Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




Органи державної влади, що протидіють корупційним проявам в Україні

Ucraineana




Верховна Рада, Президент, Уряд України постійно при 636c24g 76;іляють увагу протидії злочинності і корупційним проявам у державі. За час незалежності створена відповідна правова база, підписано та ратифіковано ряд міжнародних конвенцій про міждержавне співробітництво, створені спеціальні структури для боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

функції Верховної Ради України, досить широкі, і є вирішальними у розбудові правової держави шляхом запровадження засад верховенства права.

Президент України при 636c24g 76;іляє особливу увагу заходам щодо протидії корупційним проявам у державі. Він здійснив реальні і конкретні кроки з посилення протидії цим негативним явищам.

при 636c24g 81;нято ряд нормативних актів, які конкретизують функції і завдання органів виконавчої влади на всіх рівнях управління:

Відповідно до законодавства велика роль щодо реалізації стратегічних положень державної політики протидії організованій злочинності і корупції, відводиться уряду України. Організаційно-правова його діяльність знайшла відображення у відповідних нормативних актах. Кабінет Міністрів України щорічно, за необхідністю й двічі на рік при 636c24g 81;має постанови та рішення з зазначених питань, пов’язаних з протидією корупції в Україні. Проте практика показує, що лише кількістю постанов, указів та програм українського “спрута” не так то й легко здолати.

Водночас чинна законодавча база не забезпечує ефективної діяльності всіх зацікавлених органів влади та управління щодо викорінення корупції у суспільному житті. Прийняті Верховною Радою України закони, особливо “Про державну службу” , “Про боротьбу з корупцією” , настільки недосконалі і не відповідають міжнародним стандартам, що фактично стали гальмом при вирішенні цієї проблеми, формально імітуючи видимість при 636c24g 81;няття антикорупційних законів.

Проте вивчення стану цієї роботи в органах внутрішніх справ показало, що вона сьогодні не відповідає вимогам суспільств. Виявилося, що їхні співробітники на місцях ще слабо володіють методикою протидії корупцією. Відсутність належного добору та розстановки кадрів, низький рівень підготовки. Разом з тим слід зазначити, що відсутня взаємодія з іншими підрозділами. Так, вони не отримують вчасно від контролюючих органів дані про матеріальні збитки, несплату податків, повернення кредитів та використання їх за при 636c24g 79;наченням.

в структурі Служби безпеки України створено спеціальні підрозділи по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (Головне Управління), на які безпосередньо покладено завдання боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

- підрозділи при 636c24g 82;ордонних військ;

Проте вже в Законі України “Про боротьбу з корупцією”, при 636c24g 81;нятому Верховною Радою України абсолютну більшість державних органів з цього переліку виключено, залишивши лише МВС, СБУ, органи прокуратури та інші органи та підрозділи, що створюються для боротьби з корупцією згідно з чинним законодавством. Тому ми маємо думку, що реально весь тягар було перекладено на МВС, оскільки ні СБУ, ні прокуратура не мали реальної можливості вести всеосяжну, розгорнуту протидію корупційним проявам на всіх рівнях.

перелік органів, які ведуть боротьбу з корупцією (с. 4 Закону України “Про боротьбу з корупцією”) був доповнений підрозділами податкової міліції.

викладено основні завдання органів прокуратури.

Управлінням нагляду за виконанням законів спеціальними та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Генеральної прокуратури України постійно здійснюється нагляд за додержанням Закону України, “Про боротьбу з корупцією” . За результатами прокурорських перевірок виносяться протести, робляться при 636c24g 87;иси і подання, за якими винних осіб при 636c24g 90;ягують до відповідальності.

Що стосується прокурорського нагляду за дотриманням законодавства з протидії корупції, то тут існують певні проблеми. На практиці ефективність прокурорського нагляду значно знижується тим, що документи прокурорського реагування розглядають практично зацікавлені відомства, тому трапляються непоодинокі факти формальних відписок не лише на місцях, але й на документи Генеральної прокуратури України. У деяких випадках доводиться багато часу згаяти на те, щоб доcягти реального усунення порушень та при 636c24g 90;ягнення до відповідальності винних осіб. Вбачається, що прокурорам слід надати право накладання адміністративних стягнень, а також при 636c24g 81;няття обов’язкового для адміністрації рішення про дисциплінарне стягнення з можливістю подальшого його оскарження у суді.

Аналіз при 636c24g 95;ин низької ефективності протидії корупції в державі свідчить, що значною мірою вони зумовлені неузгодженістю чинного законодавства, у тому числі розмитістю визначення переліку органів, які повинні нести відповідальність за стан цієї роботи.

Це пов’язано як із їх штатною чисельністю, так і з їх функціями. Закон України “Про Прокуратуру” , напри 636c24g 82;лад, покладає на її органи функцію здійснення вищого нагляду за додержанням законності всіма державними і господарськими структурами держави, а не боротьби зі злочинністю. Якраз виходячи з цього в структурі обласних прокуратур і були створені відділи по нагляду за дотриманням законності в діяльності спеціальних підрозділів МВС і СБУ по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією. Інших підрозділів по боротьбі з корупцією в структурі прокуратури немає, при 636c24g 90;ому штати більшості міських і районних прокуратур налічують не більше 3-5 співробітників.

Такий стан не дає змогу розгорнути реальну протидію корупції. А при 636c24g 81;маючи до уваги, що відповідно до Конституції України прокуратура безпосередньо не виконує слідчу функцію, то її реальні можливості в протидії корупції вкрай обмежені.

мають право подавати до суду позови щодо захисту прав споживачів; передавати матеріали перевірок на дії осіб, що містять ознаки злочину, органам дізнання чи попереднього слідства; накладати на винних осіб, у випадках, передбачених законодавством, адміністративні стягнення.

звертаються до суду чи господарського суду з позовами (заявами) у зв’язку з порушенням антимонопольного законодавства, надсилають правоохоронним органам матеріали про порушення законодавства, що містять ознаки злочину і мають право накладати штрафи, застосовувати інші санкції у випадках, передбачених законом.

є боротьба з контрабандою та іншими порушеннями митних правил, у тому числі з використанням корупційних зв’язків.

здійснюють заходи щодо зміцнення військової дисципліни та профілактики правопорушень серед особового складу.

ці підрозділи також забезпечують захист населення і власності у всіх її формах від злочинних посягань.

“Про Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань” є: забезпечення додержання вимог законодавства в органах і установах виконання покарань, запобігання злочинам, дисциплінарним проступкам з боку засуджених до позбавлення волі, їх при 636c24g 87;инення, виявлення і розкриття злочинів, вчинених в органах і установах виконання покарань, проведення дізнання у справах про ці злочини, здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Рада Національної безпеки і оборони України відповідно до ст. 107 Конституції України створена Указом Президента України “Про Раду національної безпеки і оборони України” [1

Усіма вище перерахованими та іншими органами державної влади України має при 636c24g 76;ілятися особлива увага питанням протидії корупції, забезпеченню конституційних прав громадян. Зокрема, міністерства, комітети, відомства залучаються до виконання окремих доручень Плану заходів, спрямованих на протидію корупції, які щорічно затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Наявні матеріали демонструють, що протидія корупції в Україні ведеться недостатньо, заходи здійснюються лише формально, серйозні порушення так і не викриваються, а для того, щоб показати видимість активної роботи, нерідко для наповнення статистики викриваються дріб’язкові факти. Зростає кількість порушень серед державних службовців житлово-комунальної сфери, соціального захисту, земельних ресурсів, агропромислового комплексу. Найчастішими порушеннями є зловживання службовим становищем керівниками органів місцевого самоврядування при оформленні документів, які дають право громадянам на отримання пільг і субсидій, що при 636c24g 79;водить до незаконного витрачання бюджетних коштів.


Document Info


Accesari: 3280
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )