Бронхіт – запальне захворювання бронхів різної вірусно 444c24e ї і вирусно 444c24e -бактеріальної етіології.
тракту чи ускладненням іншого захворювання.
слизу чи бронхоспазму.
В 5- 15% випадків у дітей дошкільного і шкільного віку, особливо в осінній період, спостерігаються бронхіти, обумовлені Mycoplasma pneumoniae, для них характерна наявність дрібнопухирчатих хрипів і їхня асиметрія, а також наявність кон’юнктивиту. Бронхіт у дітей у віці 0 - 5 місяців може бути викликаний Chlamidia trachomatis, у підлітків - С. pneumoniae; їхня частота точно не відома, однак є підстави вважати її невеликою.
Оскільки в більшості випадків етіологія бронхітів (у тому числі обструктивних у дітей раннього віку) - вірусна, їхнє антибактеріальне лікування не показане. Під час вірусно 444c24e го бронхіту, як і при будь-якому ГРВІ, відбувається неінвазивне розмноження пневмокока і гемофільної палички (але не стафілокока) у мокротинні, однак, як показали контрольовані іспити, проведення антибактеріального лікування ніяк не відбивається на перебігу захворювання.
Антибактеріальне лікування показане при 2 формах бронхіту. У дошкільників і школярів у період епідемічного підйому мікоплазменої інфекції бронхіти цієї етіології піддаються лікуванню макролідами. Можна використовувати еритроміцин-осно 444c24e ву 30 - 50 мг/кг/добу (але не більше 2 г/добу) чи олеандоміцин 250 - 1000 мг/добу 5 днів. Їх можна замінити іншими макролідами: рокситроміцином 50 - 100 мг/добу, мидекаміцином 30 - 50 мг/кг/добу (не більше 1200 мг/добу) чи джосаміцином 30 - 50 мг/кг/добу (не більше 1000 мг/добу). При хламідійних бронхітах у дітей першого півріччя життя (перинатальне зараження) застосовують макроліди в зазначених дозах, а також ко-тримоксазол по 6 - 8 мг/кг/добу по триметоприму; таке лікування може прискорити видужання. Для лікування хламідійних бронхітів у підлітків використовуються ті ж препарати і дози, що і для мікоплазмених бронхітів.
Інтерстиціальна
протязі 6 тижнів-8 місяців від початку захворювання), рецидивуючий (при умові виключення реінфекції)
- Типова пневмонія: бактеріальна, вірусна, вірусно 444c24e -бактеріальна, грибкова.
Ускладнення:
Дискусійним є питання про етіологічну роль вірусно 444c24e ї інфекції. Багато років обговорюється питання, чи існує сугубо вірусна пневмонія. Однак, більшість дослідників вважають, що пневмонія має вірусно 444c24e -бактеріальне походження. При цьому роль вірусно 444c24e ї інфекції полягає в ушкодженні епітелію верхніх дихальних шляхів, порушенні мукоциліарного кліренсу, пригніченні імунних механізмів захисту, що полегшує розвиток бактеріальної інфекції легень.
позицій «розумної достатності» і сполучено з якнайшвидшим розвитком резистентності. Застосування стандартів терапії на осно 444c24e ві мікробіологічної картини конкретного регіону (для амбулаторних інфекцій) чи стаціонару (при лікуванні госпітальної інфекції) повинне полегшити підходи до стартової терапії бактеріальних інфекцій.
у дітей може бути представлений у такий спосіб. Стартову терапію складають пероральні пеніцилліни (амоксициллін) чи цефалоспорини. Оцінка терапевтичного ефекту проводитися на 2-3 добу лікування, і якщо зроблені висно 444c24e вки, що зазначена терапія ефективна, то її продовжують до нормалізації клініко-рентгенологічних і лабораторних ознак захворювання.
III
покоління (цефотаксим, цефтриаксон, цефтазидим). Відсутність позитивної динаміки обумовлює необхідність мікробіологічного моніторингу:
ентерококків – необхідно використовувати парентеральні препарати цефалоспоринів IV покоління (цефепім), тому що деякі цефалоспорини III покоління мають невисоку активність проти грампозитивної флори. Крім того, таким хворим показані карбапенеми (іміпенем, меронем) чи рифампіцин.
показаний ванкоміцин внутрішньовенно (по 20-40 мг/кг у добу в 2-4 прийоми), до якого високочутливі грампозитивні бактерії.
У дітей у віці від 6 місяців до 6 років лікування неважких, неускладнених пневмоній проводиться амбулаторно з призначенням пероральних препаратів. У дітей зі схильністю до алергійних реакцій переважно призначати сучасні макроліди. У дітей від 6 до 15 років неускладнені пневмонії лікують в осно 444c24e вному вдома з використанням пероральних препаратів. При атиповій пневмонії лікування доцільно починати з макролідів.
дітей (особливо раннього віку) кашель найчастіше обумовлений підвищеною в'язкістю бронхіального секрету, порушенням «ковзання» мокротиння по бронхіальному дереву, недостатньою активністю миготливого епітелію. Тому осно 444c24e вною метою терапії в подібних випадках є розрідження мокротиння, зниження
й транспорт, викликає обструкцію бронхів, сприяє розвитку інфекційного запалення. Таким чином, при проведенні комплексно 444c24e ї терапії
препаратом. Механізм його дії засно 444c24e ваний на розриві дисульф – головної антиокисно 444c24e ї системи організму, що підвищує захист кліт з обережністю призначати препарат пацієнтам із бронхообструктивн
дані про підвищення рівня секреторного Ig на тлі прийому карбоцисте
х кислот, одночасно 444c24e поліпшується виділення секрету. Важливою особливістю амброксол в альвеолярних пневмоцитах. Сурфактант - найважливіший фактор, що підтримує поверхневий натяг в альвеолах і поліпшуючих розтяжність легень. Будучи гідрофобним прикордонним шаром, сурфактант полегшує обмін неполярних газів, макрофаги і підвищуючи продукцію секреторного Іg
, найбільше часто використовуваних у педіатрії, відноситься Амбробене (Ratiopharm, Німеччина). Амбробене має широкий вибір лікарських форм: таблетки, розчин для прийому усередину, сироп, капсули ретард, розчин для інгаляцій і
4
та нервової системи |
||
|
|