Documente online.
Zona de administrare documente. Fisierele tale
Am uitat parola x Creaza cont nou
 HomeExploreaza
upload
Upload




ПИТАННЯ СТРУКТУРИ І НОРМАТИВНОГО ЗМІСТУ ПРИНЦИПІВ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Ucraineana


Питання структури і нормативного з 656j97g 084;істу принципів кримінального процесу



Проведення в Україні судово-правової реформи одним зі своїх завдань має розробку системи норм, що регулюють кримінальне судочинство, які б відповідали сучасним суспільно-політичним умовам і вимогам міжнародних стандартів та забезпечували ефективне вирішення завдань кримінального судочинства і гарантували неухильне дотримання прав людини. Невідповідність повною мірою вітчизняного з 656j97g 072;конодавства міжнародним і конституційним стандартам, неузгодженість норм, що регулюють кримінально-процесуальну діяльність, відсутність чіткого визначення системи кримінально-процесуальних принципів, їх правової природи і критеріїв, специфіки їх нормативного з 656j97g 084;істу обумовлюють актуальність цілеспрямованих досліджень у цій сфері.

У науковій літературі сталою є думка про основоположний, керівний характер правових принципів, їх визначальне теоретичне і практичне значення. Однак єдиної точки зору щодо поняття основних засад кримінального судочинства, специфічного для кожного з них нормативного з 656j97g 084;істу, їх системи тощо поки що не існує.

нормативно з 656j97g 072;кріплених керівних положень (ідей), що встановлюють основи провадження у кримінальних справах, визначають зміст і порядок діяльності суб єктів конкретних кримінально-процесуальних відносин. Проте для відображення такої властивості принципів кримінального процесу, як їх формальна визначеність, у певних нормативно-правових актах, науковій літературі застосовуються різні словесні конструкції: “положення, закріплені в правових нормах”, “правові положення”, “законодавчо з 656j97g 072;кріплені положення”, “положення, закріплені в законі”. Аналіз застосовуваних термінів дозволяє сказати, що з 656j97g 084;істовне їх наповнення не ідентичне.

Слід розрізняти юридичні джерела права як “офіційні форми вираження і закріплення (зміни чи скасування) правових норм, які діють в даній державі” (М.Н. Марченко), і джерела права як суспільні відносини, що потребують правової охорони. Виникає питання, які нормативно-правові акти можна вважати юридичними джерелами принципів кримінального судочинства? Вважаємо, що вони повинні безпосередньо з 656j97g 072;кріплюватись у Конституції України та Кримінально-процесуальному кодексі (КПК) України, а всі інші нормативно-правові акти мають лише розвивати встановлені принципи.

Оскільки вже склалася позитивна традиція регулювання кримінально-процесуальної діяльності за допомогою різних джерел кримінально-процесуального права, необхідним є впорядкування чинного кримінального з 656j97g 072;конодавства як єдиного несуперечного цілого. Тут слід виходити з того, що Конституція України і КПК України повинні розглядатись як базові закони, що регулюють правовідносини у сфері кримінального судочинства. Особливо це стосується закріплення процесуальних прав і обов

у сфері правотворчості відіграє правова наука. Певна правова доктрина значною мірою обумовлює зміст майбутніх правових норм і їх розуміння. Останнім часом отримала розвиток так звана дуалістична трактовка структури права. Ця концепція будується на поєднанні політично-нормативної легальності з природно-правовою справедливістю. В її рамках право розглядається як багаторівневе явище, що на кожному рівні являє собою більш конкретну за змістом форму, більшу “дійсність” права. Спочатку воно виникає як ідея – найбільш загальне, абстрактне вираження сутності права, яка через правотворчий процес втілюється в позитивних нормах. Вирішується питання про те, чи принципи є ідеями чи нормами закону. Вони є й тим, й іншим, послідовно проходячи шлях від ідеї-уявлення про належне до конкретних формально визначених норм, які відображають зміст того чи іншого принципу.

Не можна зменшувати значення джерела права як витоку виникнення і розвитку норм права або навіть цілих правових систем. Право не можна зводити тільки до встановлень держави. Не менш важливими є й інші форми його прояву (наприклад, правовий звичай як усталена традиція практичного з 656j97g 072;стосування певного кримінально-процесуального інституту).

Отже, виходячи з цих положень, принципи кримінального процесу (кримінально-процесуального права) слід розуміти як вироблені сучасною наукою відповідно до міжнародних стандартів та сприйняті законодавцем ідеї, уявлення про належний порядок кримінального судочинства, які згідно з завданнями останнього в цілому визначають зміст і форму кримінального процесу, встановлюють основи правового регулювання діяльності його суб’єктів і закріплюються у нормах Конституції України та КПК України.


Document Info


Accesari: 1595
Apreciat: hand-up

Comenteaza documentul:

Nu esti inregistrat
Trebuie sa fii utilizator inregistrat pentru a putea comenta


Creaza cont nou

A fost util?

Daca documentul a fost util si crezi ca merita
sa adaugi un link catre el la tine in site


in pagina web a site-ului tau.




eCoduri.com - coduri postale, contabile, CAEN sau bancare

Politica de confidentialitate | Termenii si conditii de utilizare




Copyright © Contact (SCRIGROUP Int. 2024 )