Поняття та значення вторин 727g64h ної класифікації засуджених
первинну та вторин 727g64h ну класифікацію засуджених до позбавлення волі.
Первинна класифікація позбавлених волі передбачає розподіл їх по виправно-трудових установах, що дозволяє здійснити диференціацію покарання. Індивідуалізація покарання відбувається при перерозподілі засуджених усередині виправно-трудової установи у ході вторин 727g64h ної класифікації.
Первинна та вторин 727g64h на класифікації створюють умови для диференціації й індивідуалізації виконання покарання та застосування до позбавлених волі засобів виховного характеру. Диференціація виконання покарання припускає, що до різних категорій засуджених залежно від характеру скоєних ними злочинів та ступеня громадської безпеки, минулої злочинної діяльності слід застосовувати різний обсяг карального застосування, правообмежень, а виховна робота з ними повинна будуватись з урахуванням типологічних якостей їх особистості та інших психолого-педагогічних якостей. Індивідуалізація виконання покарання та застосування заходів виховного характеру – логічна послідовність диференціації. Індивідуалізація виконання покарання реалізується в межах одного виду виправно-трудової установи. Таким чином, необхідність дотримання вимог індивідуалізованого виконання покарання у виді позбавлення волі зумовлює потребу вторин 727g64h ної класифікації засуджених.
У ст. 12 Європейських тюремних правил передбачено такі цілі вторин 727g64h ної класифікації:
новоприбулих осіб, позбавлених волі, медичного нагляду за ними, сприяння їх адаптації до умов позбавлення волі та класифікації засуджених створюється відділення карантину, діагностики і розподілу засуджених. Для організації роботи з новоприбулими засудженими призначається робоча група, до складу якої обов’язково входять психолог та медичний працівник. Психолог розробляє психологічні характеристики, проводить психологічну діагностику. Саме від раціонального планування психологом своїх заходів з новоприбулими засудженими залежить ефективність та успіх його подальшої роботи у період відбування ними кримінального покарання. Медичний нагляд за новоприбулими засудженими здійснюється в порядку, передбаченому відповідними нормативними документами Міністерства охорони здоров’я України та Державного департаменту України з питань виконання покарань. За результатами вивчення особистості та психодіагностики, медичного обстеження засуджених їх розподіляють до відділень соціально-психологічної служби та працевикористання. Державним департаментом України з питань виконання покарань використовуються такі критерії класифікації при формуванні відділень:
У проекті Кримінально-виконавчого кодексу закріплено, що вторин 727g64h на класифікація повинна проводитись під час перебування осіб, позбавлених волі, у відділенні карантину, діагностики та розподілу, звідки засуджених мають розподіляти до відділень: ресоціалізації, посиленого контролю; лікувально-оздоровчого; соціальної адаптації, а також дільниці соціальної реабілітації. Це дозволить прогнозувати не тільки варіанти очікуваної поведінки засуджених, але й вибирати оптимальні засоби контролю з боку персоналу установи для забезпечення належного рівня безпеки.
Отже, вторин 727g64h на класифікація засуджених зумовлює окреме утримування різних груп засуджених; забезпечує індивідуалізацію розміщення засуджених за ступенем їх соціально-педагогічної занедбаності; дає можливість застосування карально-виховного впливу на засуджених, є базою для створення внутрішньої організаційної структури установи.
|