Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




Valisnerijų auginimas

Lituaniana


Valisnerijų auginimas

Pirkdami valisnerijas, issirinkite tokias, kurios tinka jūsų   akvariumui. Pvz. Vallisnerija spiralis geriau tiks mazesniam akvariumui, nei Vallisneria gigantea. Jei ruosiatės valisnerijomis apsodinti 232k105c akvariumo galinę sienelę, rinkitės tas, kurios daugmaz yra tokio ilgio koks jūsų akvariumo aukstis. Pradedančiųjų akvariumo aukstis dazniausiai būna 30-45cm, tam puikiausiai tiks Vallisneria spiralis ir Vallisneria tortifolia. Kita vertus, kitiems akvariumininkams patinka uzlinkę valisnerijų lapai vandens pavirsiuje, juo labiau tai sukuria sesėlius, taip mėgstamus kai kurių zuvų. Tokiu atveju rinkitės aukstus augalus ir sodinkite arčiau filtro, kad lapai plauktų pasroviui į kitą akvariumo galą.



Kaip minėjome anksčiau, valisnerijos nereiklios vandens   parametrams. Puikiai auga kietame, sarmingame vandenyje. Vis dėlto reikėtų vengti minksto ir rūgstaus vandens. Kaip nedaugelis akvariuminių augalų, valisnerijos laisvai pakenčia sūrų vandenį (iki 1.5gr/ltr), todėl puikiai tinka gyvavedzių akvariumuose.

Apsvietimas turi būti stiprus: nė viena is auksčiau paminėtų rūsių nepasitenkins viena liuminescencine lempa. Idealiausia būtų turėti dvi, ypač jei virs lempų uzdėsite reflektorių geresniam sviesos atspindėjimui. Reiktų nepamirsti, kad gilesniam nei 50cm akvariumui liuminescencinių lempų neuzteks ir reikės pasirūpinti galingesnėmis, tokiomis kaip metalo halogeninėmis ar gyvsidabrio.

Kalbant bendrai, valisnerijos jausis gerai ir paprastame grunte, tačiau esant galimybei, vertėtų naudoti substratą. Akvariumuose valisnerijos naudoja daugybę mineralų. Pristojus augti - vertėtų tręsti gelezimi.

Sodinimas ir genėjimas

Dauge akvariumininkų nesugeba teisingai auginti valisnerijas ir daznu atveju jos paprasčiausiai numirsta. Visa tai įvyksta dėl labai paprastų priezasčių. Pirma, niekada neuzkaskite saknų giliai. Valisnerijos nepakenčia turėti virsutinę saknų dalį giliai grunte, o vainikas (vieta kur pradeda dygti lapai) turėtų būti 1-2cm virs grunto. Karūną atpazinti nėra sunku - tai balta arba vos zalia vieta prie saknų, lyginant su visa augalo spalva. Sodinant valisnerijas, su pirstu grunte padaroma skylė ir apatinė saknų dalis įkisama gilyn, pasirūpinant, kad karūna nebūtų uzkasta.

Antra auksinė taisyklė pasirūpinti, kad lapai neuzlūzę ar uzlinkę. Taip atsitikus, lapas paprasčiausiai numirs. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad joks mazas akmenukas nepapuolęs virs vainiko tarp lapų, kadangi dygstant naujiems - tai trukdo ir neleidzia augti.

Tarp akvariumininkų daznai sklando gandas, kad valisnerijos negali būti genėjamos. Tai netiesa. Svarbiausia karpant lapus, naudoti astrų peilį ar zirkles, stengiantis neįskelti lapo įstrizai. Seni lapai gali būt atsargiai atplėsti nuo pagrindo.

Dauginimasis

Apsipratę po pasodinimo, valisnerijos isleidzia ūglius, kurie po poros savaičių sudaro savo saknų sistemą ir gali būti atkirpti bei perkelti į kitą vietą.

Kita

Ilgą laiką vandens pavirsiuje plūduriuojantys labai apauga dumbliais. Jei akvariume neturite zuvų, kurios tai nuskabytų, paprasčiausiai nukirpkite lapų galus astriomis zirklėmis.


Document Info


Accesari: 2119
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )