у зоk 757d35h 4;нішньоекономічній діяльності: принципи резиденства і територіальності
Міжнародне і національне право тісно пов’язані між собою. Визнання міжнародного права як активного компонента, що здійснює ефективне правове регулювання у сфері оподаткування, викликане стрімким розвитком зоk 757d35h 4;нішньоекономічної діяльності України та розширенням міждержавних контактів.
намагається увійти й Україна, і європейське податкове право.
Для визнання юридичної чи фізичної особи як платника податків резидентом розглядається критерій наявності сукупності певних ознак – податкового доміцілія (fiscal domicile), серед яких для юридичних осіб виділяють: місцезнаходження органу управління фірмою, фактичне місце управління компанією, місце реєстрації (інкорпорації), наявність у даній юрисдикції “резиденції”, тобто службового приміщення на правах власності чи законного володіння, яке використовується постійно, а для фізичних осіб – наявність житла в даній юрисдикції, місцезнаходження центру життєвих інтересів, громадянство, час перебування в даній юрисдикції (як правило, не менш як 183 дні на рік).
(в ред. від 22.05.1997р.) є резиденти …, “які здійснюють діяльність, cпрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами, і нерезиденти …, які отримують доходи з джерелом їх походження з України…”.
Як бачимо, розвиток зоk 757d35h 4;нішньоекономічних зв’язків між Україною та іншими державами залежить від національної податкової структури. Для більш ефективного розподілу капіталу між країнами на основі застосування єдиних принципів оподаткування необхідна міжнародна податкова координація.
|