis mokė, kad pasaulis sudarytas is 4 elementų: oro, zemės, ugnies ir vandens. Juos sujungia eteris, vėliau lotyniskai vadintas vakuumu (vacuus, "tusčias"). Graikams eteris buvo materialaus pasaulio substancija, nes "gamtoje nėra tustumos".

Renė Dekartas sukūrė teoriją, pagal kurią eteris buvo plenum (graikiskai, "pilnas"). To reikėjo poveikio per atstumą paaiskinti. Pagal jį viską uzpildo labai tankios ir labai smulkios dalelytės, galinčios sąlyčiu perduoti poveikį. Dalelytės nuolat juda ir tarp jų nėra tarpų. Tad "eteris" buvo tankesnis uz materiją, tik nematomas. Bet po Evangelista Torricelli, o po to B.Paskalio eksperimentų visi įtikėjo, kad vakuumas yra.

Bandymai pradėjo rodyti, kad sviesa turi bangų savybių. Kilo klausimas, kaip ji gali sklisti tustumoje. Pagaliau Olafas Roemeris 1675 m. ismatavo sviesos greitį, taip parodydamas, kad jis nėra begalinis. I.Niutono (1642-1727) laikais manyta, kad eteris yra liuminiferinis, labiau skystas, nei kietas - kitaip, elastingas. Dz.Maksvelas (1839-1879) rado lygtis, aprasančias sviesos bangų sklidimą liuminiferiniame eteryje. Jis parodė, kad sviesos bangos yra elektromagnetiniai vektoriai banguojantys x-y plokstumoje sviesai sklindant z asies kryptimi. Bet bangų sklidimui reikalinga terpė elastinga ir inertiska. Elektromagnetinėms bangoms Maksvelas nustatė, kad eteris turi "dielektrinį pralaidumą". Nustatyta, kad tusčios erdvės "varza" yra 377 omai.

Tačiau 1887 m. Michelson ir Morley matavimai parodė, kad nėra Zemės judėjimo eterio atzvilgiu. Taigi, eteris, kaip terpė, neegzistavo. Dilemą issprendė A.Einsteinas, pagal kurio reliatyvumo teoriją sviesos greitis pastovus, tik reiskiniai atrodo kitaip judantiems stebėtojams.

Tačiau tustuma islaiko rezidentinį spinduliavimą ("triuksmą"), pavadintą "nulinio tasko energija" (ZPE). Net talpos temperatūrą sumazinus iki absoliutaus nulio, joje lieka terminės energijos likutis, kurio negalima pasalinti jokiomis priemonėmis.

Hal E. Puttoff aiskina, kad "vakuumas" yra milziniskas kunkuliuojančios energijos vieta, kur nuolat kuriasi ir anihiliuojasi el.dalelės. Vakuumo energetinis potencialas yra pritrenkiantis, tačiau daugumą laiko jėgos yra pusiausvyroje svyruodamos apie nulį. ZPE yra tusčios erdvės energija. Erdvė labiau panasi į krentantį vandens krioklį, o ne tustumą.

Vakuumo parametrai gali kisti (kai kuriems fizikiniams procesams) - tai vakuumo poliarizacija.

Elektromagnetizmas skiriasi nuo gravitacijos: El.dalelės myon ir tau turi elektronų krūvį, bet jų masė simtus kartų didesnė nei elektronų.

"Veikimo masė" ("besvorėms" el.dalelėms).

Stephen Hawking iskėlė idėją, kas "juodosios skylės" spinduliuoja antimateriją.

Nuorodos:

H.E.Puthoff. Can the Vacuum be Engineered for Spaceflight applications, 1997

H.E.Puthoff, S.R.Little, M.Ibison. Engineering the Zero Point Field and Polarizable Vacuum for Interstellar Flight, 2001

Natūrali atranka galioja ir kvantiniame pasaulyje

Objektyvi realybė tikriausiai taip pat yra priklausoma nuo Darvino nusakytų procesų. Panasu, kad kai kurios kvantinės būsenos yra "gyvybingesnės" nei kitos. JAV fizikų grupė įrodė teoremą, paaiskinančią kaip jautrus ir subtilus kvantinis pasaulis sukuria objektyvią, kasdienę realybę.

Jei, kaip teigia kvantinės mechanikos specialistai, pasaulio stebėjimas keičia patį pasaulį, kaip tuomet galima sutarti dėl kazkokių objektyvių tiesų? Kodėl kiekvienas zmogus po savęs nepalieka kiek kitokios pasaulio versijos, su kuria susidurs po jo atėjęs zmogus? Mokslininkai tvirtina, kad taip yra dėl to, jog kai kurios sistemų būsenos yra populiaresnės uz kitas dėl natūralios atrankos kvantinės formos. Mokslininkai tai pavadino kvantiniu darvinizmu. Informacija apie sias būsenas plinta į aplinką. Taigi, ateinantys ir praeinantys aplinkos stebėtojai mato tą patį "palankių būsenų" sukuriamą pasaulio vaizdą.

Mokslininkai zurnalo "Physical Review Letters"straipsnyje teigia, kad jei ne kvantinis darvinizmas, tuomet pasaulis būtų visiskai neprognozuojamas: skirtingi zmonės matytų skirtingas jo versijas. Netgi gyvybės tęstinumas būtų vargiai įmanomas, nes mes nesugebėtume patikimai įvertinti savo aplinkos. Mūsų informacija apie supančią aplinką greičiausiai nesutaptų su kitų zmonių informacija apie tuos pačius dalykus.

Sunkumų atsiranda kuomet bandoma ką nors tiesiogiai suzinoti apie kvantinę sistemą atliekant matavimus. Tai neisvengiamai sutrikdo tiriamą sistemą. "Po matavimo sistemos būsena bus tokia, kokia ji atrodė stebėtojui, tačiau tikriausiai ne tokia, kokia buvo iki stebėjimo pradzios", - sakė Wojciechas Zurekas su kolegomis is Los Alamos nacionalinės laboratorijos (JAV)

Kadangi, pasak W.Zureko, "Visata yra kvantinė is pamatų", si savybė, atrodytų, paneigia objektyvios realybės egzistavimo sąvoką. Tokioje situacijoje kiekvienas į Bekingemo rūmus vos pazvelgęs turistas galėtų pakeistų, tarkime, langų issidėstymą taip, kad kitas turistas langus matytų kiek kitaip, o trečiam turistui antrasis paliktų dar kitokį vaizdą. Tačiau taip, zinoma, nėra. Sis jautrumas stebėjimams kvantiniame lygmenyje (kurį Albertas Einsteinas vaizdziai nupasakojo kaip Dievą, konstruojantį kvantinį pasaulį pagal atsiverčiančią mėtomo kauliuko pusę), makroskopiniame lygmenyje isnyksta. "Kvantiniame lygmenyje Dievas noriai zaidzia kauliukais. Tačiau kai losiama is makroskopinių dalykų, jis zaisti atsisako", - pasakojo mokslininkas. Kaip tai atsitinka?

Los Alamos laboratorijos mokslininkai sistemos savybę vadina "objektyvia", jei ji vienu metu yra tokia pati daugeliui stebėtojų, kurie tą savybę gali pastebėti net nezinodami tiksliai ko iesko ir yra is anksto nesutarę dėl paieskos būdo vienodumo.

Fizikai sutinka, kad makroskopinis, arba klasikinis, pasaulis (kuris, atrodo, yra pastovios, "objektyvios" būsenos) kilęs is daugybę būsenų turinčio kvantinio pasaulio. Kol kas dar prastai suprantamo reiskinio, vadinamo dekoherencija, metu, sąveikaujant dominančios sistemos kvantinėms būsenoms ir jos aplinkai, tos būsenos pateikia vienintelį galimą "atsakymą", suvokiamą kaip objektyvų reiskinį.

"Dekoherencija is kvantinės "kosės" atrenka būsenas, kurios yra stabilios ir apziūrą is aplinkos gali iskęsti nesutrikdytos", - sakė W.Zurekas. Sios ypatingos būsenos vadinamos "zymeklio būsenomis" (pointer state), ir, nors yra kvantinės, jos lyg ir atrodo kaip klasikinės. Pavyzdziui, zymeklio būsenos objektai atrodo taip, lyg erdvėje uzimtu grieztai apibrėztą poziciją, o ne būtų laisvai isskydę erdvėje.

Tradicinio poziūrio į dekoherenciją pagrindas yra idėja, kad aplinkai sutrikdzius kvantinę sistemą, eliminuojamos visos būsenos isskyrus zymeklio būsenas, kurias stebėtojas gali stebėti tiesiogiai. Tačiau mokslininkas su kolegomis pazymi, kad paprastai mes apie sistemą duomenis renkame netiesiogiai, tai yra, mes stebime sistemos poveikį kokiai nors nedidelei aplinkos daliai. Pavyzdziui, jei ziūrime į medį, tai is tikrųjų "matuojame" lapų ir sakų poveikį stebimai sviesai, kuri atsispindi nuo medzio.

Tačiau nebuvo akivaizdu, kad sis netiesioginis matavimas atskleistų vienodas, atsparias dekoherencijai zymeklio būsenas. Jei taip nebūtų, tuomet sių būsenų pastovumas būtų nepakankamas konstruojant objektyvią realybę.

Dabar W.Zurekas su kolegomis įrodė matematinę teoremą, parodančią, kad zymeklio būsenos is tikrųjų atitinka būsenas, stebimas netiesioginio sistemos aplinkos matavimo būdu. "Aplinka modifikuojama taip, kad joje būtų zymeklio būsenos pėdsakas", - sakė mokslininkas. Tačiau vien sio proceso, kurį mokslininkai pavadino "aplinkos indukuota superselekcija", nepakanka, kad būtų garantuotas realybės objektyvumas. Nepakanka, kad zymeklio būsena tiesiog paliktų pėdsaką aplinkoje. Reikia kad tokių zymeklių būtų daug, kad daug stebėtojų galėtų matyti tą patį dalyką vienodai.

Laimė, tai atsitinka savaime, nes kiekvieno asmens stebėjimas priklauso tik nuo mazutės pėdsako aplinkoje dalies. Pavyzdziui, niekada nekyla grėsmė "isnaudoti" visus nuo medzio atsispindinčius fotonus, kad ir kiek zmonių į tą medį beziūrėtų.

Sis zymeklio būsenos pėdsakas "pasidaugina" tiksliai, nes zymeklio būsenos yra stabilios: vieno pėdsako palikimas netrukdo atsirasti kitam pėdsakui. Tai yra panasus į Darvino aprasytąjį atrankos procesas. "Galima sakyti, kad zymeklio būsenos yra pačios gyvybingiausios. Jos isgyvena net ir stebimos is aplinkos ir palieka palikuonis, paveldinčius jų savybes", - sakė W.Zurekas.

"Mūsų darbas parodo, kad aplinka ne tik isgauna informaciją apie sistemos būseną ir laiko ją sau. Is tikrųjų sistema per aplinką pateikia informaciją apie save taip, kad ją tuo pačiu metu nepriklausomai galėtų priimti daug stebėtojų", - sakė fizikas.

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Papildomai skaitykite:
Visatos modeliai
Papildomas matavimas
Virpesio-sukinio teorija
Kvantinė mechanika: Triumfas ar mokslo ribotumas?
Tolimojo poveikio reiskinys
Erdvės ratilai: Visatos darinių kilmė
Panspermia: uzkratas is kosmoso
Isilginės bangos ir kelionės laike
Visatos pirmapradis karstis
Rodzeris Boskovičius: aplenkęs savo laiką
"Pioneer" anomalijos
"Wow" signalas

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Zvaigzdzių vartai: valdomas nuotolinis matymas

"Realybė tėra vien tik iliuzija, nors ir nuolatinė", vėlyvasis Albertas Einsteinas.

"Jei visa tėra iliuzija ir niekas neegzistuoja, neabejotinai permokėjau uz kilimą", Woody Allen.

"Niekas negali būti tuo, kuo yra, nes visa gali būti tuo, kuo nėra", Alisa Stebuklų salyje.

Yra du fizikos lygiai: akademinis ir "Juodųjų aplankų" (X-failų) projektų. Pirmieji viesumai, antrieji slapti. Tačiau kartais slapti projektai pamato viesumą.

Nick Balaskas Ottawa universitete atrado 1952 m. "Magnet" projekto pranesimo juodrastį. Jį parasė Wilbert Smith, Kanados transporto departamento vyr. radijo inzinierius, kuris vadovavo Kanados skraidančių lėksčių programai nuo 1950 m. gruodzio iki 1954 m. rugpjūčio.

Jame W.Smith nusakė 5 pagrindinius skraidančių lėksčių aspektus, kurie isaiskėjo aptariant klausimus su JAV pareigūnais. Tai:
1) Tema yra slapčiausia JAV vyriausybėje, slaptesnė nei vandenilinė bomba;
2) Skraidančios lėkstės egzistuoja;
3) Jų veikimo principas nezinomas, tačiau ta kryptimi įtemptai dirba nedidelė grupelė, vadovaujama Vannevar Bush;
4) JAV tema laikoma labai svarbia;
5) JAV tiria keliomis kryptimis, tarp kurių gali būti ir skraidančios lėkstės kaip psichikos reiskinys.

Du puslapiai nusako, kad
Projekto tikslas yra istirti magnetinius reiskinius kylančius is ribinių elektromagnetinio lauko sričių ir tai būtų pagrindas naujai technologijai. Pirminė komanda turi būti maza. Programa apima:
1) Elektromagnetinio spinduliavimo ribinėmis sąlygomis teorinius tyrinėjimus;
2) Laboratorinius yrimus apie mechanines jėgas susijusias su elektronų judėjimu r elektros srove magnetinėse medziagose.
3) Teorinius ir laboratorinius magnetinių domenų rezonanso sąlygų tyrinėjimus;
4) Magnetinių bangų sklidimo magnetinėse terpėse tyrimą;
5) Tirti galimybę sukelti reiskinį - "panirti" magnetiniame lauke.
6) Istirti galimybę sukurti izoliuotus magnetinius polius;
7) Istirti magnetinio lauko poveikį besisukančiam islinkusiam metaliniam objektui.

Dokumentas: www.presidentialufo/top_secret_draft.htm

"StarGate" buvo viena nuotolinio matymo programų, turėjusių skirtingus pavadinimus: "Saulės dryzelis" (kaip charakterio savybė, Sun Streak), "Kepimo liepsna" (Grill Flame), "Centrinė juosta" (Center Lane), kai priklausė DIA ir INSCOM, bei "Scanate" (CZV). Jos turėjo tirti reiskinį ir įvertinti panaudojimą zvalgyboje.

Programa buvo skirstoma į atskiras tyrimų ir vykdomąją veiklas. Antroji įdarbindavo "regėtojus" mokymui bei zvalgybos informacijai gauti.

Programa buvo atsakas į CZV būkstavimus dėl sovietų psichikos tyrimų remiantis CZV 1969-71 m. zvalgybos saltiniais. 1970 m. buvo manoma, kad sovietai psichotronikos tyrimams skyrė 60 mln. rublių per metus, o 1975 m. jau 300 mln. Tad buvo daroma prielaida, kad sovietai kazką pasiekė.

Pradinę "Scanate" [skenuoti pagal nurodytas koordinates] programą 1970 m. finansavo CZV. Nuotolinio matymo programa pradėta 1972 m. Stanfordo tyrimo institute (SRI), Kalifornijos valstijos Menlo parke. Jai vadovavo Russell Targ ir Harold Pathoff (priklausęs scientologams). Pastangos koncentruotos ties keliais "apdovanotais" asmenimis, tarp jų ir Niujorko menininku Ingo Swann, OT 7 lygio scientologu. Daugelis SRI "isskirtųjų" PRIKLAUSĖ Scientologijos baznyčiai ie buvo apmokomi ir tikėtasi jų sugebėjimus panaudoti "psichotroniniame kare".

"Gondola Wish" buvo 1977 m. ACSI SED padalinio pastanga įvertinti nuotolinio matymo galimybes. Jo pagrindu 1978 m. viduryje Zvalgyba įsteigė "Grill Flame", įsikūrusį Meade forto 2560 ir 2561 pastatuose (priklausant INSCOM "G skyriui"). Jį sudarė kareiviai ir keli civiliai, tikint juos turint kai kurių psichinių sugebėjimų SRI tyrimo programa įtraukta į "Grill Flame" 1979 m. pradzioje ir 1986 m. buvo atliekama jau simtai bandymų.

1983 m. programa pertvarkyta į "Center Lane" (ICLP) projektą. I.Swann ir H.Pathoff sukūrė instrukciją, kuri, atseit, teoriskai kiekvienam leido gauti tikslius nuotolinius duomenis. Apie sią slaptą programą 1984 m. parasė Jack Anderson.

1984 m. Mokslo akademijos Nacionalinis tyrimų konsiliumas įvertino Nuotolinio regėjimo programą pagal Armijos tyrimo instituto uzsakymą. Rezultatai buvo nedziuginantys. Pasibaigus Armijos skirtiems fondams 1985 m. pabaigoje, padalinys pertvarkytas į "Sun steak" ir perduotas DIA Mokslo ir technikos zvalgybos direktoratui su kodu DT-S.

Prorama perėjo SAIC (Mokslo taikymų tarptautinei korporacijai) ir 1991 m. buvo pervadinta "Star Gate". Projekto statusas is SAP (Ypatingos prieigos programos) pasikeitė į LIMDIS (riboto pateikimo) ir jame tebedalyvavo Edwin May, naudojęs apie 70% projekto biudzeto ir 85% duomenų.

Per kokius 20 m. "Star Gate" ir susijusioms veikloms isleista apie 20 mln. dolerių, is jų 1985-1992 apie 11 mln. Per visą laiką programoje dirbo tik apie 40 asmenų, įskaitant 23 "regėtojus".

Dalyviai, aiskiai turėję psichinių galimybių, skirtingu metu taikė bent tris technikas:

CRV (koordinuotas nuotolinis matymas) - SRI sukurta technika, kai "regėtojų" prasoma pasakyti, ką mato vietovėje nurodytomis koordinatėmis;

ERV (Isplėstas nuotolinis matymas) - misrus relaksacinis-meditacinis metodas;

WRV (Rasomasis nuotolinis matymas) misrus čanelingo ir automatinio uzrasymo metodas pradėtas 1988 m. kai kurių laikytas maziau patikimu.

1995-ais programa vykdė kelis simtus zvalgybos projektų ir atliko tūkstančius nuotolinio matymo sesijų. Rezultatai vadinti "8 martini", nes nuotolinis matymas taip issekindavo, kad "regėtojas" turėjo iseiti ir isgerti 8 stiklus martinio atsistatymui. Pranesta apie bandymus:

a. Joe McMoneagle, SSPD, SD ir 902d MI grupės specialių zvalgybos projektų karininkas, sakosi 1984 m. palikęs "Star Gate" turėdamas "Merit" apdovanojimą uz informaciją apie 150 objektų, kuri kitais būdais nebuvo pasiekiama. b. 1974 m. regėtojas tiksliai apibūdino aerodromą su dideliu kranu gale. Nurodytomis koordinatėmis buvo sovietų aerodromas Semipalatinsko atominių sprogdinimų rajone. c. "Regėtojas" sovietų TU-95 bombonesio suduzimo vietą nustatė kelių mylių tikslum. d. 1979 m. Nacionalinio saugumo paprasytas "regėtojas" "matė" didelį naujai statomą rusų povandeninį laivą su 18-20 paleidimo angų. e. 1981 m. italų "Raudonosios brigados" pagrobė James L.Dozier. Jis islaisvintas po 42 dienų padedant JAV "valstybės ir saugumo departamento specialistams". f. Pries bombardavimą 1986 m. bandyta nustatyti Kadafi buvimo vietą, bet jis nenukentėjo. g. 1988 m. bandyta nustatyti, kur Libane laikomas pulkininkas William Higgins. Vėliau sakyta, kad tikėtina į buvus nurodytoje vietoje. h. 1989 m. aiskintasi apie Libano cheminį ginklą. "Regėtojas" sakė, kad chemikalus is Tripoli į pietų Libano uostą turi gabenti laivas, kurio pavadinimas "Patua" ar "Potua". Nustatyta, kad "Batato" paėmė neapibūdintą krovinį is Tripoli ir nugabeno į pietų Libaną. i. "Regėtojas" nustatė, kad KGB pulkininkas snipinėdamas Pietų Afrikoje informaciją perduoda siųstuvu įtaisytu kalkuliatoriuje. j. "Persų įlankos" karo metu bandyta nustatyti Sadamo Huseino buvimo vietą. k. 1994 m. bandyta surasti plutonį Siaurės Korėjoje - be ypatingų pasiekimų.

Tačiau paskutiniojo amziaus desimtmečio pradzioje padalinyje 11 kartų keitėsi vadovybė, slubavo moralė, pasiekiami nekokie rezultatai. 1995 m. padalinys perduodamas CZV kuriai pavedama perziūrėti programą. CZV pasamdo Amerikos tyrimų institutus (AIR) programos įvertinimui. 1995 m. lapkričio 28 d. paskelbiama rugsėjo 29 d. ataskaita. Teigiamą statistikos specialistės Jessica Utts laboratorinių tyrimų vertinimą [15%] atsvėrė neigiamas psichologo Ray Hyman įvertinimas. Galutinė AIR isvada - "Star Gate" programą reikia nutraukti.

Parengė Cpt.Astera's advisor 

Literatūra

Enhancing Human Performance // National Press Academy, 1988

Jim Schnabel. Remote Vewers: The secret history of America's psychic spies

U.S. secretly used psychics in spy cases source // AP - Byline, 11/29/95

Psi Explorer // Project StarGate

Taip pat skaitykite:
Roswello avarija
Bob Lazar priestaravimai
C.W.Fitch pokalbis su W.Smith
Mokslininkų pasisakymai apie NSO (taipogi ir W.Smith)
Konspiracija: ore stebėti NSO
NSO sukurti zmogaus?
Los Lunas dekalogas
Atkurta atmintis
Aplenkęs savo laiką
Naujojo tūkstantmečio vaikai
21 a. Diotimos kreipimasis į NASA
Isminčių akmenys ar pirmasis kompiuteris?

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

10 nederančių su įsigaliojusia teorija radinių

Ne visi artefaktai dera su oficialiąja tiesinio vystymosi istorija. Tačiau mįslingi atradimai gerai sutaria su senovės mitais ir legendomis ir rodo istoriją buvus ne tiesiska - uzmistieji amziai vystėsi ir zlugo milziniskais ciklais.

Sis puslapiukas papildo ankstesnįjį, pavadintą - O kas, jei visa tai jau buvo?

1. Elektros baterijos Babilone

1938 m. austrų archeologo Wilhelm Konig radinys Bagdado muziejuje sujaukė sampratą apie senovės mokslą. 6-ių colių auksčio ryskiai geltono molio inde buvo 5 x 1,5 colio cilindras is lakstinio vario. Jo krastas buvo sulituotas 60:40 svino-alavo lydiniu prilygstančiu geriausiems siuolaikiniams lydmetaliams. Cilindro dugnas buvo is vario skritulėlio uzglaistyto bitumo derva. Kitas bitumo sluoksnis buvo virsuje ir cilindro centre laikė gelezinį virbą. Atrodė, kad gelezį ėsdino rūgstis. Tarsi tasai molinis indas būtų elektros baterija.

Si baterija, kaip ir kitos, buvo atkastos Irake ir yra priskiriama Partų Persijos okupacijos laikotarpiui - 248m.pr.m.e-226 m. Tačiau Konig Bagdado muziejuje rado ir varinių vazų su sidabro sluoksniu, iskastų pietų Irake sumerų laikotarpio kultūriniame sluoksnyje ir priskiriamų 2500 m.pr.m.e. Atrodytų, kad persai elektros baterijas perėmė is seniausios zinomos Vidurio rytų civilizacijos.


2. Rentgenas Senovės Egipte

Skirtingose Egipto Denderos miesto Hatorės sventyklos (is vėlyvojo Ptolomėjų laikotarpio) vietose yra keistų piesinių, kurių egiptologai nesugeba paaiskinti.

Vienoje is salių (Nr.17) virsutinėje panelėje vaizduojami Egipto zyniai, kazką atliekantys su objektais, atrodančiais kaip pailgos elektroninės lempos. Kiekvienoje lenpoje per vidurį yra gyvatiskas darinys. Svedų inzinierius henry Kjellson knygoje "Forvunen Tiknik" (Dingusios technologijos) pabrėzė, kad tos gyvatės laikant hieroglifais yra verčiamos kaip "seref", o tai reiskia "svytėjimas".

Pačioje bareljefo desinėje yra dėzė, ant kurios sėdi Atum-Ra - tarsi tai būtų energijos saltinis. Prie dėzės prijungtas vytas kabelis nuvinguriuoja per visas grindis link elektrolempų cokolio. Kiekvienas tų objektų yra ant kolonos vadinamos "djed", kurią inzinierius Alfred D.Bielek laiko aukstos įtampos izoliatoriais. Tos lempos atrodo kaip TV kineskopai, tad nenuostabu, kad elektronikas N.Zecharius jas laiko Crookes, kineskopų pirmtakais.

Nors virsutinio kambario piesiniai pazeisti vėlesniųjų laikų vandalų, kiti piesiniai kriptoje zemiau isliko beveik nepazeisti ir dar labiau padidina tą paslaptį, nes vaizduoja zmones, klūpinčius pries jas sudėjus rankas ant krūtinės - tarsi kazką is jų gautų. Koks radiacinis gydymas buvo atliekamas čia?

3. Asokos skulptūros mįslė

Senovės metalurgijos pasiekimų virsūnė yra Indijos Deli mieste stovinti Asokos kolona. 23 m. auksčio ir 16 colių skersmens, ji sveria 6 t. Tas gelezies stulpas yra sudarytas is meistriskai sulydytų diskų. Jos pagrinde esantis įrasas priskiriamas karaliui Chandra Gupta II, mirusiam 413 m.

Būdama virs 1500 m. amziaus, ji yra tarsi neliesta laiko - atlaikiusi masonų lietus, vėjų ir temperatūrų kaitą.

4. Kompiuteris Senovės Graikijoje

Kelios dienos pries 1900-ųjų Velykas mazoje Antikythera saloje buvo surastos senovinio laiko liekanos su bronzos ir marmuro statulomis ir kitais artefaktais. Jis datuojamas 85-50 m.pr.m.e.

Tarp radinių buvo beformis griozdas is isėsdintos bronzos ir sutrūnijusio medzio. Jis buvo nugabentas į Atėnų muziejų. Medinės dalys greitai suiro ir pasirodė griozdo vidus su daugeliu krumpliaračių kaip sių dienų laikrodziuose.

1958 m. Derek J. De Solla Price rekonstravo masiną. Paaiskėjo, kad ji skaičiavo Saulės ir Mėnulio judėjimus. Krumpliaračiai galėjo suktis į abejas puses bet kokiu greičiu - tad galėjo paskaičiuoti padėtį danguje - praeityje, dabartyje ir ateityje.

5. Skrydziai Senovės Egipte

1898 m. keistą sparnuotą objektą (datuotą 200 m.pr.m.e.) prancūzų archeologas Lauret rado Pa-di-Imen kape siaurės Saqqara Jis buvo nuveztas į Kairo muziejų, kur jam duotas numeris 6347.

Po 70 metų, 1969 m., Khalil Messiha, Egipto fizikas, menininkas ir aviamodeliuotojas, tyrinėjo pauksčių figūras. Minėtame artefakte jis atpazino aviacijos bruozus. Jis buvo padarytas is labai sviesaus figmedzio, orlaivis svėrė 0,5 uncijos ir buvo su tiesiais aerodinaminiais colių skersmens sparnais. Atskiras gabalas jungėsi kaip jo uodega.

Neaisku, koks galėjo būti jo variklis. Tačiau modelis tiko būti neblogu sklandytuvu. Messiha pazymi, kad egiptiečiai daznai darė modelius visko, ką matė aplink - ir dėdavo juos į kapus, laikydavo laivuose ar karo vezimuose.

Po mirties mumija keliauja į pozemius Saulės dievo barka. Ar antrajame stulpelyje ne lėktuvo hieroglifas?

Taip pat skaitykite:
Paslaptingas malūnspario hieroglifas
Ka ir Ba - dvasia ir siela Egipte

6. Reaktyvinis lėktuvas Pietų Amerikoje

1954 m. Kolumbijos vyriausybė dalį aukso radinių pasiuntė ekspozicijai į JAV. Emmanuel Staubs, JAV juvelyras, padarė 6-ias jų kopijas. Po 15 m. vieną jų tyrimams gavo zoologas Ivan T.Sanderson, kuris padarė isvadą, kad tai reaktyvinio lėktuvo modelis.

Mazdaug 2 colių ilgio objektas buvo nesiojamas kaip kaklo papuosalas. Jis priskiriamas Sinu, pries inkus buvusiai civilizacijai (500-800 m.). Tiek Sanderson, tiek Arthur Poyslee is Niujorko aeronautikos instituto padarė isvadą, kad tai nėra jokio zinomo sparnuoto gyvūno figūra. Jis labiau panasus į mechaninę masiną. Ypač antgamtiska yra jo trikampė uodega.

Kairiajame sone tarsi buvo kazkokių įrasų - ten, kur būna siuolaikiniuose lėktuvuose. Tas įbrėzimas panasus į aramėjiską ar hebrajiską "beth" (B) raidę. Tai ttarsi reikstų, kad to objekto kilmė ne Kolumbijoje, o Vidurio Azijoje.

7. Atlantidos kristolinė kaukolė

1927-ais F.A. Mitchell-Hedges senajame majų mieste Lubaantum (dabar Belize, Britų Kondūre) sventyklos griuvėsiuose rado kristolinę kaukolę, padarytą is vientiso gryno kvarco gabalo - 5 colių auksčio, 7 colių ilgio ir 5 colių pločio. Ji yra kaip nedidelio zmogaus kaukolė. 1970 m. meno restauratorius gavo leidimą ją istirti Hewlwtt-Packard laboratorijose. Buvo atskleista daug anomalijų.

Kaukolė isbrėzta neatsizvelgoiant į natūralią kristalo asį - nezinomas reiskinys siuolaikinėje kristalografijoje. Nebuvo naudota jokių metalinių įrankių. Is smulkių įbrėzimų Dorland spėjo, kad is pradzių ji buvo nuslifuota naudojant deimantus. Vėliau - apdaila vandeniu ir smėliu. Tai turėjo trukti 300 m. Tai neįtikėtina. Tad buvo panaudota kazkokia uzmirsta technologija. Garvin apibendrino - siandien tai pagaminti yra praktiskai neįmanoma. Tai laikais, kai zmogus vaiksto po Mėnulį. Ir tai ne sugebėjimų, kantrybės ar laiko stoka. Tai tiesiog neįmanoma. To prakeikto daikto tiesiog negali būti.

Daugiau apie tai yra siame puslapyje

8. Kas nusovė neandertalietį?

Londono gamtos muziejus saugo paleolito laikų kaukolę (38 tūkst. m. amziaus), iskasta 1921 m. Zambijoje. Kairėje pusėje yra absoliučiai apvali colio skersmens skylė. Aplink ją nėra ziedinių linijų ar kitų saltojo ginklo panaudojimo pozymių. Kita pusė sudraskyta - tarsi tai būtų padariusi kulka.

Ji yra iskasta is 60 pėdų gylio akmenuoto grunto. Tad kas saudė pries 38 tūkst. metų?

9. Neįtikėtini Cabrera akmenys

Ikoje (Peru) surinkta 20 tūkst. lentelių ir beisbolo dydzio akmenų su piesiniais, kurių dalis yra tarsi ne is to laikmečio. Tai surinko medikas, archeologijos mėgėjas javier Cabrera Darquea.

Dauguma jų yra is nepaprastai kieto granito andesito. Pirmąkart juos paminėjo jėzuitas misionierius tėvas Simon, lydėjęs Pizarro 1525-ais. Jų pavyzdziai atvezti į Ispaniją 1562 m.

Akmenyse pavaizduotos sudėtingos chirurginės operacijos - karkais pazangesnės, nei gali siuolaikinis mokslas. Ten yra Cezario pjūvių, kraujo perpylimų, akupunktūrų adatų naudojimo nuskausminimui (Vakaruos pradėtų naudoti tik 1970-ais), kepenų ir inkstų operacijos, vėzio pasalinimo operacijos. Pavaizduotos ir detalios sirdies bei atidengtų smegenų operacijos, o bent 20-yje akmenų vaizduoja sirdies persodinimą. Yra net ir ... smegenų persodinimų.

10. Metalų apdirbimas pries milijonus metų

Paskutiniaisiais 30 m. Wonderstone sidabro kasyklos, esančios netoli Ottosdal (Vakarų Transvaal, PAR) kalnakasiai is didelio gylio istraukia keistų apvalių objektų. Jų rasta apie 200 m. 1979-ais kelis jų atidziai istyrė J.R.McIver, Witwaterstand universiteto Johannesburg'e geologijos profesorius ir Potsshefstrous universiteto geologijos prof. Andries Bisschoff.

Tai tarsi suploti sferoidai - mazdaug 1-4 colių dydzio is melsvo plieno su rausvoku atspalviu. Metale yra ploni baltų "siūlų" pėdsakai. Jie yra is nikelio-plieno lydinio, kuris nesusidaro natūraliomis sąlygomis. Sudėtis leidzia spėti juos esant is meteoritų. Kai kurie jų turi labai ploną kiautą ir perlauzus randame keistą medziagą, kuri sąveikoje su oru virstu dulkėmis.

Jie iskasami is pyrofilito uolienos, kurios amzius yra 2,8-3 mln. metų. Roelf Marx, PAR Klerksdorf muziejaus priziūrėtojas pastebėjo, kad rutuliukai lėtai sukasi aplink savo asį - vien vidinės jėgos veikiami. Tad po tiekos metų jie dar issaugojo kazkokios energijos likutį.

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Sis puslapiukas papildo ankstesnįjį, pavadintą
O kas, jei visa tai jau buvo?

Global Lithuanian Net:    san-taka station:

NSO ir Biblija

Biblija - puikus saltinis NSO tyrimams. Pavyzdziui, kas buvo toji zvaigzdė, rodziusi kelią isminčiams į Betliejų? Ir pagaliau "zvaigzdė, kurią jie matė Rytuose, traukė pirma, kol sustojo ties ta vieta, kur buvo kūdikis" (Mt 2,9). Kokia zvaigzdė ar planeta gali sustoti? O ir Biblijos angelai ir dievas, kalbantis zmonėms, gali būti ateiviai.

O stai istraukos is "Isėjimo knygos", kai zydai bėgo is Egipto:

Is 13, 21 Viespats ėjo pirma jų dieną debesies stulpe, rodydamas kelią, o naktį ugnies stulpe, sviesdamas jiems, kad jie galėtų keliauti dieną ir naktį.

Is 13,22 Jis nepatraukė nuo jų debesies stulpo dieną nė ugnies stulpo naktį.

Is 19,16 Trečiąją dieną, rytui isausus griaudėjo perkūnija ir zaibavo, tamsūs debesys apdengė kalną ir pasigirdo labai stiprus trimito garsas. Visi zmonės stovykloje pradėjo drebėti.

Is 19,17 Mozė isvedė tautą is stovyklos susitikti su Dievu. Jie sustojo kalno papėdėje.

Is 19,18 Visas Sinajaus kalnas buvo apgaubtas dūmų, nes Viespats nuzengė ugnyje ant jo. Dūmai kilo tarsi is krosnies, visas kalnas smarkiai drebėjo.

Is 24,15 Mozė uzkopė į kalną, ir debesis apdengė kalną.

Is 24,16 Viespaties slovė nusileido ant Sinajaus kalno ir pasiliko sesias dienas. Septintą dieną Jis pasaukė Mozę is debesies.

Is 24,17 Viespaties slovė atrodė izraelitams lyg deganti ugnis kalno virsūnėje.

Tačiau dar paslaptingesnė pranaso Ezechielio knyga, prasidedanti paslaptingu regėjimu (pilną istrauką skaitykite čia):

1.1 .Atsivėrė dangūs, ir as mačiau Dievo regėjimus.

Ez 1,4 As mačiau is siaurės kylantį viesulą ir debesis, aplinkui liepsnojo ugnis. Ugnies vidurys spindėjo lyg zėrintis gintaras.

Ez 1,5 Liepsnų viduryje mačiau keturias būtybes. Jų isvaizda buvo panasi į zmogaus.

Ez 1,6 Kiekviena jų turėjo keturis veidus ir keturis sparnus.

Ez 1,7 Jų kojos buvo tiesios, o kojų pėdos panasios į versio kanopas. Būtybės zibėjo kaip islydytas varis.

Ez 1,8 Po jų sparnais keturiuose sonuose buvo zmogaus rankos. Veidus ir sparnus jos turėjo keturiose pusėse.

Ez 1,9 Sparnai lietė vienas kitą. Eidamos jos nesisuko, kiekviena ėjo tiesiai.

Ez 1,10 Visų keturių veidai atrodė taip: priekyje buvo zmogaus veidas, desinėje - liūto veidas, kairėje - versio veidas ir uzpakalyje - erelio veidas.

Ez 1,11 Jų sparnai buvo istiesti ir pakelti į virsų. Du sparnai lietė vienas kitą, kiti du - dengė jų kūnus.

Ez 1,12 Jos ėjo kiekviena tiesiai pirmyn. Kur dvasia norėjo eiti, ten jos ir ėjo, ir eidamos nepasisukdavo.

Ez 1,13 Būtybės atrodė kaip degančios anglys, kaip zibintai. Ugnis judėjo tarp būtybių. Ji buvo labai sviesi, o is jos zybčiojo zaibai.

Ez 1,14 Būtybės judėjo pirmyn ir atgal tarsi zaibai.

Ez 1,15 Ziūrėdamas į būtybes, mačiau ant zemės prie kiekvienos is jų po ratą.

Panasu, kad Ezechielis pamatė kazką tokio, ko jis nesugebėjo suvokti savo protu - ir kiek įmanydamas stengėsi aprasyti pamatytą konstrukciją. Erichas fon Denikenas savo "Dievų vezėčiose" (isleistoje 1968 m.) ją laiko nezemisku skraidančiu objektu. NASA inzinierius Jozefas fon Bliumričas panoro moksliskai paneigti sią hipotezę. Jis buvo labai nepėsčias: "Skylab" sistemų projektų skyriaus vadovas, didesnį gyvenimo dalį praleidęs projektuodamas ir tirdamas lėktuvus ir raketas (tarp jų ir "Shuttle"); uz dalyvavimą Saturn-5 ir Apollon projektuose 1972-ais gavo NASA medalį "Uz ypatingus nuopelnus"; buvo daugelio patentų savininkas.

"As pradėjau skaityti 'Dievų vezėčias' su isankstine nuostata kaip visiską nesąmonę... Tada as susiradau Bibliją, kad perskaityčiau visą tekstą, vis dar įsitikinęs, kad viens-du paneiksiu Denikeno isvadas"... raso jis 1973-ais isleistoje savo knygoje "Ezechielio kosminiai laivai". Tačiau kruopsčiai isstudijavęs Biblijos tekstą, ir jis nusprendė, kad Ezechielis matė kosminį erdvėlaivį. Jis net padarė jo brėzinius, kuriuose "vizija" yra panasi į "Gemini" ar "Apollon" nusileidimo kapsulę, papildomai turinčią malūnsparnio mentes. Jis net padarė isvadą, kad Ezechielio aprasyto laivo charakteristikos yra artimos toms, kurias NASA inzinieriai laiko optimaliomis erdvėlaiviui kylant ar leidziantis.

Pagal Jozefą keturios būtybės nebuvo gyvos - tai buvo 4 kosminio laivo atramos, - kiekviena jų turėjo ratą, galintį judėti pirmyn, atgal ir į sonus. Jų sparnai buvo malūnsparnio propelerio mentės. Besisukančis jos atrodė tarsi būtų susiliejusios į viena.

Ezechielis gali būti ir vienas to laivo "keleivis":

Ez 3,12 Dvasia pakėlė mane, ir uz savęs isgirdau griausmingą balsą: "Palaiminta Viespaties slovė sioje vietoje",

Ez 3,13 taip pat būtybių sparnų slamėjimą ir ratų dundėjimą - tai buvo didelis dundesys.

Ez 3,14 Dvasia pakėlė ir nunesė mane. As nuėjau apkartęs, degančia dvasia, bet Viespaties ranka buvo stipri ant manęs.

Sia tema bus ir daugiau rasinių.

Parinko Rulis

Papildomai skaitykite:
Legendinė Ofyro aukso salis
Biblija ir baznyčios paėmimas
Atsakymai baznyčios paėmimą
Senosios Indijos masinos (yantra)
Senovės Indijos oreivystės priesausris
Nezemiski senosios Indijos personazai
Vaimanika sastra atsiradimo istorija
Vimanų vibruojantieji degalai

Atsiliepimus ir pastabas galite palikti pagrindinio san-taka station puslapio gale.


Document Info


Accesari: 7220
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )