Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




ОКРЕМІ ОРГАНІЗАЦІЙНІ МОМЕНТИ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИННИХ ДІЯНЬ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ПІДРОБЛЕНИМИ ГРІШМИ, ДЕРЖАВНИМИ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ, БІЛЕТАМИ ДЕРЖАВНИХ ЛОТЕРЕЙ

Ucraineana


окремі організаційні моменти розслі 636b17g 076;ування злочинних діянь, пов’язаних з підробленими грішми, державними цінними паперами, білетами державних лотерей



Щоденно в різних регіонах України вилучаються підроблені грошові знаки, але більшість таких вилучень залишається “мертвими” фактами. Дуже рідко вдається встановити конкретних осіб, які виготовляють підробки, а також тих, хто займається їх зберіганням, придбанням, перевезенням, пересиланням, ввезенням в Україну з метою збуту та збутом останніх. За даними Державного науково-дослі 636b17g 076;ного експертно-криміналістичного центру МВС України за останні роки середня кількість фактів підробки валюти коливається в рамках 1100 – 1400 випадків на рік. При тому, що середньорічна кількість засуджених за вироками судів, що набрали законної чинності, за виготовлення або збут підроблених грошей або цінних паперів, починаючи з 1998 р., становить 200 чоловік. Слідча практика показує, що чи не найбільшою проблемою розкриття фактів виявлення підробок, на що звернув увагу і Верховний Суд України у своїй Постанові від 12.04.1996 р. № 6 “Про практику розгляду судами кримінальних справ про виготовлення або збут підроблених грошей чи цінних паперів”, є встановлення джерела виготовлення (поширення) і придбання підроблених грошей чи державних цінних паперів та виявлення всіх причетних до цих злочинів осіб. Тому видається виправданим з’ясування існуючих проблем, пов’язаних з розкриттям фактів вчинення фальшивомонетництва, і, зокрема, труднощів, що виникають у суб’єктів доказування з приводу організації розслі 636b17g 076;ування в даній категорії справ.

Підслі 636b17g 076;ність та підсудність справ про виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання та ввезення в Україну підроблених грошей, державних цінних паперів та білетів державних лотерей (ст. 199 КК України) визначено Законом України від 12.07.2001 р. “Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України” (Відомості Верхов. Ради. – 2001. – № 44). Досудове слі 636b17g 076;ство у справах про ці злочини відповідно до ст. 112 КПК України здійснюють слі 636b17g 076;чі органів внутрішніх справ, а ст. 34 КПК України виключила цю категорію справ із предметної підсудності апеляційних судів Автономної Республіки Крим, апеляційних судів міст Києва та Севастополя.

Злочини цієї категорії здебільшого скоюються групами осіб чи організованими злочинними групами, нерідко з розгалуженими міжрегіональними, а інколи й міжнародними зв’язками, що викликає певні труднощі в розслі 636b17g 076;уванні кримінальних справ цієї категорії та вимагає високої майстерності й професіоналізму як слі 636b17g 076;чих, так і оперативних працівників. Як свідчить практика розслі 636b17g 076;ування цих злочинів, для проведення слі 636b17g 076;ства у складних та багатоепізодних справах, як правило, створюються слі 636b17g 076;чі чи слі 636b17g 076;чо-оперативні групи, в тому числі й з представників різних правоохоронних відомств. Тому важливим є питання координації, інформаційного та технічного забезпечення діяльності, кваліфікованого кадрового складу таких слі 636b17g 076;чих груп.

Дуже слушною видається пропозиція В.С. Мацишина стосовно закріплення у відомчому нормативному акті положення про створення на рівні УМВС в областях, ГУ МВС України спеціалізованих груп, які будуть складатися з оперативних працівників апарату ДСБЕЗ та слі 636b17g 076;чих, і займатимуться боротьбою зі злочинністю лише в даній сфері. Слід зазначити, що до діяльності таких груп варто залучати спеціалістів-криміналістів, які спеціалізуються на дослі 636b17g 076;женні паперових грошей та техніки, що використовується при їх виготовленні. Все це значно сприяло б підвищенню рівня ефективності, якості та професіоналізму розслі 636b17g 076;ування. Так, наприклад, у США боротьбу з фальшивомонетництвом покладено на самостійний спеціальний орган – Секретну службу, основними завданнями якої є виявлення, припинення, попередження злочинної діяльності, сприяння у відшкодуванні шкоди, передача справи на розгляд суду. Службою відслі 636b17g 076;ковуються тенденції злочинної діяльності фальшивомонетників і застосовуються превентивні заходи, які не дозволяють фальшивомонетництву набути загрозливих масштабів.

У зв’язку з масовим поширенням високоякісної ксерокопіювальної та комп’ютерної техніки, малоформатних поліграфічних машин, повноколірних лазерних та трафаретних принтерів, включаючи їх наявність у приватному володінні громадян та фактичну відсутність державного контролю за їх ввезенням і використанням в Україні, варто запозичити досвід Росії та ввести обов’язкову реєстрацію засобів оперативної поліграфії. Це сприяло б органам дізнання та досудового слі 636b17g 076;ства у зібранні відомостей про наявність на певній території організацій, підприємств, установ, приватних осіб, які володіють технікою, устаткуванням, апаратурою, сировиною, матеріалами, літературою з технолого-поліграфічних та хімічних процесів, які мають можливість потенційно їх використовувати зі злочинними намірами.

Отже, ситуація, що склалася, зобов’язує практиків та науковців безперервно працювати над удосконаленням процесу розслі 636b17g 076;ування злочинної діяльності, древньої як самі гроші, однак прогресуючої разом з новинками поліграфічних технологій та знань.


Document Info


Accesari: 1228
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )