Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




ПИТАННЯ КОНСТИТУЦІЙНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ

Ucraineana


конституційної реформи в Украї 646g61g ні

В епіцентрі нинішнього політичного життя Украї 646g61g ни знаходяться ініціативи Президента щодо зміни моделі управління державою. Активне всенародне обговорення  проекту Закону Украї 646g61g ни “Про внесення змін до Конституції Украї 646g61g ни” свідчить про безсумнівний інтерес громадськості до цієї теми. Уявляється, що пропозиції Л. Кучми є прозорими та зрозумілими. Президент пропонує сформувати таку систему влади, яка б відповідала вимогам світового співтовариства, була б адекватною існуючим політичним та економічним реаліям нашої краї 646g61g ни. Зміни до Конституції – це крок до Європи, до системи плюралістичної демократії європейського зразка.

Так, насамперед акцентується увага на необхідності підвищення ролі всеукраї 646g61g нського референдуму у забезпеченні прямого народовладдя, який у тексті законопроекту розглядається в тісному зв’язку з питаннями підвищення ефективності функціонування вищих органів державної влади, передусім парламенту.



Відповідно до ч.2 ст.5 Конституції Украї 646g61g ни народ – єдине джерело влади. Однак чинна модель Конституції така, що рішення народу мають бути затверджені парламентом, тобто воля громадян може бути поставлена під сумнів рішенням Верховної Ради Украї 646g61g ни, що й відбулось після всеукраї 646g61g нського референдуму 2000 р.

Тому глава держави досить обґрунтовано вважає за потрібне доповнити ст. 74 Основного Закону положенням, що закони та інші рішення, які прийняті на всеукраї 646g61g нському референдумі, мають вищу юридичну силу і не потребують затвердження органами державної влади, посадовими особами. Тобто рішення референдумів проголошуються нормами прямої дії. По суті пропонується запровадити дійовий механізм втілення волі народу, який він висловив на референдумі.

Існує проблема проведення референдумів у державах, які тільки стали на шлях демократичного розвитку. Йдеться про прийняття такого закону про референдум, у якому буде чітко визначено предмет референдуму (які питання вирішуються шляхом референдуму) та механізм його здійснення. Або в Конституції потрібно чітко визначити предмет референдуму, суб’єкти його ініціювання та призначення, а механізм – у відповідному законі про референдум, можливо, в одному пакеті з конституційною реформою.

Перехід до парламентсько-президентської республіки – це крок уперед, до європейської моделі державного управління. Її необхідність та ефективність ні у кого не викликає сумнівів, бо вона пройшла перевірку часом у європейських державах. Одним з елементів такої республіки є перерозподіл владних повноважень між різними органами державної влади, посилення ролі парламенту та підвищення взаємної політичної відповідальності уряду, парламенту та Президента Украї 646g61g ни. У цьому зв’язку дуже логічним буде посилення ролі Кабінету Міністрів Украї 646g61g ни та його керівника – Прем’єр-міністра Украї 646g61g ни.

могла реалізувати свою програму, їй треба дати можливість формувати виконавчу владу, а тому слушною є пропозиція щодо призначення парламентом Прем’єр-міністра Украї 646g61g ни. варто підкреслити, що посилення ролі Кабінету Міністрів Украї 646g61g ни, Прем’єр-міністра є дуже важливим моментом для підвищення політичної відповідальності органів державної влади. При цьому саме Прем’єр-міністр як представник більшості або коаліційної більшості повинен одноособово повністю формувати уряд. Отже, саме такий підхід сприятиме створенню сильного, дієздатного та відповідального перед парламентом уряду.

Зауважимо, що із запропонованого законопроекту випливає, що спочатку Державні збори формують уряд, а потім затверджується його програма дій. Уряд відразу має заявити про свою програму. Крім цього, законодавчо необхідно передбачити, що прийняття Державними зборами відставки Кабінету Міністрів можливо тільки у випадку затвердження програми нового уряду(так звана конструктивна відставка). Така ідея втілена у деяких європейських державах, зокрема у ФРН, ми ж маємо можливість врахувати досвід світової державно-правової практики та запозичити те, що буде корисним для нашої краї 646g61g ни.

Створення двопалатного парламенту в Украї 646g61g ні, зокрема Палати Регіонів, викликано необхідністю забезпечення всебічного представництва регіонів Украї 646g61g ни. регіонів у краї 646g61g ні.

нижньої палати та 81 представника від регіонів – до верхньої). Вважаємо, що їх кількість не має принципового значення. Вирішальним є питання децентралізації влади та політичного представництва регіонів у всіх вертикалях влади.

Будь-які зміни до Основного Закону покликані поліпшувати ситуацію в державі, працювати на добробут наших співгромадян нинішнього та прийдешніх поколінь. Тоді відбудеться конституційна реформа, а всі позитивні напрацювання буде втілено у добротному документі, який з повним правом стане органічною частиною нової Конституції Украї 646g61g ни.


Document Info


Accesari: 1049
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2025 )