Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ

Ucraineana




  Вивчення роботи SCADA систем 111b15b ; і систем 111b15b ; управління

SCADA (аббр. від англ. Supervisory Control And Data Acquisition, Диспетчерське управління і збір даних) — дане поняття зазвичай застосовується до систем 111b15b ;и управління в промисловості: систем 111b15b ;а контролю і управління процесом із застосуванням ЕОМ. Процес може бути технологічним, інфраструктурним або обслуговуючим.

Інфраструктурні процеси можуть бути суспільними або приватними, і включають: обробку і розподіл води, збір і обробку стічних вод, нафто- і газо- проводи, передачу і розподіл електроенергії, систем 111b15b ;и сповіщення для цивільної оборони, і великі систем 111b15b ;и зв'язку.

Процеси у сфері обслуговування мають як приватну так і суспільну сторони — будівлі, аеропорти, кораблі і космічні станції. Вони контролюють і управляють HVAC, доступом і вжитком енергії.

Scada—систем 111b15b ;а зазвичай містить наступні підсистем 111b15b ;и:

Людино-машинний інтерфейс (HMI, англ. Human Machine Interface) — інструмент, який уявляє дані про хід процесу людині операторові, що дозволяє операторові контролювати процес і управляти їм.

Диспетчерська систем 111b15b ;а — збирає дані про процес і відправляє команди процесу (управління).

Абонентський крайовий блок, або УСО (RTU, англ. Remote Terminal Unit), що під'єднується до датчиків процесу. Перетворить сигнал з датчика в цифровий код і відправляє дані в диспетчерську систем 111b15b ;у.

Програмований Логічний Контроллер (PLC, англ. Programmable Logic Controller) використовується як польовий пристрій із-за економічності, універсальності і гнучкості ніж RTU спеціального призначення.

У деяких галузях промисловості, існує значна невизначеність у відмінностях між SCADA систем 111b15b ;ами і розподіленими систем 111b15b ;ами управління (DCS, англ. Distributed Control System — розподілена систем 111b15b ;а управління). Взагалі кажучи, поняття SCADA зазвичай застосовується до систем 111b15b ;и, яка координує, але не управляє процесами в режимі реального часу. Дискусія по управлінню в реальному часі замутнена удосконаленням телекомунікаційних технологій. Це дає надійний, з малими затримками, високошвидкісний обмін даними на великі відстані. Більшість відмінностей між SCADA і DCS встановлена людиною і зазвичай може ігноруватися. У міру розвитку інфраструктури комунікації відмінності між SCADA і DCS стираються.

SCADA-систем 111b15b ;и вирішують ряд завдань:

 Здійснення мережевої взаємодії між SCADA ПК.

 Забезпечення зв'язку із зовнішніми програмами (СУБД, електронні таблиці, текстові процесори і т. д.). У систем 111b15b ;і управління підприємством такими додатками найчастіше є програми, які відносять до рівня MES.SCADA-систем 111b15b ;ы позволяют разрабатывать АСУ ТП в клиент-серверной или в распределенной архитектуре.

Іноді SCADA-систем 111b15b ;и комплектуються додатковим ПЗ для програмування промислових контролерів. Такі SCADA-систем 111b15b ;и називаються інтегрованими і до них додають термін SoftLogіс.

     Термін SCADA має двояке тлумачення. Найбільш широко поширене розуміння SCADA як додатки, тобто програмного комплексу, що забезпечує виконання зазначених функцій, а також інструментальних засобів для розробки цього програмного забезпечення. Однак, часто під SCADA-систем 111b15b ;ою на увазі програмно-апаратний комплекс. Термін SCADA еволюціонував разом з розвитком технологій автоматизації та управління технологічними процесами. У 80-ті роки під SCADA-систем 111b15b ;ами частіше розуміли програмно-апаратні комплекси збору даних реального часу. З 90-х років термін SCADA більше використовується для позначення тільки програмної частини людино-машинного інтерфейсу АСУ ТП.

2  Ознайомлення програмним забезпеченням Easy Builder

Програмне забезпечення EasyBuilder призначене для створення користувальницького інтерфейсу (екранів) для операторських панелей EasyView.

 ПЗ EasyBuilder повністю безкоштовно.

 З допомогою ПЗ EasyBuilder можна створювати професійний користувальницький інтерфейс за дуже короткий час. ПЗ дуже просто в освоєнні. Якщо ви в загальних рисах знайомі з програмою PLC, до якого хочете підключити операторську панель, ви легко зможете створити користувальницький інтерфейс.

 Що можна робити за допомогою EasyBuilder:

Розміщувати на екранах графічні файли у форматі BMP (логотипи, схеми, піктограми, ітд)

Створювати кнопки, в тому числі й невидимі, при натисканні на які буде змінюватися заданий регістр в PLC (біт, байт, вихід, лічильник)

 Виводити на екран значення будь-якого регістра PLC в цифровому вигляді з можливістю перерахунку

Виводити на екран значення будь-якого регістра PLC в графічному вигляді (прогрес бар, графік, анімація, зміна декількох зображень в залежності від стану регістра)

Створювати текстові написи, що змінюються в залежності від стану регістра в PLC

Перемикати екрани (до 2000 екранів) в довільному порядку, з допомогою кнопок, або за допомогою регістра в PLC

Створювати макроси, що запускаються за таймером, після натискання кнопки, або з PLC

Чого не можна зробити за допомогою EasyBuilder500:

виводити графіку з PLC на операторську панель в режимі роботи програми - всі графічні об'єкти повинні бути створені і завантажені в операторську панель на етапі її програмування

Змусити панель працювати за протоколом, якого вона не підтримує. Всі протоколи, які підтримують панелі оператора EasyView перераховані тут. Якщо ваш пристрій працює за протоколом, якого немає в цьому списку, поєднати їх не можна. Якщо ви хочете зв'язати панель оператора EasyView з пристроєм власної розробки, використовуйте відкритий протокол Modbus. Панелі Easyview підтримують Modbus RTU Master і Slave.

 Головне вікно програми EasyBuilder представлено на рис. 3.

Рис. 3 Головне вікно програми EasyBuilder

Панель вибору об'єктів ПО EasyBuilder має такий вигляд, як зображено на рис.

Рисунок 4 Панель вибору об'єктів ПО EasyBuilder

Основний опис об'єктів ПО EasyBuilder зображено на рис.5

Рис. 5 Основний опис об'єктів ПО EasyBuilder
                                                                 ЛІТЕРАТУРА

1. Дарахвелідзе П. Г., Марков Е. П. Програмування в Delphi 7. - СПб.: БХВ-Петербург, 2003. - 784 с.

2. С.Г. Антощук, В.О. Болтенков, О. Ю. Бабілунга. Програма з віробнічої практики методичні вказівкі студентів бакалаврської підготовки за напрямки 0804 - 'Комп'ютерні науки' спеціальність 7.080401 - 'Інформаційні управляючі систем 111b15b ;и та технології'. Одеса: ОНПУ, 2005, 10c.

 3. Сідні Фейт. TCP / IP. Архітектура, протоколи, реалізація. 'Лорі' • 2009 • 424 стор

  Чад Гувер, «Глибини Indy», переклад на російську Анатолій Підгорецький, 2006, 128 стор


Document Info


Accesari: 1378
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )