Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ

Ucraineana





Класифікація і характе 747g65h ристика методів ДРЕ 1

Загальна характе 747g65h ристика………………………………………………..

Класифікація і характе 747g65h ристика методів ДРЕ

забезпечення умов їхньої діяльності відповідно до національної економічної політики.

Використання методів припускає застосування характе 747g65h рних для них прийомів, засобів. Конкретне вираження цих прийомів чи засобів регулювання являє собою їхньої форми.

на розпорядженнях держави.

створюють передумови до того, щоб при самостійному виборі економічних рішень суб'єкти прагнули (тяжіли) до тих варіантів, що відповідають цілям економічної політики. Вони не прямо регламентують поведінку суб'єктів ринку, а регулюють їхні дії через створення визначеного середовища для їхньої діяльності, що мотивує те чи інше поводження агентів економіки.

%%-е ставки й інші інструменти грошово-кредитної політики;

великим бюрократичним механізмом, створити який простіше, ніж скоротити.


Існують інші класифікації. Наприклад, за характе 747g65h ром впливу на господарську діяльність суб’єктів економіки:

2.1. Загальна характе 747g65h ристика.

(у широкому сенсі)охоплюють ті регулюючі дії, що пов'язані з забезпеченням правової інфраструктури (Нагадати характе 747g65h ристику правової інфраструктури чи правопорядку). Задача цих заходів – створення найбільш розумних для приватного сектора правових, “рамкових” умов. Їхня функція – забезпечення стабільної юридичної обстановки для ділового життя, захист конкурентного середовища, збереження прав власності і можливостей прийняття економічних рішень.

  • Характе 747g65h рні риси:

1) Ступінь активності різний у залежності від області економіки;

2) Знижується ефективність унаслідок політичного протистояння владних структур;

3) Дія «закону маятника» (негативне відношення до цієї групи методів через неспроможність командно-адміністративної системи).

держави чи регіону, спрямовані на збалансованість інтересів суб'єктів господарювання за допомогою нормативних актів, указівок, розпоряджень.

застосування державних замовлень і контрактів, державне підприємництво, застосування і штрафів, ліцензій, дозволів установлення внутрішньому і зовнішньому ринку і т.п.

засобу керування ринкової здійснюється з метою недопущення на споживчий ринок неякісної продукції, упорядкування

видаються належать виготовлення виробництво здійснення утримання заснувань видаються здійснення будинку

випуску обороту експорт деяких видів товарів, на право здійснення операцій з

виробництві чи збуті експорті частку чомусь в виробництва

чи державу чи порушення невиконання умов діяльності. Як економічні санкції держава штрафу пені невиконання визначених вилучення договорах, зв'язаних з наданням з

господарської іншої роботи виготовлення

складова норми, що характе 747g65h ризує ступінь використання т.д.

в Україні, варто віднести норми і нормативи витрат т.п.

величинами збереження виробництва є терміни позначення т.д. техніку областях Дотримання є обов'язковим

яке знаходиться

статей Закону і положень Постанов КМУ присвячені відповідні накази Міністерства економіки (і інших міністерств – розпорядників держ. коштів). Вони стосуються робочих моментів організації процесу держ. закупок.

Відповідно до закону від 2000г. передбачено створення спеціально уповноваженого центрального органу державної виконавчої влади з питань координації держ. закупівель. У його функції входить: розробка нормативно-правових актів з питання функціонування системи держ. закупівель, участь в економічному обгрунтуванні окремих витратних статей бюджету, загальний нагляд за підтримкою законодавства у сфері закупівель, а також видання «Вісника держ. закупівель» - офіційного друкарського органу даного відомства. Уповноважений орган визначає і способи проведення торгів.

для товарів – EUR200тыс.;

для послуг – EUR300тыс.;

для робіт – EUR4 млн.

Сплата податків і зборів, передбачених законодавством України;

Основною процедурою здійснення закупівель є відкриті торги. Застосування інших процедур закупівель, очікувана вартість яких дорівнює або перевищує EUR100тыс., вимагає узгодження з уповноваженим органом у визначеному ним порядку.

: всім виконавцям пропонують подавати попередні тендерні пропозиції без вказівки ціни. Розглядаються лише технічні, якісні та інші характе 747g65h ристики предмету закупівлі, умови постачання. На цьому етапі повинно відбуватися також підтвердження професійної і технічної компетенції виконавців.

може застосуються тільки при невеликих об'ємах закупівель (EUR10тыс. – для товарів і послуг і EUR40тыс. – для робіт). Використовується цей механізм при покупці серійних товарів, постійно присутніх на ринку. Держ. замовник повинен одержати цінові котирування не менше, чим від 3 постачальників.

може проводитися в специфічних випадках. Наприклад, якщо отримуються витвори мистецтва або об'єкти авторського права, а також якщо з технічних причин по даному товару серед продавців відсутній конкуренція.

якість, естетичні і функціональні характе 747g65h ристики, екологічна чистота;

Цей Закон застосовується до всіх закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок держ. коштів, за умови, що вартість закупівель товарів, послуг дорівнює або перевищує суму, еквівалентну 2 тис. євро, а робіт – 100 тис. євро. Тим самим введена мінімальна гранична вартість, починаючи з якої здійснюватимуться закупівлі;

Теорія державних замовлень

Б. Проблеми, пов'язані з проведенням держ.тендеров.

Припустимо, що всі учасники (i) тендеру мають однакові шанси на отримання замовлення і можуть виконати його з однаковим рівнем витрат (к). Вони не мають вірогідної інформації про рівень фактичних витрат (тих, які будуть насправді). Одні оцінюють їх дуже високо, інші – дуже низько. Відхилення (е), які при цьому допускаються, – абсолютно незалежні. Для індивідуальної пропозиції (в) діє умова: у = к+е. Таким чином,  в основу ціни пропозиції покладені реальні витрати до. Спочатку абстрагуємося від можливості стратегічної поведінки оферентів, направленого на підвищення рівня доходу. Розподіл ціни пропозиції учасників тендеру представлене на мал. При чималому числі спостережень розподіл нормальне.

З метою запобігання порушенням конкурентного середовища при розміщенні замовлень в Німеччині в 20-30-х рр. було прийнято «Положення про порядок проведення конкурсів на розміщення держ.заказов». Його складовими частинами є «Порядок видачі замовлень на будівельні роботи» (VOB) і «Порядок видачі замовлень на постачання товарів і виконання послуг» (VOL).

Кожний з цих нормативних документів складається з трьох розділів – А, Б, С. Розділ А регламентує процедуру надання замовлення, зокрема механізму відбору учасників тендеру. Розділ Би регулює відносини між партнерами за договором, а З містить чисто процедурні розпорядження. Останні зміни в VOB датовані 1973г., у VOL – 1984.

2. Проблеми і недоліки процесу розміщення держ. замовлень.

Центральне місце в системі тендерних інструкцій займає розпорядження про розміщення замовлення за прийнятною ціною. Воно стосується всіх трьох форм. Цитата: «Замовлення . повинні розміщуватися після прийнятної Р серед учасників, які мають досвід виконання даних робіт, володіють високим рівнем продуктивності і надійності» (п.3 VOL і п.2 VOB).

Але законодавство не дає чіткого визначення поняття «прийнятна Р». У п.25 VOL наголошується: «найекономічніше вигідна Р пропозиції». Хоча довше наголошується, що «найменша Р пропозиції . не може бути єдино вирішальним критерієм».

Відповідно до п.25 VOB «пропозиції, Р яких знаходиться в явній невідповідності з розміщуваним замовленням, автоматично виключається з розгляду».

Прийнятну Р можна визначити шляхом калькуляції витрат на виконання замовлення. Йдеться про Р, яка покриває Сб. Цей метод застосовується тільки за наявності певних умов (п.5 VOB) (знижує корупцію).

Висновок: Основні позитивні і негативні моменти VOB і VOL. Ці нормативні акти сприяють усуненню загрози виникнення стану «прокляття переможця», але вони створюють сприятливий клімат для формування картелів, непомірного зростання народногосподарських витрат і переміщенню руйнівної конкуренції на інші ринки. Крім того, цілий радий проблем, пов'язаних з розміщенням

bi  - Р пропозиції учасника (i) при загальній кількості претендентів (n);

bj – Р пропозиції інших учасників, j=i;

b2 – Р найменша Р пропозиції;

ki – витрати учасника (i), тобто економічні витрати альтернативного втраченого замовлення.

: ki  bj для всіх j=i. Це означає, що рівень витрат учасника (i) нижче Р пропозиції інших учасників тендеру. Якщо учасник (i) здійснить сові пропозицію по Р bi = ki, він одержує перевагу у замовника і зможе реалізувати прибуток у розмірі b2 - ki. Яка-небудь інша стратегія не принесе йому більшого прибутку. Так, якщо він підвищить Р своєї пропозиції, але не вище за рівень пропозиції (bj) інших претендентів (bi <bj), то він, як і раніше, одержить прибуток у розмірі b2 - ki. При підвищенні Р пропозиції вище рівня (b2) він втратить шанс виграти цей

: ki>bj для j=i. Це означає, що витрати учасника (i) перевищують Р принаймні однієї пропозиції (j). Якщо учасник робить пропозицію по Р, яка відповідає розміру його витрат bi = ki, він програє тендерний конкурс і не може одержати прибуток, хоч і не повчить збитків. У разі пропозиції ним Р, нижче bj (bi<bj ), він одержав би замовлення, але в результаті його виконання одержав би збитки (b2 - ki < 0).

За даних обставин для учасника тендерного конкурсу найбільш оптимальною буде пропозиція (bi = ki). Воно зможе гарантувати йому уникнення збитків при виконанні замовлення і навіть отримання прибули.

(b2-ki). В цьому випадку Р розміщення замовлення співпадатиме з «прийнятною Р», що значно понизить загрозу виникнення ситуації «прокляття переможця», хоч і не ліквідовує її остаточно. Перевага цього методу – його простота застосування.

Обгрунтуємо останнє положення детальніше. Для цього розглянемо ринок, який складається з n учасників; всі вони – учасники картеля. При використанні правила найменшої ціни ціна пропозиції вибраного картелем претендента складається з суми його витрат (ki) і заздалегідь узгодженого додаткового картельного прибутку P (bi = ki +P). Інші учасники тендеру пропонують ціну bi < bj. При використанні правила Вікрея учасник (i) пропонує ціну, яка відповідає його витратам bi = ki, тоді як пропозиції інших претендентів перевищують рівень витрат і додатковому прибутку даного учасника, а саме bj>ki + P. З метою підтвердження тези про відносне сприяння правила Вікрея процесу створення картелів покажемо, що при використанні даного правила учасник, потенційно готовий вийти з складу картелю, менше зацікавлений в цьому, чим при застосуванні правила найменшої ціни. Стимули до проведення власної цінової політики значною мірою

А) Витрати учасника, який покидає картель (d), рівні витратам делегованого картелем підрядчика (kd = ki).

При використанні правила мінімальної ціни для отримання обговореного прибутку (Р) учасник (d) повинен запропонувати ціну, меншу нескінченно малу величину (bd = bi -е) від ціни пропозиції учасника (i). Причому розмір (P) визначає доцільність такої стратегії. У зв'язку з цим картель, який прагне зберегти свою стабільність, не повинен встановлювати дуже високий рівень додаткового прибутку. Непрямий вплив при цьому здійснює конкуренція.

Зовсім інша ситуація спостерігається при застосуванні правила Вікрея. За даних обставин учаснику (d) абсолютно не вигідно розривати картельну угоду. Пропозиція учасника (i) орієнтована на його витрати (bi =ki). Оскільки (d) має такі ж витрати, вихід з складу картеля не принесе йому ніякого прибутку. При цьому він зможе лише покрити свої витрати. Тому навряд чи у нього з'являться мотиви для виходу з картелю.

Б) Витрати учасника, який покидає картель, не співпадають з витратами делегованого картелем претендента (kd = ki).

якщо kd < ki, то учасник, який покидає картель, за допомогою граничного збиття ціни картельної пропозиції одержить прибуток, величина якого значно перевищить рівень Р і складе Р + ki – kd. Це підвищує стимули для порушення картельної угоди;

умова kd >ki створює для учасника (d) привабливі перспективи при виході з картеля. Хоча його прибуток і буде нижчий за рівень прибули P (P +ki –kd), він все ж таки достатньо високий, щоб зберігся інтерес до розриву угоди.

перш за все розглянемо ситуацію, коли kd <ki. В цьому випадку учасник, який покидає картель, виграє замовлення, але одержує прибуток у розмірі ki, – kd, рівень якої не змінитися, поки ціна учасника (i) відповідає його витратам;

якщо діє kd > ki, то (d) при виході з картелю не має ніякої можливості повисить свій прибуток. Картельна угода залишається в силі.

Очевидно, що при використанні правила Вікрея стабільність картелю залежить і від розподілу витрат учасників. Ще раз звернемося до попередніх випадків. Якщо учасник, який покидає картель, є достатньо рентабельним, то різниця (ki kd) буде для нього значній. Таким чином, якби він одержав навіть весь картельний прибуток (Р) як премію за виконання картельних зобов'язань, він би опинився в гіршому положенні, чим при порушенні картельної угоди шляхом пропозиції ціни, яка відповідає його власним витратам. Аналогічні проблеми, які стосуються стабільності картельної угоди, можуть виникнути, якщо підприємець надає картелю явно неправдиву інформацію про рівень своїх витрат. Це безпосередньо впливає на калькуляцію бази для розрахунку картельної оцінки.

Виникає дилема: з одного боку, реалізація фіксованої Р представляється неможливою, оскільки проект характе 747g65h ризується високим ступенем ризику, з іншої – договірний розподіл витрат спричиняє за собою конкурентний вибір і моральний ризик. На думку М. Кейнса (1975), вихід з цього положення може полягатимуть у встановленні «плаваючого» % власної участі виконавця замовлення при висновку заохочувальних договорів. За таких умов процедура здійснення пропозиції повинна проходити в 2 етапи. На 1-му – тендерний комітет на основі пропозицій, які прийшли, робить дослідження ринку. При цьому всі пропозиції групуються

Висновок: мета підвищення ефективності процедури розміщення держзамовлень полягає у вигіднішому придбанні органами держ. власті споживчих і інвестиційних благ. При цьому право на виконання замовлень повинен одержати учасник, який пропонує найменший рівень витрат (критерій ефективності) і найменшу Р (ціновий критерій). Як правило, для пошуку такого оферента найбільш застосовним є правило найменшої Р. Але при його використанні існує небезпека виникнення ситуації «прокляття переможця». Ці недоліки законодавець прагне усунути за допомогою VOB і VOL, в яких даний регламентований порядок розміщення замовлень після прийнятної Р, що, проте, створює сприятливий клімат для формування тендерних картелів. Прищепило найменшій Р, навпаки, при обмеженій кількості учасників тендеру сприяє їх стратегічній поведінці. Проте, це метод втрачає свою привабливість при розміщенні проектів підвищеного ризику. Відмічені недоліки у принципі можна подолати, використовуючи замість правила найменшої Р метод видачі замовлень найбільш прийнятному учаснику (підрядчику) після 2-ої прийнятної Р або ж укладаючи договори про розподіл витрат з гнучкою ставкою пайової участі. Проте, законодавче закріплення цих методів є проблематичним.

  1. Які характе 747g65h рні риси прямих та непрямих методів ДРЕ?
  2. Охаракте 747g65h ризуйте процедура проведення двоступінчатого тендеру.
  3. Які особливості проведення цієї процедури?

Які проблеми можуть виникнути при проведенні

  1. Охаракте 747g65h ризуйте термін “прийнятна ціна”.

економічних процесів;

Ваша оцінка структури методів ДРЕ в Україні і рекомендації щодо майбутнього?

Визначте найбільш вживані методи ДРЕ в Україні на сучасному етапі розвитку економіки, визначте їх “питому вагу”, дайте їх характе 747g65h ристику та простежте зміну пріоритетів.

Місце державних закупівель в практиці економічної діяльності держави (порівняльна характе 747g65h ристика стану питання в Україні та будь-якій розвиненій країні).

Договір про закупівлю

1. Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 20, ст.148.

Document Info


Accesari: 11293
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )