Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




Інформаційне забезпечення створення електронних ґрунтово-екологічних карт та застосування дистанційного зондування землі

Ucraineana


Інформаційне забезпечення створення електро 141g68b 85;них ґрунтово-екологічних карт та застосування дистанційного зондування землі.



Термін “дистанційне зондування” використовується для визначення ряду методів отримання інформації про об’єкти на відстані різними способами - за допомогою звукових чи електро 141g68b 84;агнітних хвиль. Звукові хвилі, наприклад сонари чи акустична томографія, надають багату інформації про підводні об’єкти та форми морського дна, чи внутрішню структури водних мас.

Проте, коли мова йде про дистанційне зондування, більшість людей розуміє під цим визначенням отримання інформації про поверхню землі чи океану з використанням електро 141g68b 84;агнітних хвиль.

До матеріалів дистанційного зондування відносяться будь-які дані, отримані за допомогою сенсорів, сканерів, оптичних пристроїв, радарів та фотоапаратів установлених на супутниках, літаках і т. ін. Спектр даних, як і сфери їх використання, можуть бути надзвичайно широ 141g68b 82;ими. Серед них можуть бути: моніторинг умов навколишнього середовища та забруднювачів, стан сільськогосподарських угідь, розвідка корисних копалин, топографічне дешифрування та уточнення існуючих топографічних карт, дешифрування затоплених та підтоплених земель. На даний час можна отримати практично будь-яку інформацію відносно різних приро 141g68b 76;них або антро 141g68b 87;огенних об'єктів та процесів. Сучасні супутники надають можливість отримувати дані з детальністю місцевості до1 метра в термін від 24 до 48 годин. Така оперативність та якість знімків робить їх незамінними при виникненні кризових явищ та при необхідності швидкого реагування та попередньої оцінки результатів такого явища.

Сучасні геоінформаційні технології забезпечують значні можливості в сфері збору, обробки, аналізу та візуалізації як просторових даних взагалі, так і даних дистанційного зондування. Наприклад, програмні продукти фірми PCI (Канада) дозволяють виконувати препроцесування, корекцію та орторектифікацію всіх типів даних дистанційного зондування, надають можливість маніпуляції зображеннями, їх класифікації, моделювання в залежності від поставленої задачі, а також виро 141g68b 73;ництва високоякісних карт топографічного класу та фотокарт, готових для друку.

Один з прикладів - використання цифрової висотної моделі. Цифрова висотна модель - поверхня з точно визначеними координатами та абсолютною висотою у кожній точці. Вона створюється за допомогою інтерполяції висотних даних - даних фотограмметричних обстежень, оцифрованих горизонталей з топографічної карти, або будь-яких точкових даних з відомою висотою. Спектр використання цифрової висотної моделі досить широ 141g68b 82;ий. Наприклад, для використання космічних знімків спочатку треба виконати їх корекцію, тобто зняти похибки, обумовлені кулеподібністю Землі, механічні похибки сканеру, та, найбільш важливо - похибки, визвано впливом рельєфу. Ці похибки можуть досягати значних величин, особливо у гірських районах, і можуть бути компенсовані лише за допомого цифрової висотної моделі. Крім цього, цифрової висотної моделі мають значну інформативність щодо морфометричних характеристик рельєфу. Практично, будь-яке моделювання, пов'язане з характеристиками рельєфу (такими як крутизна схилів, їх експозиція), неможливе без цифрової висотної моделі. Один з прикладів використання - моделювання підняття рівня води, визначення територій та підрахунки площ, що будуть затоплені. Використовуючи цифрову висотну модель, можна визначати водозбірні басейни та кути нахилу у кожній точці. Використовуючи дані про кількість опадів, за допомогою гідрологічних моделей можна спрогнозувати рівень підняття води у руслі, підрахувати об'єми води та її розподіл по території. Результатом можуть бути карти територій, які будуть затоплені або підтоплені в залежності від кількості опадів. Актуальні дані про стан землекористування також можуть бути отримані на основі даних дистанційного зондування.

Проведення земельної реформи в Україні пов’язано з новим розподілом земель за їх цільовим призначенням, зміною форми власності, встановленням розміру плати за землю, системою ринкових відносин та збільшенням кількості землекористувачів і землевласників, виконанням великої кількості земельно-кадастро 141g68b 74;их робіт, технічних розрахунків, виготовленням картографічного матеріалу, юридичного посвідчення прав на земельні ділянки, державної реєстрації землеволодінь та землекористувань. Виникла потреба у розв’язанні проблем, що стосуються різних форм власності та господарювання, визначення ціни землі, умов оренди і застави, плати за землю, формування інфраструктури ринку й іпотечного кредитування.

ГІС технологія - це технологія введення, збереження, обробки і представлення просторово-координованої інформації. ГІС технології отримали широ 141g68b 82;е поширення у багатьох країнах світу: США, Канада, Франція, Англія і

В даний час працюють супутникові системи зв'язку, метеорологічні та інші. Не менш важливою сферою використання супутникових систем є радіонавігаційні системи, які знаходять широ 141g68b 82;е застосування та в геодезії. З появою супутникових радіонавігаційних систем настала нова ера в геодезії та навігації і звичайно в військовій справі. Використання системи дозволяє вирішувати всі наукові та практичні задачі в геодезії з недосяжною раніше точністю. Складаються умови для корінної перебуди всіх методів геодезії. Під поняттям 'супутникова радіонавігація' слід розуміти методи визначення місцезнаходження (позиціонування) за сигналами, нування першого покоління з'явились в 60-і роки: радянська система 'Цикада' та американська 'Транзит'. Ці системи застосовувались в основному в морській навігації. Точність визначення координат об'єктів була на рівні 30-100 м. Тобто істотним недоліком систем першого покоління є перш за все низька точність визначення місцезнаходження. Супутникові системи позиціонування другого покоління створювались як системи, що могли б забезпечити підвище

NAVSTAR Navigation Satellite for Timing and Ranging GPS Global Positioning System

Починаючи з 90-х років обидві системи стали головним навігаційно-часовим забезпеченням широ 141g68b 82;ого кола спостерігачів, в тому числі і геодезистів на найближчі десятиріччя.

одержуваних даних: координат, часу, швидкості. Координати і висоти точок можуть визначатися з точністю до декількох сантиметрів і навіть міліметрів. називають сегментами, або підсистемами:

GPS

-підсистема контро 141g68b 83;ю і управління (ПКУ), яка включає наземні пункти контро 141g68b 83;ю та управління;

GPS GPS GPS GPS WGS

Підсистема контро 141g68b 83;ю і управління складається з станцій спостереженья за НС, служби точного часу, головної станції з обчислювальним центро 141g68b 84; станцій завантаження даних на борт супутників. Супутники проходять на контро 141g68b 83;ьними пунктами двічі на добу. Зібрану про супутники інформацію обробляють і передають на супутники як ефемеридну інформацію (ЕІ), яка потім передається споживачам.

систему наземної та заатмосферної оптичної астро 141g68b 84;етрії;

з практичної точки зору, то для геодезистів найбільш важливим є вивчення апаратури споживачів та методів її використання.

багатьох країнах використовуються електро 141g68b 85;ні тахеометри та навіть вже виготовлені електро 141g68b 85;ні тахеометри в комплекті з апаратурою споживача системи радіонавігаційного спостереження.

Із сказаного витікає, що традиційні методи геодезичних вимірювань на земній поверхні вже являються історією, а широ 141g68b 82;е застосування знаходять сучасні супутникові та електро 141g68b 85;но-тахеометричні.


Document Info


Accesari: 2175
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2025 )