MS ACCESS
Навчитиl 141j91b 9;ь створювати у середовищі MS Access запити різних видів (прості та пересічні), здобути навички отримання необхідної інформації шляхом створення запитів до БД.
Попередньою вимогою для виконання завдання є засвоєння таких теоретичних знань: запити у MS Access; сортування у запиті; обчислювальні поля у запиті; мова SQL
Виберіть Конструктор та натиl 141j91b 9;ніть ОК. З’явиться діалогове вікно «Добавление таблиц» (рис. 2.2), у якому перелічені всі таблиці БД.
Рисунок 1.1
Рисунок 1.2 - Діалогове вікно «Добавление таблиц»
Клацніть на таблиці «Продажи», а потім на кнопці «Добавить». У даному випадку нам потрібна тільки одна таблиця, тому натиl 141j91b 9;немо кнопку «Закрыть». Після цього ми опинимось у вікні запиту у режимі конструктора (рис. 2.3).
Рисунок 1.3 - Вікно «Режим конструктора»
Другий спосіб. У вікні таблиці «Продажи», яке знаходиться у верхній частиl 141j91b 5;і вікна конструктора запиту (рис. 2.3) виділіть поле «Код продаж », клацнувши по ньому курсором миші. Захопіть це поле і перетягніть його у рядок «Имя поля» першого пустого стовпчика (захопити і перетягнути - курсор миші помістити на помічене поле, натиl 141j91b 9;нути ліву клавішу і не відпускаючи її, перемістити курсор миші у місце призначення, де і відпустити ліву клавішу). У цьому стовпчику заповненими виявляться поля «Имя поля» та «Таблица».
Побудуємо запит «Товары Комитента». Відкрийте БД і виберіть закладку запитів. Натиl 141j91b 9;ніть кнопку «Создать». З’явиться діалогове вікно «Новый запрос» (рис. 2.1). Виберіть «Простой запрос» і натиl 141j91b 9;ніть ОК. З’явиться перше вікно майстра створення простих запитів (рис. 2.4).
Рисунок 1.4
» і натиl 141j91b 9;ніть кнопку «>». Це поле переміститься у список «Выбранные поля». Додайте також поле «Дата приема».
У списку «Доступные поля» виберіть поле «ФИО» і натиl 141j91b 9;ніть кнопку «>».
». Додайте поля «Наименование», «КТ», «Цена» у списку «Выбранные поля». Після того як всі поля будуть додані, натиl 141j91b 9;ніть кнопку «Далее». З’явиться наступне діалогове вікно. У полі вводу тексту задайте ім'я запиту, введіть заголовок запиту 'Товары Комитента». Для відображення результатів запиту натиl 141j91b 9;ніть кнопку «Готово».
» оберіть необхідний запит, а потім натиl 141j91b 9;ніть кнопку «Открить». На екрані з’явиться результат запиту.
- виберіть команду «Файл/Печать» або натиl 141j91b 9;ніть Ctrl+Р. З’явиться діалогове вікно «Печать»;
- встановіть потрібні параметри друку і натиl 141j91b 9;ніть ОК.
За допомогою умов відбору можете вибрати потрібні записи, які будуть з'являтиl 141j91b 9;я у результатах запиту. У запиті «Лист продаж» треба вивести продажі за певну дату. У режимі конструктора запиту натиl 141j91b 9;ніть на рядку «Условие отбора» у стовпчику «Дата продажи». Введіть у це поле вислів: [Дата продажи].
За замовчанням MS Access перетворює введені у запиті параметри у текстовий тип даних. Тому, що текстові поля не можна порівнювати з полями дат, треба встановити тип даних для параметрів.
Рисунок 1.5 – Вікно «Параметры запроса»
Спробуйте з допомогою майстра створити пересічний запит (або кросс-таблицю), що містить інформацію з похідних таблиць «Комитенты» та «Товары» (рис. 2.6). Оскільки пересічний запит створюється тільки на базі або однієї таблиці, або на базі запиту, створіть простиl 141j91b 1; запит, який буде містити усі необхідні поля. Для того, щоб отримати пересічний запит, що наведений на рис. 2.6, спочатку створіть простиl 141j91b 1; запит “Комитент
Рисунок 1.6 - Зразок схеми результату пересічного запиту
У запиті «Лист продаж» треба ввести поле «Общая цена», у якому буде наводитиl 141j91b 9;ь ціна не за одиницю товару, а за всю кількість даного товару.
- клацніть у рядку «Сортиl 141j91b 8;овка» у полі «Наименование»;
SQL
MS Access
|