Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




ПРАКТИКА НА РОБОЧОМУ МІСЦІ

Ucraineana




1 Ознайомлення із спеціалізованим програмним забезпече 858c22i нням

1.1 Середовище розробки Delphi 7

Delphi (Де́лфі) — мова програмування, яка використовується в однойменному середовищі розробки. Спочатку мова називалася Object Pascal. Починаючи з середовища розробки Delphi 7.0, в офіційних документах Borland стала використовувати назву Delphi для позначення мови Object Pascal.

Спочатку середовище розробки було призначене виключно для розробки додатків Microsoft Windows, потім був реалізований також для платформ Gnu/linux (як Kylix), проте після випуску в 2002 році Kylix 3 його розробка була припинена, і, незабаром після цього, було оголошено про підтримку Microsoft .NET. При цьому висловлювалися припущення, що ці два факти взаємозв'язані.

Реалізація середовища розробки проектом Lazarus (Free Pascal, компіляція в режимі сумісності з Delphi) дозволяє використовувати його для створення додатків на Delphi для таких платформ, як Gnu/linux, Mac OS X і Windows CE.

Головне вікно програми Delphi 7 виглядає таким чином (рис.1):

Рис. 1 Главное окно среды разработки Delphi 7

Delphi - це комбінація декількох найважливіших технологій: 

Компілятор, вбудований в Delphi, забезпечує високу продуктивність, необхідну для побудови додатків в архітектурі 'клієнт-сервер'. Цей компілятор в наші дні є найшвидшим в світі, його швидкість компіляції складає понад 120 000 рядків в хвилину на комп'ютері 486DX33. Він пропонує легкість розробки і швидкість перевірки готового програмного блоку, характерного для мов четвертого покоління (4gl), і одночасно забезпечує якість коди, характерної для компілятора 3gl.

Крім того, середовище Delphi забезпечує швидку розробку баз даних. В процесі побудови додатка розробник вибирає з палітри компонентів готові компоненти як художник, робить великі мазання кистю. Ще до компіляції він бачить результати своєї роботи - після підключення до джерела даних їх можна бачити такими, що відображують на формі, можна переміщатися за даними, представляти їх в тому або іншому вигляді. У цьому сенсі проектування в Delphi мало чим відрізняється від проектування в середовищі, що інтерпретується, проте після виконання компіляції мі отримуємо код, що виконується в 10-20 разів швидше, ніж ті ж, зроблено за допомогою інтерпретатора. Крім того, компіляція перетворюється безпосередньо на машинний код, тоді як існують компілятори, що перетворюють програму на так званий p-код, потім інтерпретується віртуальною p-машиною. Це не може не позначитися на фактичній швидкодії готового застосування. Основний упор робиться на максимальне використання коди. Це дозволяє розробникам будувати додатки вельми швидко із заздалегідь підготовлених об'єктів, а також дає їм можливість створювати свої власні класи в середовищі Delphi. Жодних обмежень по типах об'єктів, які можуть створювати розробники, не існує. Тому розробники мають доступ до тих же об'єктів і інструментів, які використовувалися для створення середовища розробки. В результаті немає жодної різниці між об'єктами, Borland, що поставляються, і об'єктами, які може розробити програміст. У стандартне постачання середовища Delphi входять основні об'єкти, які утворюють вдало підібрану ієрархію з 270 базових класів. Але якщо виникне необхідність у вирішенні якоїсь специфічної проблеми на Delphi, радимо, перш ніж спробувати починати вирішувати проблему з початку, проглянути вільно поширених або комерційних компонентів.

Середовище Delphi включає повний набір візуальних інструментів для швидкісної розробки додатків (RAD - rapid application development), що підтримує розробку інтерфейсу для користувача і підключення до корпоративних баз даних. VCL - бібліотека візуальних компонентів, включає стандартні об'єкти побудови інтерфейсу, об'єкти управління даними, графічні об'єкти, об'єкти мультимедіа, діалоги і об'єкти управління файлами. Об'єкти БД в Delphi засновані на SQL і включають повну потужність Borland Database Engine. До складу Delphi також включені Borland SQL Link, тому доступ до СУБД Oracle, Sybase, Informix і Interbase відбувається з високою ефективністю.

Крім того, Delphi включає локальний сервер Interbase для того, щоб можна було розробити доповнення в режимі онлайн. Розробник в середовищі Delphi, проектує інформаційну систему для локальної машини (наприклад, невелику систему обліку медичних карток для одного комп'ютера), може використовувати для зберігання інформації файли формату. Dbf (як в dbase або Clipper) або. Db (Paradox). Якщо ж він використовуватиме локальний Interbase for Windows 4.0 (це локальний sql-сервер, що входить в постачання), то його застосування без всяких змін працюватиме і у складі великої системи з архітектурою клієнт-сервер.

Зі всього вище сказаного можна зробити висновок, що середовище програмування Delphi є одним з кращих в своєму класі через свої переваги. І тому у наш час дуже багато людей, чия діяльність пов'язана з розробкою програмного забезпече 858c22i ння, вибирають саме його.

1.2 Simatic STEP 7

SIMATIC STEP 7 — програмне забезпече 858c22i ння фірми Siemens AG для розробки систем автоматизації на основі програмованих логічних контроллерів SIMATIC S7-300/s7-400/m7/c7 і WINAC. Програмне забезпече 858c22i ння випускається з інтерфейсом на англійській, німецькій, французькій, італійській і іспанській мовах. Спеціальні версії забезпечують роботу на японській і китайській мовах. Попередником даного ПО є раніша версія SIMATIC STEP 5, що працює в ОС DOS або в DOS вікні ОС Windows . Розрізняють наступні версії:

SIMATIC STEP 7

SIMATIC STEP 7 Professional

SIMATIC STEP 7 Lite

Для контроллерів SIMATIC S7-200 існує власний програмний продукт STEP 7 Microwin.

За допомогою цієї програми виконується комплекс робіт із створення і обслуговування систем автоматизації на основі програмованих логічних контроллерів SIMATIC S7-300 і SIMATIC S7-400 фірми Siemens. В першу чергу це роботи по програмуванню контроллерів. Програмований логічний контроллер, ПЛК — це мікропроцесорний пристрій, призначений для управління технологічними процесами в промисловості. Принцип роботи ПЛК полягає в обробці за прикладною програмою користувача даних з модулів входів (наприклад, сигналів від підключених датчиків) і подальшою видачею сигналів, що управляють, за допомогою модулів виходів і модулів зв'язку, що забезпечують підключення виконавчих пристроїв. У основі роботи лежить концепція проекту, під яким розуміється комплексне рішення задачі автоматизації, включаючи декілька взаємозв'язаних контроллерів на базі фізичних мікроконтроллерів, мережі, що сполучають їх, і системи людино-машинного інтерфейсу. Роботу з проектом в цілому забезпечує головна утиліта STEP 7 — SIMATIC Manager. STEP 7 дозволяє виробляти конфігурацію програмованих логічних контроллерів і мереж (утиліти Hwconfig і Netpro). В процесі конфігурації визначається склад устаткування в цілому, розбиття на модулі, способи підключення, використовувані мережі, вибираються налаштування для використовуваних модулів. Система перевіряє правильність використання і підключення окремих компонент. Завершується конфігурація завантаженням вибраної конфігурації в устаткування, що по суті є налаштуванням устаткування. Утиліти конфігурації дозволяють здійснювати діагностику устаткування, виявляти апаратні помилки або неправильний монтаж устаткування. Програмування контроллерів виробляється редактором програм, що забезпечує написання програм на трьох мовах:

LAD — мова релейно-контактної логіки;

FBD — мова функціональних блокових діаграм;

STL — мова списку інструкцій.

SCL — структурована мова управління, по синтаксису близький до Pascal;

GRAPH 7 — мова управління послідовними технологічними процесами;

HiGraph 7 — мова управління на основі графа станів системи;

CFC — постійні функціональні схеми.

Можливість спостереження за поточним станом програми, доступне при використанні будь-якої мови програмування, забезпечує не лише відладку програмного забезпече 858c22i ння, але і пошук несправностей в устаткуванні, що підключається, навіть якщо воно не має засобів діагностики.

У сімействі програмних продуктів компанії Siemens для вирішення комплексних завдань автоматизації STEP 7 виконує інтеграційні функції. У проект STEP 7 можуть бути, наприклад, включені системи людино-машинного інтерфейсу, наприклад, операторські панелі, що конфігуруються за допомогою вироблюваного Siemens програмного забезпече 858c22i ння Protool або WINCC Flexible, або персональний комп'ютер з програмним забезпече 858c22i нням WINCC. Інтеграція проектів для ЧМІ в проект STEP 7 полегшує автоматичне скріплення проектів для контроллера і операторського інтерфейсу, прискорює проектування і дозволяє уникнути помилок, пов'язаних з роздільним використанням програм. Повною мірою ці переваги виявляються при використанні системи проектування Pcs7, в основі якої також використовується STEP 7. Аналогічно в STEP 7 інтегрується програмне забезпече 858c22i ння для налаштування і управління складними вимірювальними або старанними пристроями автоматизації, наприклад, частотними приводами. Step7 також дозволяє спроектувати мережеві налаштування. з'єднання і передачу даних між пристроями автоматизації, наприклад, системи Master-slave при обміні даних по шині Profibus з використанням протоколу DP.

Ознайомлення зі SCADA системою WinCC Flexible

SIMATIC WinCC Flexible - програмне забезпече 858c22i ння для створення людино-машинного інтерфейсу складова частина сімейства систем автоматизації SIMATIC, вироблених компанією Siemens AG.

Програмне забезпече 858c22i ння SIMATIC WinCC flexible для вирішення великого комплексу завдань людино-машинного інтерфейсу: від розробки проекту окремо взятої панелі оператора до розробки потужних систем людино-машинного інтерфейсу з архітектурою клієнт / сервер. Воно поєднує в собі простоту роботи з пакетом SIMATIC ProTool, широкі функціональні можливості SIMATIC WinCC, а також нові інноваційні технології.

Основні можливості WinCC.

Візуалізація техпроцесу (Graphic Designer) Візуалізація через відповідну Windows робочу оболонку побудована на параметрірованіі графічних об'єктів, проектуванні графічних структур:

Динамічна графіка з символьної бібліотеки HMI

Кнопки і вимикачі для обслуговування процесу - редагуються поля для значень процесу (сигналів)

Графіка стандартних форматів, наприклад, Bitmaps,. jpg,. Wmf

Повідомлення від бітів і аналогових сигналів, а також телеграма тривоги від SIMATIC S7

Архівне зберігання повідомлень і значень процесу

Архівне зберігання у файлах CSV або ODBC базах даних

Online оцінка архівів за графіками кривих

Оцінка архівів повідомлень через стандартні засоби MS Рецепти:

Створення і управління наборами даних для машин чи виробництв

Відображення набору даних через конфігурується графічний об'єкт

Передача наборів даних до управління - Імпорт / експорт файлів CSV

Відкрита комунікація між системами HMI

OPC-Server

Sm @ rtAccess для комунікації між системами HMI на основі Ethernet мереж через Intranet / Internet.

Головне вікно програми має такий вигляд і компоненти(рис. 2), як це показано на рис.

Рис. 2 Главное окно программы WinCC Flexible


Document Info


Accesari: 2330
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2025 )