Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




ANCIENT CONQUEST

Poloneza


ANCIENT CONQUEST

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Gra - choć w pewnym stopniu oparta o starożytną mitologię i współczesną wiedzę na temat starożytnej sztuki budowania okrętów - została przez nas wymyślona od początku do końca i nie powinna być traktowana jak źródło wiedzy na tematy mitologiczne.



Ancient Conquest dzieje się w dawnych czasach, znanych z mitologii greckiej, gdy na Ziemi żyli bohaterowie pokroju Herkulesa i Tezeusza. Celem gry jest zdobycie złotego runa.

By osiągnąć ten cel, będziesz wykorzystywać zasoby naturalne, takie jak bursztyn, ryby i lewiatany, by zbudować flotę morską i legendarny statek Argo. Będziesz walczyć z potworami - Harpiami, Gorgonami i minotaurami, rekinami, krokodylami i wężami morskimi; trafisz na magów i potężne floty perskie i barbarzyńskie. Nawet natura może wystąpić przeciwko Tobie, wybuchami wulkanów niszcząc to, co udało Ci się wybudować. Na swej drodze napotkasz bohaterów, którzy mogą się do Ciebie przyłączyć, by pomóc w walce swoimi umiejętnościami.

Więcej informacji na temat gry, a także ewentualne patche, znajdziesz na naszym serwerze www 18318s1818s .ancientconquest.com. Informacje na temat polskiej wersji zjawią się (jeśli zajdzie taka potrzeba) na serwerze www.coda.com.pl.

Historia

Historia świata liczy pięć wieków.

W pierwszym, złotym wieku, nieśmiertelni bogowie mieszkali na Olimpie, rządzeni przez okrutnego Kronosa. Kronos stworzył pierwszych śmiertelników. Poza tym, że byli śmiertelni, nie różnili się oni niczym od bogów - nie znali cierpienia, kłopotów ani ciężkiej pracy, a gdy nadszedł ich czas, umierali bez bólu i trwogi.

Po latach Kronosa pokonał jego syn, Zeus, i to on stał się pierwszym wśród bogów. Zaczął się wiek srebrny, w którym ludzie zaczęli się kłócić między sobą. Śmiertelnicy odwrócili się od bogów, za co Zeus zmiótł ich z powierzchni ziemi.

Wtedy bogowie stworzyli nową rasę, która miała im służyć. Zaczął się wiek spiżu. Nowi ludzie kochali krwawe wojny, a każda ich grupa była wierna innemu bogu. Wkrótce cywilizacja legła w gruzach, a wszyscy śmiertelnicy zeszli do ponurej, podziemnej krainy, rządzonej przez boga zmarłych - Hadesa.

Gdy ziemia stała się pusta, Zeus stworzył nowych śmiertelników, o silnych ciałach i duszach. Zaczął się wiek herosów, walczących z potworami i między sobą. Wiek herosów trwał krótko, gdyż Zeus zaczął się bać, że mogą stać się groźni dla Olimpu. Zesłał więc na ziemię deszcz tak wielki, że tylko szczyty Parnasu i Olimpu pozostały ponad bezbrzeżnym oceanem - wszystkie miasta, góry i pagórki zniknęły pod powierzchnią wody.

Po siedmiu dniach nieprzerwanego deszczu Zeus uwolnił Słońce. Gdy wody zniknęły, ukazał się świat zmieniony nie do poznania. Zniknęły stare kontynenty, pojawiły się nowe. Żadne miejsce nie było takie same, ani nie zostało tam, gdzie było. Świat był pusty.

Zeus stworzył nowych ludzi i bogowie wycofali się ze świata. Tak zaczął się wiek żelaza, w którym do dzisiaj i my żyjemy.

W czasach herosów, na wybrzeżu Morza Egejskiego, żyli rządzeni przez mądrego i sprawiedliwego króla Esona Hellenowie. Ich kraj był bogaty, jednak nękany przez ciągłe nieszczęścia i klęski. Pewnego dnia Eson nakazał swym poddanym zebrać się na Agorze i tak rzekł:

"Obywatele Hellady! Nasz kraj chyli się ku upadkowi! Bezlitosne Słońce wypala zbiory, bydło głoduje na pastwiskach, znikają zwierzęta z lasów i ryby z morza. Nieprzyjaciele pustoszą miasta i wsie. Hordy Persów zbliżają się do granic lądem i morzem. Nawet tchórzliwi barbarzyńcy grabią nabrzeżne osady i bez lęku napadają na statki handlowe. Bogowie odwrócili się od nas!

Wyrocznia delficka wyjawiła mi jedyny sposób odwrócenia złego losu. By ubłagać bogów musimy wysłać najsilniejszych i najzdolniejszych spośród naszych herosów w długą i niebezpieczną drogę do błogosławionej Kolchidy, po złote runo."

Wymagania sprzętowe

Pentium 133 MHz (zalecane Pentium 200 MHz MMX) lub odpowiednik.

Microsoft Windows 95/98.

16 MB RAM (zalecane 32 MB).

20 MB wolnego miejsca na dysku (zalecane 140 MB).

napęd CD-ROM 2x (do płynnego odgrywania animacji niezbędny jest CD-ROM 4x).

karta graficzna SVGA pracująca w trybie 800 x 600 x 256.

Biblioteka DirectX 6.0.

Mysz lub jej odpowiednik.

Modem 14.4 k do gier wieloosobowych jeden na jednego.

Modem 28.8 k do gier w internecie.

Instalacja

Żeby zainstalować grę włóż płytkę CD do napędu CD-ROM. Po chwili powinien się automatycznie uruchomić program instalacyjny. Jeśli tak się nie stanie, kliknij dwa razy na ikonie Mój Komputer, dwa razy na ikonie symbolizującej Twój CD-ROM i w końcu dwa razy na ikonie podpisanej Setup. Dalej postępuj zgodnie z pojawiającymi się na ekranie wskazówkami. Ponieważ w trakcie instalacji gry konieczne może się okazać zresetowanie komputera (o ile nie miałeś wcześniej zainstalowanych sterowników DirectX w wersji 6.0 lub nowszej), przed jej rozpoczęciem radzimy pozamykać wszystkie inne programy.

Po zakończeniu instalacji w menu startowym pojawi się grupa Ancient Conquest, w której znajdują się między innymi skróty do instrukcji do gry i edytora map. W instrukcjach tych znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje, jakie mogą Ci być potrzebne.

Zaczynamy grę

Ponieważ cała gra jest opisana w plikach pomocy znajdujących się już (zapewne) na Twoim dysku, nie będziemy się w instrukcji zajmować jej kompletnym opisem. Zamiast tego rozegramy wspólnie kawałek pierwszej bitwy, by zapoznać Cię z podstawowymi zasadami gry i kilkoma przydatnymi trikami.

Uruchom grę i wybierz z menu głównego pozycję Misje pojedyncze, a następnie - kiedy pojawi się ekran wyboru misji - kliknij na przycisku Start. Automatycznie została wybrana pierwsza misja, zapisana w pliku BATTLE1. Dowodzisz w niej Grekami przeciwko Persom.

Zanim zrobisz cokolwiek innego - naciśnij Shift-F1. Po co, o tym za chwilę.

Ponieważ nie jest w tej chwili jeszcze wybrany żaden obiekt, w panelu kontrolnym nic się nie dzieje. Kliknij na swojej osadzie - po jej lewej i prawej stronie pojawią się dwa żółte nawiasy kwadratowe, oznaczające, że obiekt jest wybrany, a u góry zielona kreska, oznaczająca - jak się zapewne domyślasz - w jakim stanie jest wybrany obiekt.

Najważniejsze jednak stało się po prawej stronie ekranu. W panelu kontrolnym pojawiły się przyciski, pozwalające na wydawanie poleceń wybranemu obiektowi.

Musisz zacząć od postawienia kilku niezbędnych budowli. Kliknij na przycisku BUDUJ, wybierz stocznię i klikając na mapie każ ją wybudować w maleńkiej zatoczce obok swojej osady. Jeżeli będziesz próbować postawić budynek w nieprawidłowym miejscu (na przykład tak, że nie będzie on przylegał do żadnego z już stojących), kursor zmieni się w czerwony zakreskowany kwadrat. Zauważ też, że na panelu kontrolnym pojawiła się w prawym dolnym rogu dodatkowa ikona, pozwalająca na powrót do głównego menu osady. Takie same lub podobne ikony powrotu do menu wyżej będą się pojawiać również w innych sytuacjach.

Zwróć również uwagę na to, że na dole ekranu pojawiają się informacje na temat kosztów budowy wybranego budynku.

Stocznia już powstaje, teraz potrzebny będzie jeszcze port. Zbuduj go tuż obok, na przykład pole wyżej niż stocznię. Oczywiście sama stocznia i port nie wystarczą - potrzebne będą jeszcze co najmniej kuźnia i warsztat. Postaw je gdzieś w głębi lądu, żeby nie zajmować miejsca na wybrzeżu, z którego za chwilę skorzystamy w zupełnie innym celu.

Teraz naciśnij Alt-P. Po co? Wyłącznie po to, żebyś wiedział, że możesz w czasie gry spokojnie zajrzeć do instrukcji nie bojąc się o to, że w międzyczasie ktoś Cię najedzie i zrobi Ci krzywdę. W czasie, kiedy gra jest spauzowana, możesz oglądać mapę - wystarczy przesunąć kursor na krawędź ekranu albo nacisnąć klawisze kursorów. Tyle tylko, że jak na razie niewiele jest do oglądania. Naciśnij więc ponownie Alt-P - pauza się skończyła. Teraz w końcu się dowiesz po co było to Shift-F1 na samym początku gry. Jak znamy życie i graczy, w międzyczasie sprawdzając jak to jest z przewijaniem mapy pojechałeś na jej drugi koniec i widzisz na ekranie wyłącznie chmury. Nie staraj się wrócić do swojego miasta cierpliwie przewijając całą mapę. Naciśnij F1 a automatycznie znajdziesz się w miejscu, które na samym początku zapamiętałeś. Wygodne, co nie?

W czasie gry musisz zbierać bursztyn, łowić ryby i przetwarzać je w swoją potęgę militarną. Na dole ekranu, obok kręcącej się monety i ryby znajdują się dwie liczby, określające, ile masz tych podstawowych zasobów. Jak się później grywając przekonasz, ilość bursztynu jaką w tej chwili dysponujesz jest bardzo duża, jednak zapasów nigdy za wiele. Zarówno bursztyn jak i ryby będą dla Ciebie zdobywać statki. Kliknij na stoczni na mapie głównej i każ zbudować dwa kutry (klikając na ikonie KUTER w panelu kontrolnym).

Kiedy pojawi się pierwszy kuter i odpłynie od stoczni, z jego pokładu zobaczysz znajdującą się w pobliżu wyspę i bursztyn na jej wybrzeżach (takie żółte mieniące się, na mapie radarowej oznaczone małymi gwiazdkami). Wybierz kuter a następnie najedź kursorem na błyskającą plażę. Kursor zmieni kształt, kliknij - i kuter ruszy na zbiory. W ten sam sposób możesz wydać swoim statkom i okrętom większość podstawowych rozkazów. Pozostałe będą wymagać albo kliknięcia na odpowiedniej ikonie w panelu kontrolnym albo kilkakrotnego kliknięcia prawym przyciskiem myszy na celu operacji. W obu przypadkach efekt będzie ten sam - zmiana kursora na właściwy dla danego polecenia. Gdybyś w jakimś momencie chciał zrezygnować z wybranego obiektu, kliknij prawym przyciskiem myszy w miejscu, w którym nie ma niczego istotnego.

Ponieważ w miarę, jak kuter płynie, odkrywają się coraz to nowe obszary mapy, zapewne zechcesz drugim kutrem popływać chwilę po okolicy, wskazując mu kliknięciem miejsca w które ma dopłynąć. Możesz to zrobić by rozeznać się w sytuacji, jednak nie pływaj zbyt długo ani zbyt daleko. Wróg nie śpi i szykuje się do ataku, musisz być do niego przygotowany.

Nasza propozycja dalszej rozgrywki wiąże się z obraniem wypracowanej przez nas strategii - pamiętaj, że o ile sterować grą musisz w sposób na jaki pozwala interfejs, o tyle wybór strategii należy całkowicie do Ciebie. Nie przejmuj się też, jeśli za pierwszym razem Ci się nie uda - przeciwnik atakuje stosunkowo szybko, więc prawidłowe przygotowanie się do obrony według opisanego poniżej sposobu wymaga odrobiny wprawy.

Nie buduj chwilowo żadnych dodatkowych statków, okrętów ani fortec. Wybierz swoją osadę i kliknij na przycisku MIASTO, żeby ją rozbudować (jeśli nie postawiłeś któregoś z czterech podstawowych budynków, przycisk MIASTO będzie nieaktywny). Kiedy z osady zrobi się miasto, będziesz mógł postawić kilka nowych budynków, wśród nich bardzo w tej chwili istotną akademię, będziesz również mógł zacząć budować statki handlowe. Statki handlowe są bardzo podobne do kutrów, jednak mają znacznie większą ładowność (i są trochę droższe). Zbuduj ich kilka sztuk (pięć, sześć) i wyślij we wszystkich kierunkach, by zbierały bursztyn, a jeden wyślij w celu łowienia ryb (robi się to podobnie do zbierania bursztynu - wybierz statek a następnie kliknij kursorem na którejkolwiek ławicy).

Przez jakiś czas nie będziesz teraz robić nic innego, jak tylko ulepszać to, co już posiadasz. Kliknij na warsztacie - możesz w nim wyprodukować trzy typy broni, możesz też przystąpić do ich ulepszania. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że typy broni dostępne w tej chwili są za mało efektywne i trzeba skorzystać z czegoś lepszego.

Zbuduj koło swojego miasta akademię, wybierz ją i każ w niej ulepszyć broń. Chwilę to potrwa (te kilkanaście sekund możesz wykorzystać do sprawdzenia jak się miewają Twoje statki - zasoby bursztynu ulegają wyczerpaniu i warto wtedy statek skierować na inne miejsce; spore ilości bursztynu znajdują się na północ od wyspy, na której zacząłeś grę). Kiedy broń zostanie ulepszona, wybierz warsztat - zauważ, że możesz teraz zacząć produkować broń ciężką - balisty, onagry i duże katapulty. Jednak jeszcze ciągle ich nie buduj, za to ulepsz w warsztacie ich zasięg, siłę ognia i szybkostrzelność - każdą z nich dwukrotnie.

Pamiętaj, żeby na początek zwiększyć wyłącznie parametry ciężkiej broni. Koszt takiej operacji nie jest mały, jednak zwykle warto od niej zacząć.

Kiedy już skończysz ulepszanie wszystkich parametrów ciężkiej broni, zacznij ją produkować. Wybierz warsztat i kliknij trzy razy na ikonie balisty i dwa razy na ikonie onagra. Robi się!

Skoro już się robi, trzeba się zastanowić nad postawieniem fortec, które będą bronić miasta i okolicy. Możesz wybrać miasto i kazać budować fortece - jednak zostaną one wtedy wyposażone w domyślny zestaw uzbrojenia, który nie do końca nam odpowiada. Dlatego lepiej skorzystać ze statku handlowego. Wybierz moment, w którym jeden ze statków rozładuje przywieziony towar i szykuje się do odpłynięcia, wybierz statek, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na porcie. Kursor zmieni się w trzy układające się w trójkąt strzałki, a wtedy kliknij lewym przyciskiem. Po chwili (Twoje statki zapewne stoją w kolejce do portu, możesz dobudować jeszcze jeden port, nie zaszkodzi) statek przycumuje, a na panelu kontrolnym pojawią się jego ładownie i magazyny portu. Zapewne w magazynach nie ma jeszcze kompletu zamówionej broni, ale za chwilę powinna się pojawić. Na razie klikaj na tej, która już jest, by ją przeładować. Kiedy cała broń (pięć sztuk) znajdzie się na pokładzie statku, kliknij na przycisku Koniec. Statek odcumuje, a Ty jak najszybciej odpłyń nim kawałek, by nie blokować przystani. Następnym razem możesz dokonać przeładunku w stoczni, co nie jest może rozwiązaniem najlogiczniejszym, ale równie skutecznym.

Statek jest wybrany, więc każ mu budować dużą fortecę. Zasada jest prosta - forteca musi stać w takim miejscu, by swoim ogniem pokrywała jak największy obszar wody i by była w stanie ostrzelać te miejsca, w których najprawdopodobniej znajdą się atakujące Twoje miasto okręty przeciwnika. Pierwszą fortecę postaw więc pod stocznią. Kiedy forteca będzie już stała, musisz na nią przeładować posiadaną na pokładzie broń - same mury nie są w stanie zadać przeciwnikowi żadnych obrażeń. Żeby dokonać przeładunku postąp tak samo jak poprzednio. Wybierz statek, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na fortecy aż kursor zmieni się w trzy strzałki, a wtedy kliknij lewym przyciskiem. Przeładuj zawartość ładowni do fortecy i odcumuj, klikając na przycisku Koniec.

Jedna forteca to stanowczo za mało. Postaw co najmniej dwie po obu stronach portu i stoczni, nie zaszkodzi też jeszcze jedna gdzieś dalej, na przykład na wysepce po drugiej stronie zatoki nad którą znajduje się Twoje miasto. Nie stawiaj fortec zbyt blisko siebie - minimalny zasięg balisty to dwa pola, gdy postawisz koło siebie dwie fortece, może się zdarzyć, że stojący pod nimi okręt przeciwnika może je bezkarnie ostrzeliwać.

Jeżeli wszystko poszło dobrze, wroga jeszcze nie ma. Najprawdopodobniej jednak już przypłynął, topi Twoje statki i ostrzeliwuje miasto. Jeżeli masz co najmniej dwie fortece (a od biedy nawet jedną), powinieneś bez większego problemu zatopić całą jego flotę inwazyjną, choć zapewne stracisz większość swoich statków handlowych. Możesz temu zapobiec każąc im chwilowo odpłynąć w jakieś zaciszne miejsce.

W trakcie ataku sprawdzaj co chwila stan swoich fortec wybierając je. Gdy forteca jest wybrana nie dość, że widzisz w jakim stanie są jej mury, to jeszcze masz dostęp do danych na temat stanu broni, znajdującej się wewnątrz. Gdy zajdzie potrzeba, kliknij na przycisku naprawy fortecy - zarówno mury jak i broń zostaną wówczas naprawione, choć nie za darmo. Pamiętaj również, że możesz kierować ogniem swoich fortec - zarówno każdej z osobna, jak i wszystkich naraz. Wybierz fortecę (lub fortece, klikając na nich trzymając naciśnięty klawisz Shift) i wskazuj kursorem kolejne cele. Podczas wyboru celu zwracaj uwagę na to, by zatapiać okręty, a nie tylko trochę je turbować. Gdy cel zatonie, jako następny wybieraj taki, któremu najmniej brakuje do pójścia na dno.

Gdyby okazało się, że w kiepskim stanie znajduje się miasto lub budynki inne niż fortece, wybierz miasto, kliknij na ikonie NAPRAW BUDYNEK i kursorem w kształcie wiaderka z farbą kliknij na budynkach, które trzeba naprawić.

Po odparciu pierwszego ataku musisz szybko zrobić trzy rzeczy: odbudować flotę, odbudować wszystkie zniszczenia i postawić kolejne fortece. Wiesz już, z której strony spodziewać się ataku przeciwnika, spróbuj więc postawić kilka fortec na jego drodze, tak, by do Ciebie docierały wyłącznie resztki jego sił. Jeśli się uda - dostaw następne fortece tam, gdzie znajdują się duże ilości bursztynu. Im większy jest obszar morza, nad którym panujesz, tym trudniej przeciwnikowi zbierać zasoby i szykować kolejne ataki, a w późniejszym czasie - szykować się do odparcia Twoich.

Rozbuduj również miasto, dokładając do niego świątynie wojny i morza. Czary wprawdzie nie są niezbędne do wygrania, ale przynajmniej jeden, czar widoku, pozwalający obejrzeć dowolne miejsce na mapie, przydaje się zawsze. Samo zbudowanie świątyni to trochę za mało, by skorzystać z czarów - najpierw trzeba je wynaleźć, wybierając świątynię i klikając na przycisku NOWY CZAR. Ulepsz pozostałe typy broni, wzmocnij pancerze i tarany, a w końcu - zaatakuj i daj im popalić!

Nie opisaliśmy Ci wszystkich sposobów sterowania jednostkami i wydawania im rozkazów, żeby nie namącić. Z większością rzeczy dasz sobie radę korzystając z tego, o czym już wiesz, na triki przyjdzie czas później. Dobrej zabawy!

Kilka rad jak podbić świat

Panuj nad morzami - każdy zatopiony statek czy okręt to strata przeciwnika.

Możesz zniszczyć miasto przeciwnika stawiając koło niego własną fortecę.

Nie bój się zbudować dodatkowego miasta, by przeciwnik znalazł się w zasięgu Twoich czarów.

Nie opieraj się wyłącznie na okrętach z domyślnym wyposażeniem. W pierwszej misji kampanii bardzo przydatne są lekkie taranowce z załogą składającą się z samych oszczepników - barbarzyńcy nie mają ani jednej jednostki, która jest się w stanie oprzeć ich abordażowi. Jeszcze lepiej by było dysponować piechurami, niestety, w pierwszej misji nie ma co na nich liczyć.

Święte drewno uniemożliwia przeciwnikowi abordaż, więc mając je na pokładzie nie potrzebujesz już żołnierzy. Co więcej, okręt ze świętym drewnem na pokładzie znacznie sprawniej przepływa przez flotę przeciwnika (nie jest bowiem co chwila zatrzymywany), krócej znajdując się w strefie jej ostrzału.

Tam gdzie to możliwe, staraj się zdobywać statki przeciwnika w abordażu - czasem uda Ci się dzięki temu zdobyć zasoby, odzyskać broń, straconą wcześniej, albo po prostu zwiększyć liczebność swojej floty.

Kombinuj - okręt z Herkulesem na pokładzie nie wymaga żywej załogi, bo i tak zawsze wygrywa walkę wręcz, można więc na nim umieścić dowolną ilość broni strzeleckiej.

Kombinuj jeszcze raz - flota o odpowiednim składzie potrafi dać sobie radę z bardzo silnym przeciwnikiem. Dwa wapienniki i cztery ogniomioty, wszystkie wyposażone w magiczne tarcze, potrafią zniszczyć kilka dużych, dobrze wyposażonych fortec. Po strzale wapiennika forteca nie jest w stanie odbudowywać się ani strzelać, dzięki czemu ogniomiot robi z nią co chce.

Siła ognia pojedynczego bombardera jest zazwyczaj za mała na udane pojedynki z fortecami przeciwnika, dlatego lepiej korzystać z floty liczącej co najmniej trzy sztuki.

Jeśli masz do swojej dyspozycji Argosa a nie masz dużo pieniędzy, możesz przenosząc go z okrętu na okręt zaoszczędzić na naprawach.

Napracowali się

Programiści:

Andriej Doroszczuk

Grigorij Podgornyj

Nikołaj Własienko

Artiem Kułakow

Dmitrij Dudnikow

Jurij Tkaczenko

Władisław Popow

Artyści:

Wiktor Siłak

Andriej Kardasz

Oleg Gwozdiew

Dmitrij Prokopow

Muzyka i efekty dźwiękowe

Andriej Wasilenko

Projekt:

Andriej Doroszczuk

Jewgienij Palczikow

Siergiej Szewiriow

Polska wersja gry:

BPP Marcin Borkowski - www.bpp.com.pl

Polski wydawca:

CODA, ul Jowisza 8, 01-958 Warszawa.

Beta testerzy:

Damien Alexander, "Lobot" Saemundur Amundason, "Flesh Devourer" Brendan Armstrong, Josh Bateson, "Cage" Johnny Chen, "Balzary" Andrew Clark, Joseph Gallo

Simon "The Shadow" Henderson, Mark Jardine, "AgentJ" Sunay Lalchandani, "Badmiyamotofinger" Albert Lee, Richard Manley, "Wolverine" Dean Marney, Rodney Mayhew, "MentAl" Daniel McCusker, Andy McGregor, Chris McLean, Shannan McManus, Michael McKeown, Brendan Muller, Clive Nicholson, Christopher O'Connor, "Zanzibar" Tony Parfitt, Stephen Petek, "Mongoose" William Phillips, Cameron Rapmund, Joshua Smith, "Rumplestilskin" Stewart Stephens, Bruce Robert Straw, Thomas Sturm, "Acey Ducey" Craig Thomler, "Ashur" John Tsui, Dave Van Weert, "C-Man" Colin White, Anson Wong, "Beldin" Dale Wynn


Document Info


Accesari: 4034
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )