КЛАСИФІКАЦІЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВО& 545c21f #1057;ТЕЙ
впливають на поведінку виробів у процесі експлуатації. Ці властивості можуть бути розділені на загальні, які враховуються для будь-яких виробів, незалежно від умов експлуатації, і спеціальні, що враховують для деталей машин лише за певних умов експлуатації.
міцність
пластичність
твердість
ударна в'язкість
зовнішнього середовища і ін. За характеристиками механічних властивостей визначається придатність металу для конкретних умов роботи.
При цих випробуваннях будується крива деформації (рис. 1.1, а) у координатах, що відповідають характеру напруженого стану, і визначаються пружні постійні (Е, G, m s s s s і характеристики пластичності (наприклад, при розтягу d і y
(рис. 1.1, б), що показує зростання пластичної деформації за певний термін, і визначається межа повзучості за заданим допуском на деформацію.
У результаті динамічних випробувань визначають величину повної або питомої роботи динамічної деформації, а також величину залишкової деформації зразка (абсолютної або відносної). Робота, що затрачується на руйнування зразка, графічно може бути зображена площею діаграми деформації при ударі (рис. 1.1, г).
тріщиною. Випробування на руйнування можуть бути і порівняльними (якісними), наприклад випробування на ударний вигин зразків з втомною тріщиною, і кількісними, які дають можливість наближеної оцінки розміру дефекту, що допускає у конструкції, наприклад, визначення критичного коефіцієнта інтенсивності напружень К1С або швидкості росту втомної тріщини.
механічні (схема і швидкість додатка навантажень);
1. Що характеризують механічні властивості?
2. Які властивості відносяться до механічних?
3. Що являють собою статистичні випробування?
4. Як здійснюються випробування на втому?
5. Чим характеризуються динамічні випробування?
6. Як проводять випробування на твердість?
|