Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ АФЕКТИВНОЇ СФЕРИ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПСИХОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА

Ucraineana




1. 1. Характеристика афективної сфери особистості в науковій лo 212i81c 0;тературі

Емоції (від фр. emotion — хвилювання, збудження) — суб'єктивні стани людини, пов'язані з оцінкою значущості для індивіда діючих на нього зовнішніх або внутрішніх подразників та які виражаються, перш за все, у формі безпосередніх переживань (задоволення або незадоволення, радості, страху, гніву й таке інше).

Емоція (від лат. emovere — збуджувати, хвилювати) зазвичай розуміється як переживання, душевне хвилювання. Ще в першій половині XX століття говорили про афекти як емоційні реакції, направлені на розрядку виниклого емоційного збудження. Наприклад, С.Л. Рубінштейн використовував терміни «емоційні» та «афективні» як рівнозначні: «трехчленное деление психических явлений на интеллектуальные, эмоциональные и волевые не может быть удержано. Первичным, основным является двухчленное деление психических процессов на интеллектуальные и аффективные» [37, с. 269].

Реальніший підхід до розуміння єства емоцій є в роботах К. Ізарда. В його короткому і попередньому визначенні емоції відмічена і її плотська сторона, і функціональна: «Емоція — це щось, що переживається як відчуття (feeling), яке мотивує, організовує і направляє сприйняття, мислення і дії» [20, с. 27]. Лише слову feeling треба дати точніший у даному контексті переклад: не почуття, а відчуття. Інакше знову почнеться плутанина в розумінні емоцій і відчуттів. Крім того, замість «щось» можна сказати «реакція».

меншою мірою емоційної напруги.

За даними В.С. Ошмаріної, актори, в порівнянні з представниками інших професій, проявляють велику схильність до відчуттів (чинник G по Р. Кеттеллу). Вразливіші, володіють широкою палітрою відчуттів (чинник I), у них більше виражено прагнення постійно відстежувати свої емоції й відчуття і, не зважаючи на це, їх поведінку експресивніше (чинник F).

Таким чином, ми можемо сказати, що афективна сфера особистості невідривна від мислення, відчуттів і сприймання. За даними науковців (О.М. Леонтьев, П.В. Симонов, К. Ізард та інші) виявлено, що афективна сфера особистості має специфічні прояви, які впливають на ці процеси, й свої особливості. Вираженість тих або інших емоційних властивостей особистості може впливати на професійне самовизначення та визначати успішність діяльності людини за обраною професією.


Document Info


Accesari: 4603
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )