суч 656e44g 72;сний стан і проблеми
за винятками, які встановлені Конституцією та законами України. До того ж скасовано обмежені строки, на які надавався статус біженця, встановлено, що цей статус надається на строк дії обставин, через які особа стала біженцем. Крім цього, Закон визначає правове становище дитини, яка визнана біженцем. Таким дітям надається доступ до процедури визначення статусу біженця, в тому числі й у випадках, коли діти прибувають в Україну без батьків або інших законних представників. Закон містить і норми, що сприяють єдності сімей біженців.
принциповими питаннями, які надають “індивідуальність” кожному закону. У Законі України “Про біженців” таким питанням є визначення поняття “біженець”. Закон містить “класичне” формулювання поняття, абсолютно ідентичне тому, що закріплене в Конвенції 1951 р., тобто в основу правового статусу біженця покладено факт переслідування з політичних мотивів або загрозу подібного переслідування. Проте прибічники ширшого підходу вважають, що коли життю, свободі чи безпеці людини загрожує небезпека, не має значення, чи є ця загроза наслідком переслідування чи іншої форми небезпеки, наприклад, збройного конфлікту. Як приклад саме такого підходу можна назвати Конвенцію Організації Африканської Єдності 1969 р., що тлумачить біженців як жертв не тільки переслідувань, а й “зовнішньої агресії, окупації, іноземного домінування або подій, що серйозно порушують громадську безпеку”.
З урахуванням реалій суч 656e44g 72;сності географічного положення України, розширення кола осіб, яким може бути наданий статус біженця, вельми потрібно.
|