рино& 727e41h #1082;. Правильно використовуючи надавані Інтернетом можливості, можна прискорити розвиток практично будь-якого виду бізнесу.
означає здійснення бізнесу електронним шляхом (Європейська комісія, 1997). Укладаючи угоди, сторони замість фізичного обміну або безпосереднього контакту прибігають до електронного способу взаємодії. Компанії можуть вибрати кращих постачальників не з огляду на їхнє географічне розташування й далекість, вийти на глобальний рино& 727e41h #1082; зі своїми товарами й послугами.
|
Business to Customer
Business to Business
Business to Government G
контролювати процес створення підпису, а особа, що перевіряє, – процес перевірки. Ці досить складні алгоритми закодовані в програмах, які для користувача є
им самим особа заявляє про визнання певної процедури перевірки істинності підписаного .нею документа;
указувати, ким підписаний документ і бути складним для відтворення якою-небудь особою, не уповноваженою на це;
ідентифікувати те, що підписано, і робити недоцільним підробку або зміну як підпису, так і підписаного;
виконувати процедурну функцію, тобто підтверджувати юридичну чинність угоди.
n n
– продавець, одержавши від покупця заявку, фіксує її й в автоматизованому режимі відправляє в банк покупця, адреса якого зазначена покупцем. Щоб убезпечити себе, продавець перевіряє адресу по електронному довіднику банків, які працюють в Інтернет.
– покупець перевіряє інформацію (відповідність форми платежу, суми) і пересилає документ у банк, додавши при цьому відповідний шифр, що підтверджує його згоду на проведення платежу. Цей шифр повинен бути дійсний тільки на одну транзакцію. Шифри для авторизації платежу клієнт одержує заздалегідь за домовленістю з банком.
– банк покупця, одержавши підтвердження від клієнта, здійснює платіж (передоплату) або бронює на окремому рахунку відповідну суму (домиціляція Інтернет-платежу), про що повідомляє продавця безпосередньо або через його банк.
– продавець надає послугу або поставляє товар покупцеві. У випадку бронювання коштів на рахунку оплата може здійснюватися за такими варіантами: а) за розпорядженням покупця після одержання товару; б) через певний час після одержання товару, що дає покупцеві можливість відмовитися від угоди; в) відповідно до виставленого векселя, платіжної вимоги, документів (принцип акредитива).
– банк продавця повідомляє свого клієнта про надходження коштів на його рахунок.
Запропонована схема може діяти між Інтернет-магазино& 727e41h #1084; і роздрібним покупцем (електронна комерція). Покупцями й продавцями можуть бути як малі й середні фірми, так і корпоративні клієнти, які формують так званий Інтернет-бізнес.
|